DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Mate nekdo tip na nejake, ktere se dobre rozchodi v Mintu, Xubu ci MX?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Zatím nemám, ale snad se časem objeví. Na příjem dvbt2 zde máme setopbox alma 2800 HEVC, ale obraz je dost bídnej. Je to skoro všechno vysíláno nízkým bitrejtem a rozlišením, takže žádná sláva. Na TV stejně moc nekoukáme, prioritu má ouplně něco jinýho ... :D

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: redhawk

No jo, ale na DVBT 2 ?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Hmm, mám jen jedny nervy, kupovat to nebudu. Pokud pojede dvbt sport v hádéčku, tak to neřešim. Akorát se mě líbí anonce na "vysokoziskovou anténu" od těch volů markeťáků, jsou to vemena ... Dipol nemá žádný zisk, takže jsou to keci v kleci. Je připravenej setopbox Alma, počítám že kdo nepude do nový TV, setopbox ho nemine ... Ale ještě je na to čas ... ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Tak uplne dulezity ta TV neni, ale rikal jsem si, ze by v kuchyni mohl byt PC koutek i s telkou. Ale nechtel jsem to resit usb kolikem, ale kartou do slotu. Mohl bych to vyresit, ze pripojim rovnou telku jaku monitor, ale tu bych musel kupovat, zatimco k monitory uz mam.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Tak pcie snad jedou jeste - holt asi hledat podle cipu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#7 Příspěvek od West »

Kazdy dipol ma nejaky zisk. Antena, ktorej sa hovori izotropicky ziaric so ziskom 0dBi sa konstrukcne neda spravit. Antena, ktora je pribalena k tomu td310 sa pouzivala uz pred 40 rokmi, akurat mala vacsie rozmery kedze sa pouzivala primarne pre I/II tv pasmo. Jej vyhodou je vacsia ucinnost, nakolko je napajana v strede. Monopolove anteny su napajane na konci a pouzivaju prisposobovaci impedancny clen v ktorom sa nejaka cast energie straca.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#8 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: West
Jsem rád, že se mnou souhlasíš ;) Dnes dopol. jsem si prošel tv pásmo ohledně dvbt2, a fakt se toho dost novýho objevilo. Na příjem nám stačí "dablkvad" alias dvojitý kubický dipol, píše se o něm např. zde http://www.cnet.de/41001557/die-beste-e ... 756c8b5977 V ideálních podmínkách, tj. tahle sranda pověšená na balkoně, chytí cca 106 stanic (v Praze), pochopitelně, že řada z nich se opakuje. Ale neber to, že jo, výrobní náklady skoro nic, a funguje to ... Sem se nasmál, když komedianti na OMKO publikovali u jedný drahý antény tohle: - vynikající příjem signálů bez ohledu na vzdálenost od vysílače. Tak nevim, co tím chtěl básník říci ... :lol: Další perla ohledně ant. zesilovače: Zesilovač automaticky provádí průběžnou analýzu zesílených signálů a optimálně nastavuje jeho parametry, to znamená, že si anténa automaticky nastaví výstup zesilovače tak, aby byl signál dodaný do vašeho set top boxu nebo televizoru přijímače nejvyšší kvality. Vot těchnika, ale chlastat v práci se nemá ... :D

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#9 Příspěvek od West »

Človek, ktorý niečo o anténach vie, si výlevy marketingu nevšíma. Myslel som tú teleskopickú anténu. Používal som ju dávno v kombinácii s elektrónkovým TVP a z Bratislavy sa dalo na ňu chytiť Brnenský TV vysielač. Okrem väčšej účinnosti má výhodu aj v tom, že je možné meniť diagram žiarenia antény, čim je možné eleminovať určitý poddiel nežiadúcich signálov, hlavne tých odrazených od okolitej zástavby. Super obrázok doublequadu, akurát mám obavy, že to nieje pre TV impedanciu 75 ohm.

sova1
Příspěvky: 5
Registrován: 14 kvě 2017, 16:59

Re: DVB-T2 karta PCIe nebo PCI

#10 Příspěvek od sova1 »

redhawk píše: 27 bře 2018, 08:33
Ventero1 píše: 26 bře 2018, 20:29 Mate nekdo tip na nejake, ktere se dobre rozchodi v Mintu, Xubu ci MX?
odskusany a pouzivany AVerMedia TV TD310 do usb
To bych byl docela šťastný kdyby jsi dal vědět jak ho rozchodit prosím. AVerMedia TD310 do USB
Mám i5-6500, 16GB RAM, MB s Intel H170 chipsetem, distro MINT 18.3/64 Xfce a nemůžu s tím hnout.
-- " lsusb" ji bez problémů vidí.
Děkuji.

Zamčeno