ksmserver logout -- vyřešeno

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Nezmar
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2014, 10:04

ksmserver logout -- vyřešeno

#1 Příspěvek od Nezmar »

Tady jsem psal o svem problemu.
viewtopic.php?f=15&t=3433
Do vcerejska jsem Mint pouzival a neprepinal grafiky. Vcera se mi po aktualizaci prepla na interni a samozrejme po prepnuti na nvidii to zase zacalo hlasit ksmserver-logout-greater. O tomto problemu je toho na webu hromada, nicmene, jsem nenasel clanek, kterz bz vzsetlil, jak ternto problem odstranit....
Muzete nekdo poradit jak se nefunkcniho ksmserveru zbavit? Co to vlastne vubec je? Myslim, ze je to nejaka soucast KDE a nefunguje v zadne distribuci. Ubuntu,Kubuntu, Debian, i Mintu ( osobni zkusenost) a podle toho co jsem nacet tak to nefunguje ani ve Fedore ani v OpenSuse.
Jedine jak se teto chzby zbavit je odinstalovat celz system a opetovne nainstalovat. Samotne odebrani grafiky a jeji opetovna instalace nic neresi.
Nechci po pocitci nic slozitzho - zapni grafigu - nikdy ji nevypinej.
Klidne bych vzskousel i jine pracovni prostredi, ale pouzivam vetsinu programu stavenych pro KDE a nejvic mi vyhovuje.
Prosim opravdu jsem h;ledal, kde se dalo, ale tento problem nikde neni popsan. Ve vetsine forech jim staci, ze se jim podari pocitac vypnout, protoze tato chyba blokuje vypnuti pocitace. Lze jen z prikazoveho radku.
Naposledy upravil(a) Nezmar dne 26 bře 2018, 07:05, celkem upraveno 1 x.

Nezmar
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2014, 10:04

Re: ksmserver logout

#2 Příspěvek od Nezmar »

mam acer aspire 5750ZG grafiku Nvidii a na kubuntu 14.04 bezi vse bez problemu. Bohuzel uz program KDEnlive neni pro 14tky dal vyvyjen ve vyssich verzi je i prehlednejsi a ma vice funkci. Proto jsem chtel system povisit.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: ksmserver logout

#3 Příspěvek od menom »

.
check the setting of /proc/sys/kernel/yama/ptrace_scope, or try
again as the root user. For more details, see /etc/sysctl.d/10-ptrace.conf
ptrace: Operace není povolena.
Podla tohto to vypada, ze mas kuknut do suboru /etc/sysctl.d/10-ptrace.conf

Ked ho precitas tak sa tam pise o moznosti upravit hodnotu na 0
Mozes skusit to upravit aby to vypadalo:

Kód: Vybrat vše

kernel.yama.ptrace_scope = 0
Ulozit, restart

.
.

Nezmar
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2014, 10:04

Re: ksmserver logout

#4 Příspěvek od Nezmar »

Super děkuji........ .TESAT DO KAMENE! ani nevíš co jsem se s tím nazlobil.
To že se mám kouknout přímo do souboru ( kde zpravidla bývá popis ) mě prostě nenapadlo.
Děkuji je to bezvadná rada a myslim, že mi dost pomůže i při dalšim problému.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: ksmserver logout

#5 Příspěvek od menom »

.

Tak som rad, ze to funguje.

Este by ma zaujimalo, ci na tom acer aspire 5750ZG s Nvidii je mozne prepinat medzi grafickymi kartami v BIOSe(UEFI).

.
.

Nezmar
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2014, 10:04

Re: ksmserver logout -- vyřešeno

#6 Příspěvek od Nezmar »

NVIDIi můžu jen vypnout nebo povolit přepínání . (NVDIA -disable -svichable)

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: ksmserver logout -- vyřešeno

#7 Příspěvek od menom »

.

Diky za odpoved,

na mojom asuse v BIOS (UEFI) sa neda robit nic ohladne grafickych kariet.

Takze len OS si to prepina sam podla potreby.

Pripadne vytvorenim vlastneho xorg.conf co je v /etc/X11

To uz je ale jednoduchsie jak to prepinas ty cez Nvidia x sever settings...

.
.

Nezmar
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2014, 10:04

Re: ksmserver logout -- vyřešeno

#8 Příspěvek od Nezmar »

Ano. Já jí teda vesměs nevypínám. Mint18.3 jsem instaloval jen kvůli KDEnlive. A dostal jsem se na něj, protože se mi nepovedlo rozchodit grafiku na Debian9, a distribucí z nich vycházející (právě onen ksmserver). Mint má jednodužší správu HW a jako jedinej systém dokázal podržet grafiku zapnutou, a má hodně návodů v češtině..... v angličtině hapruju :o(
Přemejšlim, esi se mi chce testovat Bumblabee , kterej využívá obě grafiky, protože když mám víc efektů už to kompik nedává v realu před zrenerovánim přehrávat .... Ale zase jsem někde četl na fóru, že originál ovladač vytáhne z NVIDIE víc než bumblebee.. Eště něco načtu a pak uvidim esi budu riskovat. https://www.bumblebee-project.org/
Jinak jsem spokojeným uživatelem Kubuntu 14.04. ( Jen Kmail je katastrofa :o)) tam přepínám v NVIDIA xserveru.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: ksmserver logout -- vyřešeno

#9 Příspěvek od menom »

.

Musim priznat, ze KDE ma svoje caro, ale nikdy som nepobral ten pristup tvorcov, ze inovacie a rychlo ist do novych verzii.

Niektore programy su vyborne, mozno Kaffeine a Ktorrent, ale tak kazdy ma vlastne preferencie

:-D

.
.

Nezmar
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2014, 10:04

Re: ksmserver logout -- vyřešeno

#10 Příspěvek od Nezmar »

Jsem se teď začal trošku šťourat v Archlinuxu. Uz ho mam nainstalovanej, jen jako holej. Zatim mě dost baví, ale teď přijde instaloavání programů přez Pacmana.... .No je to neco úplně jinýho než apt install :o)

Zamčeno