VLC po aktualizaci zlobí

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Sigil
Příspěvky: 23
Registrován: 09 úno 2018, 12:05

VLC po aktualizaci zlobí

#1 Příspěvek od Sigil »

Ahoj,
mám Mint KDE 17.3 na notebooku Lenovo Ideapad 300, 8 GB paměti.
Minulý týden jsem systém aktualizoval (sudo dist-upgrade) a od té doby mám problém s videem což mne štve hlavně na VLC.
Tedy Dragon, VLC a SM Player zobrazí "jen" velikost videa v originálním rozlišení, zbytek je vyplněn modrou plochou, jediný přehrávač to nedělá a to je Kaffeine. Mne to štve bo VLC používám (stejně jako Linux) pěkných pár let. Ostatná
í přehrávače se chovají jako v režimu "Vždy na vrchu" tzn. vlezete při přehrávání do menu a ono se vyroluje za obrazem a tedy jde nastavit prdík - výběr titulků, nastavení velikosti videa, výběr jazykové stopy - nic, vše se vyroluje "za" videem, při puštění VLC a procházení menu se zdá vše OK. Dále jsem zkusil všechny tři ovladače které jsou na ATI k dispozici, nic. potom jsem zkusil zoufale přeinstalovat OS, po aktualizaci systému opět tento problém.
Co mne napadá je, že bude chyba v aktualizaci nějakého kodeku ale hlavně je mi divné, že Kaffeine funguje normálně, ostatní, výše jmenované, přehrávače ne.
Myslel jsem že to bude řešeno na forech ale nenašel jsem nic, takže chyba je asi u mne. Dal bych printscreen obrazovky ale jak jsem psal, chová se to jako při variantě "vždy na vrchu" a tedy nereaguje na klávesu.
Díky za nějaký nápad.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Sigil
Já vim, čím to je - je to rozbitý ... Ne, dělám si srandu. ;) Náprava je poměrně jednoduchá - přes Nástroje - Nastavení - Video a v roletce Výstup je potřeba nastavit Výstup videa X11 (XCB). Mám LM 17.3 MATE, kernel 3.19 a VLC 2.1.6. Obrázek

Sigil
Příspěvky: 23
Registrován: 09 úno 2018, 12:05

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#3 Příspěvek od Sigil »

Pane juhele2014 !!!
Vy jste génius... Funguje jako zamlada.
Z plna hrdla Vám děkuji a až budu ministr financí, udělám z Vás poradce a tak podobně.
Opravdu díky.
Jen je mi záhadou že to přepsala aktualizace asi?
Ale neřeším, když funguje tak funguje.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Pane juhele2014 !!!
Vy jste génius...
Hmmm, tak na to slyšim ... Je těžký nebejt ješitnej ... :lol: Ba ne, samozřejmě jsem si tímto "problémem" taky prošel, a tak dlouho sem do programu šťůral, až sem to vyšťo´ral ... :D

Sigil
Příspěvky: 23
Registrován: 09 úno 2018, 12:05

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#5 Příspěvek od Sigil »

... však ano. Malý klik pro člověka (Vy) ale velký skok pro lidstvo (já)...
Ale už končím a jdu se kochat znovuzrozeným VLC. Alien jednička, prodloužená verze...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Jestli jsi takový filmový fajnšmekr, tak jak můžeš koukat na filmy via VLC? Ten má snad nejhorší vykreslení obrazu ze všech přehrávačů ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Sigil
Příspěvky: 23
Registrován: 09 úno 2018, 12:05

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#7 Příspěvek od Sigil »

Neřekl jsem nic o svém filmovém fajnšmekrovství.
VLC se mi prostě líbí a vyhovuje.
BTW, každý také nejí topinky se spoustou česneku a přesto může být fajnšmekrem.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Usoudil jsem z prodlouzene verze :)

Tak vnimam to u VLC jako jistou dan za max. univerzalnost a bezproblemovost - nezatracuju. Na cestovni ntb uplne super - na velkou obrazovku s velkym rozlisenim je to urazka te televize i toho filmu ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#9 Příspěvek od alojz »

AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Sigil
Příspěvky: 23
Registrován: 09 úno 2018, 12:05

Re: VLC po aktualizaci zlobí

#10 Příspěvek od Sigil »

Dobrý den, opět se hlí ten, jenž VLC tuze miluji leč ono jej škádlívá silou velikou a já nu nechci býti Marušou i když kafe vařím tuze rád...
Notes mám popsaný v prvním postu.
Nastartuji aplikací VLC film, kterýť se zde vůkol válí a - nová tradice - Když nemá celoobraskový mód je pocelé horní hraně jen lišta nástrojů - ta s prouškem /info o filmu/ není. Dole je celáobsluhovací lišta roztažena po spodní obrazovce. zvolím-li celoobrazkový mod akorát zmizí páska nástrojov dolní spouštěcí se chová jak má..,
Stalo se to při "apt-get upgrade" min týden. Zkoušel jsem laborovat v nastavení , našel i opravu pana kolegy JUHELE (Výstup videa X11 (XCB). Jjsem ve stavu jako by mne imigrantu upřeli žít kvalitní život, z 10-i tis Eur dostal jen 3 a a oběd v Hiltonu také přestal chutnat. Jsem zoufalej, no. Jinak šířím kulru až aleluja. Děkuji všem za pomoci. Pak odejdu šířit jinam
S pozdravem Fízlárně a Libni, zdalšeka se vyhni! ubohy Sigil
Obrázek

Zamčeno