spusteni uspani HDD

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

spusteni uspani HDD

#1 Příspěvek od WillM »

Ahoj...chtel bych se zeptat jetli by mi nekdo neporadil jak nakonfigurovat spousteni uspani HDD aby se spoustelo po restartu systemu. Nechci uspat HDD po startu systemu jen aby se odpocitavalo po startu systemu kdy se ma disk vypnout. Snad mi rozumite....

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: spusteni uspani HDD

#2 Příspěvek od menom »

WillM píše: 25 říj 2018, 21:18 Ahoj...chtel bych se zeptat jetli by mi nekdo neporadil jak nakonfigurovat spousteni uspani HDD aby se spoustelo po restartu systemu. Nechci uspat HDD po startu systemu jen aby se odpocitavalo po startu systemu kdy se ma disk vypnout. Snad mi rozumite....
.

No z tohoto neni rozumet o co presne sa jedna, mohol by si to upresnit jak si to predstavujes .

V mnohych pripadoch sa uspava cely operacny system, naco je dobre uspat hdd, nestaci odpojit ?

Alebo ocakavas ze to bude robit aplikacia (program) co stahuje tie torrenty ...

.
.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: spusteni uspani HDD

#3 Příspěvek od WillM »

tak nic....ja chtel poradit jak nastavit automaticke spousteni uspani disku a ne vysvetlovat proc to nebo tam to chci tak udelat.... :/ navic...nikdy jsi si nevsiml ze pri uspani systemu se disky stale toci?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: spusteni uspani HDD

#4 Příspěvek od menom »

WillM píše: 25 říj 2018, 21:50 tak nic....ja chtel poradit jak nastavit automaticke spousteni uspani disku a ne vysvetlovat proc to nebo tam to chci tak udelat.... :/ navic...nikdy jsi si nevsiml ze pri uspani systemu se disky stale toci?
.

To je v pohode, nemusis nic vysvetlovat, ale z toho co pises neni jasne o co ide.

A pri uspani OS sa obvykle uspia aj hdd.

To ze sa jedna o externy hdd si mame domysliet ?

To chce klid a znova pomaly formulovat ako chces aby to fungovalo.

.
.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: spusteni uspani HDD

#5 Příspěvek od WillM »

ja bych chtel aby se mi uspal externi disk....neco jsem si nacetl, neco jsem vyzkousel a funguje to ale nedokazu najit co kde mam udelat aby se mi ten prikaz spoustel po startu systemu ....

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: spusteni uspani HDD

#6 Příspěvek od menom »

WillM píše: 25 říj 2018, 22:08 ja bych chtel aby se mi uspal externi disk....neco jsem si nacetl, neco jsem vyzkousel a funguje to ale nedokazu najit co kde mam udelat aby se mi ten prikaz spoustel po startu systemu ....
.

Ten prikaz zadas v terminali alebo je to skript, co obsahuje ?

Ako sorry bez tycho info sa fakt neda nic poradit.

.
.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: spusteni uspani HDD

#7 Příspěvek od WillM »

aha...chtel bych udelat nejaky script nebo neco aby se spoustel automaticky pri startu systemu....jsem myslel ze ten prikaz staci nekam nakopirovat do nejakeho spousteciho souboru nebo neco takoveho....ja se v tom nevyznam

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: spusteni uspani HDD

#8 Příspěvek od menom »

WillM píše: 25 říj 2018, 22:31 aha...chtel bych udelat nejaky script nebo neco aby se spoustel automaticky pri startu systemu....jsem myslel ze ten prikaz staci nekam nakopirovat do nejakeho spousteciho souboru nebo neco takoveho....ja se v tom nevyznam
.

Ja sa v tom tiez nevyznam, ale ak sem kopirujes ten prikaz co funguje, tak mozno najdeme riesenie.

.
.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: spusteni uspani HDD

#9 Příspěvek od WillM »

sudo hdparm -B12 /dev/sda je ten prikaz

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: spusteni uspani HDD

#10 Příspěvek od WillM »

ano disk se ma po nejake dobe uspat ale byt porad pristupny..pripojeny...probudit se ma nejaka...jakakoliv prace s diskem....i jen to kdyz ho otevru aby se na nej melo neco zapisovat nebo z nej cist...

Zamčeno