Upgrade Linux Mint 18.X / 19

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Upgrade Linux Mint 18.X / 19

#1 Příspěvek od vxmery »

Upgrade is not recommended due many bugs. Provide data archiving and do clear new LM19 installation. Dont use the OEM ISO, take the normal one.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Upgrade Linux Mint 18.X / 19

#2 Příspěvek od segfault »

Také varuji před upgradem. Zkoušel jsem ho provést na dvou PC a ani jedno use nepovedl. Na jednom PC nešla korektně ani čistá instalace. Musel jsem ručně udělat chroot a nainstalovat grub.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

fidokomik
Příspěvky: 11
Registrován: 19 srp 2017, 21:29

Re: Upgrade Linux Mint 18.X / 19

#3 Příspěvek od fidokomik »

CyberCodeDroid píše: 09 črc 2018, 06:34 If your version of Linux Mint is still supported, and you are happy with your current system, then you don't need to upgrade.
Mám 17.3 a jsem spokojen, jenže už máme rok 2018 a co napřesrok? :?
Někde jsem četl o jakémsi programu aptik a aptik-gtk, který prý pomůže s upgrade, ale stejně se chci zeptat na zkušenosti s verzí 19. Co je tam tak zásadního, kvůli čemu bych měl upgradovat? Používám totiž i VM VirtualBox od Oracle kvůli WindowsXP a nerad bych to zase celé instaloval znovu, včetně těch Widlí a programů v nich. Navíc prý lze upgradovat pouze o jednu LTS verzi, tedy ze 17.3 na 18.3 a teprve potom na 19.

Takže co doporučujete? Držet se staré dobré zásady "Co funguje, to neopravovat" a třeba ještě v roce 2030 pořád používat osvědčenou 17.3? :D

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Upgrade Linux Mint 18.X / 19

#4 Příspěvek od menom »

.

Ked si spokojny tak neupgraduj, kazdy system pouzi dokial ma podporu.

Po ukonceni podpory by som OS nepouzival, ved je tych linuxov mnoho, je z coho vyberat.

Ono je dobre mat jeden stroj pc ci ntb na skusanie, kde je dobre si to osahat ...

.
.

Uživatelský avatar
nirasa1957
Příspěvky: 7
Registrován: 04 dub 2017, 09:39

Re: Upgrade Linux Mint 18.X / 19

#5 Příspěvek od nirasa1957 »

Taky jsem zkoušela upgrade na LM19, ale za nic na světě se mi pak nepodařilo nainstalovat ovladače ke skeneru. Raději nainstalovat načisto.

kamowski

Re: Upgrade Linux Mint 18.X / 19

#6 Příspěvek od kamowski »

menom píše: 22 črc 2018, 23:01 Ked si spokojny tak neupgraduj, kazdy system pouzi dokial ma podporu.
Po ukonceni podpory by som OS nepouzival, ved je tych linuxov mnoho, je z coho vyberat.
Ono je dobre mat jeden stroj pc ci ntb na skusanie, kde je dobre si to osahat ...
1) naprostý súhlas
2) tak isto
3a) používam (opakovane na to poukazujem :) ) postup z tohoto článku: https://www.linux-mint-czech.cz/2015/06 ... eho-disku/
pridám iso a len testujem, neinštalujem
3b) vymením si hdd za jeden starší zo šuflíka a inštalujem a testujem a inštalujem a testujem a inštalujem a testujem a inštalujem a testujem ......... (musím zohľadniť, že tento hdd je starý a pomalý)

Zamčeno