Thunderbird-rozsypaný čaj

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Thunderbird-rozsypaný čaj

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím opět z tisícím problémem. Jestli máte někdo nápad, jak pořešit rozhozené kodování mejlové zprávy, tak prosím poraďte.

V TB mám několik mejlů od různých poskytovatelů. Jedním z nich je yahoo. Tento mejl mám jako hlavní. Když někomu pošlu zprávu, tak ji NĚKDY vidí jako rozsypaný čaj. A někdy to odesílá v pohodě. Mejly jiných společností jsou nastaveny správně. Díval jsem se do nastavení TB, ale kodování znaků tam nikde nevidím. Musí to být nastavením jen pro tento jeden mejl.

Když odešlu mejl přes yahoo web, tak se odešle v pořádku vždy. Je to tedy závada Mintu 17.3 v kombinaci s TB.

Už jsem zoufalý a dívám se do peněženky, kolik v ním mám, že si koupím fakt ty všemi opovrhované widle. Tam žádné problémy nejsou. MS vydá distro jednou za 3 roky a to pak funguje. Mint musí být frajer a vydává 3 distra za rok. Je zdarma, tak je i jeho úroveň čím dál tím horší. Ani ten skype už pod mintem nefunguje. To ale zkusme pořešit v jiném vlákně až na to budu mít sílu. Je někde možnost napsat tomu, byť anglicky, kdo stojí za Mintem? Mu napíšu nasraný dopis, aby se tam vzpamatovali už. Mint jsem měl dycky rád. Dokonce jsem z vděku na 12ku přispěl. Ale toto, co se z Mintu stalo je k pláči. Vím, že spousta lidí bude ty chyby přehlížet, nebo má štěstí na HW a nic nemusí řešit. Začal jsem s Ubuntu v r.2008 a tehdy jsem řešil méně problému než dnes o 9let později. Musel jsem to tu už vyřvat do světa svůj bol.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Thunderbird-rozsypaný čaj

#2 Příspěvek od vxmery »

Ahoj,
ten tvoj krik bol počuť až do Bratislavy :D
Je k dispozícii nejaké špeciálne nastanenie pre Yahoo, kukni sem. A tiež si skontroluj, či máš relevantné jazykové balíčky.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Thunderbird-rozsypaný čaj

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Je to k pláči, to jo, ale co se dá dělat? Hele, to bude dobrý ... :lol: Mě se to teda nestalo, ale to bude tim, že jaho nemám, takže mě napadlo akorát tohle:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Jestli tohle nepomůže, tak už nic ... 8-)

kamowski

Re: Thunderbird-rozsypaný čaj

#4 Příspěvek od kamowski »

tb zatvor,
adresár ~/.thunderbird premenuj na hocičo,
opäť spusti tb a pridaj si ten yahoo účet znova do čistého tb a vyskúšaj, či ti to bude robiť
ak si si prenášal nastavenia, účty, ..., z niekoľko verzií starého tb, mohli vzniknúť nejaké anomálie
---
ak to nepomôže, zmaž takto vytvorený nový adresár ~/.thunderbird a starý premenuj späť alebo si v novom nakonfiguruj opäť všetko ak myslíš, že je čas na veľké upratovanie :)

Zamčeno