Výpadky WiFi často na vrub Googlu

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Výpadky WiFi často na vrub Googlu

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Re: Výpadky WiFi často na vrub Googlu

#2 Příspěvek od hank »

No... Můj provider mi po několika stížnostech, po výživné diskusi, co je ještě jeho a co už moje a po provedeném měření sdělil, že chyba je u mě v routeru a že si mám po 10 letech už konečně pořídit nový; poradit mi update firmwaru ho ani nenapadlo. (Ale mě taky ne, poctivě řečeno.) Nicméně nakonec je to zase TP-link, takže problém vyřešen.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Výpadky WiFi často na vrub Googlu

#3 Příspěvek od West »

Záleží na tom ako sa tá chyba prejavuje. Ja si na 6 ročný tplink741 sťažovať naozaj nemôžem. wifi funguje rýchlosťou 90 Mbps cez tri steny s najlacnejším USB wifi adaptérom strčeným do stolného počítača.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Výpadky WiFi často na vrub Googlu

#4 Příspěvek od West »

200mbps akurát v rovnakom priestore ako je AP/router. Vyskúšaj cez tri steny či budeš mať 200mbps.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Výpadky WiFi často na vrub Googlu

#5 Příspěvek od West »

Ono sa zda, ze ten tplink741 ma zatial najlepsiu efektivitu prenosu vzhladom na pocet streamov a sirku kanalu.
90 Mbps/40 MHz/1 stream a takto to funguje cez tri steny.
Ak by mal 3 anteny a 3 streamy + mal by som v pocitaci 3 streamovu kartu, tak by mohol dosiahnut 3x90=270 Mbps pri rovnakych podmienkach. Na take nieco sa nechyta ani dvojstreamove 11ac/80MHz.

Zamčeno