BASH - presun desítek obrazku

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

BASH - presun desítek obrazku

#1 Příspěvek od Leptor »

Ahoj,

mam problém. Jak mám přesunout z terminalu například 100 obrazků do jiné složky? Vytvořím skript napíši mv a pak vypíši jména souborů a dám cílovou stanici. Ale teď mi došlo, že je to blbost, když nenapíši, kde ty soubory jsou...

Soubory, obrázky mám na disku USB, jak to mám přesunout naráz z terminalu do jiné složky na usb?


Děkuji.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: BASH - presun desítek obrazku

#2 Příspěvek od Leptor »

Ještě se chci zeptat, potřebuji vytvořit složku s názvem Terminal 2, kdyz dám mkdir Terminál 2, tak mi to vytvoří dvě složky...Jak to mám prosím udělat?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: BASH - presun desítek obrazku

#3 Příspěvek od menom »

Leptor píše: 04 říj 2018, 19:40 Ještě se chci zeptat, potřebuji vytvořit složku s názvem Terminal 2, kdyz dám mkdir Terminál 2, tak mi to vytvoří dvě složky...Jak to mám prosím udělat?
.

Je nutne dat nazov zlozky do uvodzoviek napriklad:

Kód: Vybrat vše

mkdir "Terminal 2"
.
.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: BASH - presun desítek obrazku

#4 Příspěvek od Leptor »

Děkuji a jak udělám to předchozí?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: BASH - presun desítek obrazku

#5 Příspěvek od menom »

Leptor píše: 04 říj 2018, 19:20 Ahoj,

mam problém. Jak mám přesunout z terminalu například 100 obrazků do jiné složky? Vytvořím skript napíši mv a pak vypíši jména souborů a dám cílovou stanici. Ale teď mi došlo, že je to blbost, když nenapíši, kde ty soubory jsou...

Soubory, obrázky mám na disku USB, jak to mám přesunout naráz z terminalu do jiné složky na usb?Děkuji.
Usb disky sa obvykle pripajaju do /media/uzivatel takze v tvojom pripade by to mohlo byt podobne ako /media/Leptor
Presnu cestu zistis napriklad v grafickom Spravcovi suborov tak, ze sa tam preklikas.

Potom v terminali je nutne sa prepnut pomocou prikazu cd tam kde su subory napriklad

Kód: Vybrat vše

cd /media/Leptor/cesta/kde/su/subory
Namiesto toho /cesta/kde/su/subory je nutne pisat skutocnu cestu ako to je u teba.

Dalej ak maju subory (obrazky) rovnaku priponu napriklad .jpg tak staci pouzit hviezdicku (hvezdu) co nahradza ostatne znaky.
Napriklad obrazky
001.jpg
002.jpg

Tak je mozne to vyskusat takto:

Kód: Vybrat vše

mv *.jpg /cesta/kam/presunut
.
.

Zamčeno