LM 19 Cinnamon problém spustit na notebooku HP Omen [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
bobca
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2018, 13:38

LM 19 Cinnamon problém spustit na notebooku HP Omen [vyřešeno]

#1 Příspěvek od bobca »

Ahoj,

vyskytl se mi problém. Nainstaluji Mint, ukáže se bootovací menu vyberu Linux, začne najíždět a tam taky skončí.
Bootovací flesh jsem udělal přes Rufus přímo pro EFI. Při instalaci jsem nainstaloval zavaděč k windowsáckému a linux je na disku mimo windows. Jinak se jedná o notebook HP Omen.

Obrázek

Obrázek

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#2 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si pri starte ako je na prvom obrazku stlacit klavesu e

cim zvolis editacny rezim, vyhladat pomocou klaves "sipky vpravo vlevo nahoru dolu"

riadok co zacina slovom Linux a na jeho konci mezi uvozovkami vymazat "quiet splash"

Potom stlacit klavesu pre nabeh systemu asi F10 a odfotit tu hlasku kde sa to sekne

.
.

bobca
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2018, 13:38

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#3 Příspěvek od bobca »

Ahoj,

přikládám požadované data. Akorát to stále háže chyby tak nevím jak dlouho čekat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#4 Příspěvek od menom »

.

Mozno by pomohlo zopakovat postup co som pisal, s tym ze ked vymazes "quiet splash" medzi uvozovkami, tak tam dopis slovo:

Kód: Vybrat vše

nomodeset
A spusti OS ako predtym.

.
.

bobca
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2018, 13:38

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#5 Příspěvek od bobca »

No když jsem zadal požadovaný příkaz tak to najelo. Ale vypadá to jak nějaký nouzový režim.

Obrázek

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#6 Příspěvek od menom »

bobca píše: 25 říj 2018, 22:38 No když jsem zadal požadovaný příkaz tak to najelo. Ale vypadá to jak nějaký nouzový režim.
Obrázek
.

Tu vyvstava otazka ako to bolo instalovane.

Je to specificky hardware asi s nvidia GK, takze je velmi pravdepodobne, ze je nutne sa pri instalacii

riadit ako sa pise v Release notes k LM 19 cinnamon:

https://linuxmint.com/rel_tara_cinnamon.php

Doporucujem kuknut hlavne na "Solving freezes during the boot sequence" v odkaze.

Mozno by stacilo v tom rezime co nepozna GK, sa pripojit na internet a nainstalovat ovladac pre Graficku Kartu, co obvykle

ponuka ten program u mna ma nazov Spravca ovladacov, inak mozno (Hardware drivers) alebo (Driver Manager)

.
.

bobca
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2018, 13:38

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#7 Příspěvek od bobca »

Jak naskočil ten nouzák, zapnul jsem wifi doinstalovali se nějaké věci, včetně té grafiky a už to šlape. Děkuji za radu

Vlanek
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2018, 12:10

Re: LM 19 Cinnamon problém spustit

#8 Příspěvek od Vlanek »

Měl jsem podobný problém s instalací LM19 vedle Win7 na notebook Lenovo. V nastaveném režimu Legacy to vypadalo hodně podobně mraky výpisů a výsledek žádný. Zkusil jsem instalaci v EFI a vše proběhlo dobře až na závěrečný krok kdy to instalovalo zavaděč Grub v tom místě se instalace zastavila a výsledkem byla hláška, že zhavarovala instalace Grubu. Zkusil jsem instalaci LM naroubovaném na Debianu pod označením LMDE verze 3 s označením Cindy a výsledkem je plně funkční LM s grafickým prostředím Cinnamon.

Zamčeno