Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
satellite22
Příspěvky: 12
Registrován: 23 črc 2016, 12:26

Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#1 Příspěvek od satellite22 »

Zdravím všechny příznivce nové 19. Už se 2 dny trápím, zkoušel jsem instalovat všechny verze Mint 19 a vždy po instalaci Playonlinux, jeho spuštění a spuštění instalace Office 2007 se tato instalce nedokončí s chybou Error in POL_Wine
Zdá se, že wine havarovalo. Nejde instalovat ani sw přímo z nabídky Playonlinux. Zkoušel jsem dokonce i různé verze Wine. Ve verzi Mint 17 i 18 jsem nemusel nijak experimentovat a šlo to jako po másle. Setkal se někdo s touto chybou a ví jak na to? Díky

satellite22
Příspěvky: 12
Registrován: 23 črc 2016, 12:26

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#2 Příspěvek od satellite22 »

Díky za odpověď,vyzkouším, bylo by to moc fajn, 19 se mi jinak moc líbí :) .

satellite22
Příspěvky: 12
Registrován: 23 črc 2016, 12:26

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#3 Příspěvek od satellite22 »

Tak bohužel ani to nepomohlo, bude to nějaký větší problém, vracím se k verzi 18, počkám až to bude fungovat.

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#4 Příspěvek od tomsa91 »

Také jsem měl problém s PlayOnLinux ale problem byl v Lutrise ani wineasio neslo zrovoznit v playonlinux. Což mne také přimělo se vrátit k zlaté 18.3 Sylvia. Nový linux Mint 19 TARA mi přijde jako beta jelikož je tam dost chyb co se týče fungovaní wine.
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#5 Příspěvek od alojz »

...skus office bez play on linux nainstalovat...mne fungovala 2007 pro...uz nepouzivam...alebo prikaz
wine msoffice.exe...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#6 Příspěvek od chemik582 »

Přidám svoji zkušenost :( V Mint 18.3 je instalace Total Commanderu otázkou na (když moc tak) cca 6 kliknutí!!! Ve verzi 19 (jedno jestli 32 nebo 64bit) je to prostě nervák. Několik různých počítačů (stolní i NTB) a stejně tak i 32b a 64b, přesto stejný výsledek - nekonečné laborování v nastaveních a verzích a vůbec ..... po hodinách zkoušení se povedlo, huráááá, omyl, nebylo boha přijít na to jak umístit odkaz na plochu. Jako sice tohle píšu s odstupem, ale i tak mě začíná pěnit krev ;) devatenáctka se prostě nepovedla. A to nebudu psát o tom že co start to spousty chybových hlášek o tom že applet nebyl spuštěn z důvodu chyby a jestli ho chci odstranit, grrrrrrr. Jsem zpět u 18.3 a funguje a můžu pracovat.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#7 Příspěvek od tomsa91 »

No mne funguje všechen zatím win software přes playonlinux tak i ve wine jen hry mam rozdelene něco ve wine a něco v playonlinux takže netuším kde je problém leda bys mne staženou LM 19 v1... tam mi nefungoval ani wine ani playonlinux instalace softwaru ale po stažení LM 19v2 mi vše funguje jak ma takže je možné že to může být i zastaralym hw v pc .. ptotože ja musel svuj hw upgradovat a po upgradu hw a LM 19v2 mi vše funguje
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#8 Příspěvek od juhele2014 »

po upgradu hw a LM 19v2 mi vše funguje Tak to máš veliký štěstí, dost uživatelů je skeptických, bo LM 19 vypadá jako šitá horkou jehlou. Ale - trochu nechápu důvod používat v linuxu Total comander, byť je to výborný program. Plně se osvědčit Krusader https://krusader.org/ naprosto vynikající soft pro linux. Správa softweru to taky nabízí, tušim ... ;) Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: redhawk
Jasně, každej má trochu jiný preference, to je v poho. Sem koukal, že na Vimeu proběhla nějaká čistka, nebo co, takže si za odměnu dáme tohle tady ;) https://www.youtube.com/watch?v=3xLvArgSp3k :arrow: Jeden z nejlepších remixů Depešáků, jaký jsou k mání. Zatemnit, VOLUME MAX :!: :!:
:mrgreen:
ps hádanka pro zvídavé - kdopak ví, co je to za chlapa v popředí ... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nová instal. MINT 19 Cinnamon-nelze instalovat sw přes Playonlinux

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Krusader je ale nativ KDE - takze asi nic moc instalovat do jineho prostredi - hromada knihoven s nim.

DC je super - jenom s tema pluginama pro TC nevim nevim. Pod Win treba jo, ale po Lin jsem nerozbehl zadnej - vzdy to hlasilo nekompatibilitu doplnku ... Takze Redhawk, jak to je? Jak se tam roubujou?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno