Jak poznat která okna jsou otevřená?

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#1 Příspěvek od migrena6 »

Zaujímavé, ja som podobný problém nikdy nemal.Ale Cinnamon som veľmi málo používal. Zatiaľ som najviac používal Xfce, Mate a KDE (posledné menované neodporúčam, správa sa trochu atypicky).
Skúsil by som si vytvoriť Live USB Mintu s prostredím Mate alebo Xfce, spustiť živé sedenie (systém spustený z Live USB) a vyskúšať. Každé prostredie ponúka niečo iné a možno si nájdete to, čo Vám vyhovuje. Aplety sa dajú nainštalovať aj v živom sedení, tak ich nie je problém vyskúšať.
Za seba poviem, že niektoré veci by som bral z Mate, iné zase z Xfce, ale to sa žiaľ nedá.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#2 Příspěvek od migrena6 »

Hm, práve to Xubuntu používam. Plánoval som prejsť na Mint, ale zatiaľ počkám. A áno, Mate kalkulačku som omylom našiel a bolo mi čudné, že Mate kalkulačka je v Xfce.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#3 Příspěvek od vxmery »

V Minte 17.3 Cinnamon aj Minte 19 Cinnamon to funguje ako má. Mint 18.x Cinnamon sa choval niekedy čudne. Skús v Live Mint 19 či to bude fungovať.
Přílohy
Otvorené aplikácie
Otvorené aplikácie
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#4 Příspěvek od vxmery »

Jak zkusit Live Mint 19 ?
Naštartuješ Linux Mint
1. Stiahneš si súbor linuxmint-19-cinnamon-64bit.iso, čo už si urobil
2. Na CD sa ti to ISO nezmestí a vypalovanie na DVD je už trocha archaizmus
3. použiješ USB klúč, stačí 4 GB, strčíš si ho do stroja (samozrejme zazálohuj dáta, ak tam nejaké máš)
4. V menu "Príslušenstvo" zvolíš "Formátovanie USB disku"
5. Keď je naformátovaný, v menu "Príslušenstvo" zvolíš "Tvorca USB disku" (tak nejako, nemám teraz po ruke Mint)
6. Doklikáš sa k tomu ISO súboru a spustíš (v kroku 5 aj 6 bude systém požadovať heslo)
7. Ak je hotovo, dáš reštart (v Biose/Uefi musíš mať poradie štartu nastavené aby ako prvý štartoval USB
8. V menu ktoré sa objaví, zvolíš "Start Linux Mint"
9. Nič neinštaluješ, to je úchylka Windowsákov
10. Vyskúšaj si systém, ako ti bude fungovať. To je ten režim "Live" ktorý ti vôbec nešahá na disk
11. Potom sa ozvi.
12. Ak sa niečo vyskytne, Gúgli, návodov sú tony
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#5 Příspěvek od vxmery »

Co se to stalo?
Stalo sa to, že nečítaš s porozumením. Prečítaj si znova bod 10 a 11.
Mám sice nový a jiný OS
Nemáš ani nový ani iný OS. To bolo to "Live" Mint 19 Cinnamon. Štartoval si z USB a opakujem, vôbec nijako to neovplyvnilo tvoj hard disk.
A mimochodom, vyskúšal si si to minimalizovanie okien? Kvôli tomu si to predsa robil.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#6 Příspěvek od vxmery »

Ale ano, je to tak, že jsem nainstaloval LM 19 vedle Win10 a LM 18.3
To ti poradil kto? Ja som jasne písal "nič neinštaluj"
Načo chodíš na fórum po rady, keď ich ignoruješ? Maj sa.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

kamowski

Re: Jak poznat která okna jsou otevřená?

#7 Příspěvek od kamowski »

to myslíš ako toto že nevidíš?
Obrázek
a takto s aktívnym oknom? je to tmavšie
Obrázek
to je položka "Tlačidlá okna"
????
tipujem, že si sa hral s ikonami v paneli, presúval tam a späť a posunul si zarážku/oddeľovač na jednu alebo druhú stranu, tak to len uchop a potiahni na opačnú stranu, ak nejde, zruš ukotvenie ostatných položiek
píšem to z xfce ale ostatné prostredia budú fungovať nejak podobne alebo niekto poradí cestu

Zamčeno