Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
libor007
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2016, 21:08

Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

#1 Příspěvek od libor007 »

Ahoj, v 18.3 cinnamon jsem doinstaloval xfce balíky(xfce4+xfce meta balík) Po odhlášení je možno vybrat xfce sezení, ale startuje vždy jen cinnamon. Co s tím?
Mint 19 Cinnamon

libor007
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2016, 21:08

Re: Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

#2 Příspěvek od libor007 »

Díky za radu. Nepřepnu se ani za nic.... Což je nemilé. Chtěl jsem to chvíli používat a rozhodnout se, co nově nainstaluju za prostředí. Samozřejmě mám lm19 xfce ve virtualboxu, ale chtěl jsem xfce mít chvíli na ostro a pak se zařídit s čistou instalací(potřebuju překopat partišny)
Mint 19 Cinnamon

kamowski

Re: Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

#3 Příspěvek od kamowski »

libor007 píše: 05 srp 2018, 10:06 ... Chtěl jsem to chvíli používat a rozhodnout se, co nově nainstaluju za prostředí. Samozřejmě mám lm19 xfce ve virtualboxu, ale chtěl jsem xfce mít chvíli na ostro a pak se zařídit s čistou instalací(potřebuju překopat partišny)
na takéto skúšanie nakopírujem iso do /boot/grml a pri štarte pc dám zaviesť z toho/tých iso
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/06 ... eho-disku/
inštalovať podľa toho návodu sa mi nepodarilo ale na testy deb-based distier je to super

libor007
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2016, 21:08

Re: Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

#4 Příspěvek od libor007 »

Tak dal jsem vše aktualizovat, balíky nainstalovány a nic. Výběr DE jsem tam měl od začátku dotazu, nenaběhne desktop a vidím pouze kurzor na černém pozadí. Nikdy jsem takové problémy s přidáním dalších prostředí v linuxu nemíval.
Mint 19 Cinnamon

libor007
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2016, 21:08

Re: Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

#5 Příspěvek od libor007 »

Tak jsem nahodil čistý mint s cinnamonem pro desktop a spokojenost. Oproti 18 celkem dost drobností, které potěší.
Mint 19 Cinnamon

libor007
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2016, 21:08

Re: Cinnanon -> xfce, nejde přepnout

#6 Příspěvek od libor007 »

Klasický shell v ubuntu nechci. Vyhovuje mi konzervativní cinnamon, ve kterém ale zároveň fungují nějaké vychytávky z shellu. Jinak, co jsem ladil nový desktop na mintu 19, na žádné problémy jsem zatím nenarazil(v mintu 18 bylo ze začátku občas potřeba restartovat cinnamon, v 18.3 již dobře odladěno), odezvy systému dle slibů opravdu svižnější.
Mint 19 Cinnamon

Zamčeno