Virtuální klávesnice - lze česky?

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
cucumis-melo
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 21:23

Virtuální klávesnice - lze česky?

#1 Příspěvek od cucumis-melo »

V Linuxu Mint 18.3 Cinnamon mám předinstalovanou virtuální klávesnici (klávesnici na obrazovce), ale nenašel jsem, jak ji přepnout do českého rozložení, ani jsem nenašel žádný jiný způsob, jak na ni psát háčky a čárky. Poradíte mi?

kamowski

Re: Virtuální klávesnice - lze česky?

#2 Příspěvek od kamowski »

vo všeobecnosti platí, že musíš mať v nastavení klávesnice (menu - nastavenia - klávesnica - rozloženie) nainštalované požadované rozloženia, v tvojom prípade cz, alebo aj ďalšie (jazyk ako taký inštalovať nie je potrebné)
v tom istom nastavení by si si mal nastaviť aj klávesovú skratku pre prepínanie rozloženia, predvolene býva alt-shift
toto prepínanie je možné v xfce napr aj pridaním doplnku "Rozloženie klávesnice"do panela, v cinnamone to bude niečo podobné
prepnutím klávesovou skratkou alebo pomocou appletu sa ti mení rozloženie na fyzickej aj virtuálnej klávesnici
Obrázek

cucumis-melo
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 21:23

Re: Virtuální klávesnice - lze česky?

#3 Příspěvek od cucumis-melo »

Přepínání rozložení klávesnice mi funguje jak pomocí appletu, tak pomocí klávesové zkratky, ale jen na fyzické klávesnici. Virtuální klávesnice je pořád stejná.

Klaykap
Příspěvky: 60
Registrován: 24 črc 2018, 17:37

Re: Virtuální klávesnice - lze česky?

#4 Příspěvek od Klaykap »

Ako ti vyzerá klávesnica? Ja na nej mám dĺžeň:

Obrázek

a keď stlačím Shift tak sa háčik zmení na mäkčeň.

Zamčeno