sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#1 Příspěvek od mraky »

Ahoj,
mám intel desku, a přidal jsem si grafickou kartu nvidia GT1030, a nějakým zázrakem se mi podařilo ji sprovoznit a přejít z intel na tu nvidii. Ale potřeboval jsem udělat další instalaci mintu, ovladače pro nvidii jsem instaloval pod intel grafikou, a zdá se je to ready, ted už jen potřebuju nabootovat do recovery abych nakopnul tu nvidii. Problém je v tom že se mi Grub už nezobrazí, ač jsem konfiguraci upravoval a při bootu mačkal shift, jen po inicializaci hw obrazovka zčerná a na levém horním rohu problikne čárka. V tomhle moc zběhlý nejsem, něco mi chybí a já nevím co. Potřebuju aby nvidia fugovala aby aspon zobrazila tu grub nabídku, pak už bych si doufám poradil..

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#2 Příspěvek od menom »

.
mraky píše:Problém je v tom že se mi Grub už nezobrazí, ač jsem konfiguraci upravoval a při bootu mačkal shift,
1-To vypada ze je nutno opravit GRUB napriklad:
https://www.linux-mint-czech.cz/2014/10 ... nux-mintu/

2-Problem nvidia:
Ako to bolo presne instalovane, aky OS , aky ovladac, pises dalsi mint - asi vedla seba viac linuxov (je tam i win ?).

.
.

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#3 Příspěvek od mraky »

nenene, grub je deafultně skrytej, tam se v configu zakomentuje jeden řádek a pak by se měl zobrazit, nebo minimálně při zmáčknuti shiftu. Když jsem to zkoušel s integrovanou grafikou, tak to fungovalo, s tím shiftem.
Ohledně systému, mám ted 2 minty ale každý na jiném disku, a jsou na sobě jakkoliv nezávislé, včetně zaváděče grub. Prostě když se mezi nima přepínám, tak jeden disk odpojim a druhej připojím. nikde žádný dual boot s win nebo tak tam není.
podle mě ale grafika hned nespolupracuje, na funkčním mintu se třeba dostanu do recovery a podobně. V tom nefunkčním mi to grafika nezobrazí, není to tím, že je něco se zaváděčem, protože, když se přepnu na intel grafiku, tak to funguje.. nějakej firmware, nebo tak nějak tam chybí aby to jelo už od samého začátku..

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#4 Příspěvek od menom »

mraky píše: 23 črc 2018, 19:38 podle mě ale grafika hned nespolupracuje, na funkčním mintu se třeba dostanu do recovery a podobně. V tom nefunkčním mi to grafika nezobrazí, není to tím, že je něco se zaváděčem, protože, když se přepnu na intel grafiku, tak to funguje..
Takze si to prepinas v BIOSe(UEFI) na nvidiu ktora ma ovladac.

Co tak nechat zapnute obidve GK v BIOSe(UEFI).

.
.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#5 Příspěvek od menom »

.
mraky píše:podle mě ale grafika hned nespolupracuje, na funkčním mintu se třeba dostanu do recovery a podobně
Za rovnakych podmienok to robis ? Potom je rozdiel len v ovladaci GK v systemoch.

Na funkcnim mintu mas aky ovladac ?

Na nefunkcnim je aky ovladac, ako bol instalovany ?

.
.

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#6 Příspěvek od mraky »

právě jsem se snažil udělat stejné ovladače je tam nvidia 390, a ještě tam mám nvidia-prime a nvidia-prime-applet. Nevím zda jdou pouštět obě grafiky v biosu, když měním disk, tak v biosu už nic neměním, jen když přecházím na integrovanou kartu. ale ted mě nevo napadlo, tak možná to půjde když něco změním.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#7 Příspěvek od menom »

.

Ked su rovnake ovladace, tak porovnat aky je rozdiel medzi systemami v
/etc/X11/xorg.conf

Pripadne upravit ten co nefunguje podla toho co funguje.

Este v /var/log/Xorg.0.log
byva podrobne rozpisane ako startuje do grafickeho prostredia, tam ak je Error tak mozno googlit co je to za problem.

.
.

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: sprovoznění grafické karty nvidia GT 1030

#8 Příspěvek od mraky »

Tak jsem to vyřešil, v biosu jsou 3 možnosti, integrovaná, a pak pcie(PEG) a pci. Já jsem měl to pcie(PEG), tak jsem změnil na pci a pak to začlo fungovat, zobrazil se mi GRUB, a poté jsem mohl v něm napsat poslední příkazy, aby to pak fungovalo. viz obrázek.

Obrázek

Zamčeno