Tv smart a Linux mint

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
brmla
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2018, 20:08

Tv smart a Linux mint

#1 Příspěvek od brmla »

Dobrý den.Mám na Vás prosbu ohledně ,že na Tv smart vidím po spojení minidlna a po kliknutí se nukáže ani jeden film.Kde dělám chybu?Mám sdílený HDD,formát je NTFS.Porad´ te.
Děkuji ...

brmla
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2018, 20:08

Re: Tv smart a Linux mint

#2 Příspěvek od brmla »

tv je Samsung UE22H5600 ,sdíleno jsou jak HDD i složka video v něm . V notbuku je ssd a připojen HDD a sdíleno jak jsem psal a na SSD je Linux mint

brmla
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2018, 20:08

Re: Tv smart a Linux mint

#3 Příspěvek od brmla »

Zkoušel sem zapnout a vypnout firewall.Kdyz byl vyplý,tak sem se dostal aspoň do video složky na HDD disku a po zapnutí firewallu se nešlo ani pripojit k HDD

sunsetbeno
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2018, 09:09

Re: Tv smart a Linux mint

#4 Příspěvek od sunsetbeno »

Postup byl sice popsán pro Ubuntu už před 8 lety, ale jak jsem se právě přesvědčil, je stále plně funkční i pro LM 18.3 Cinnamon. Postup obsahuje i návod, jak dosáhnout automatického připojování ke složkám při startu PC a navíc pro mě, líného BFU s počínajícími projevy stařecké demence :lol: , je obzvlášť cenná informace o existenci SW nástroje zvaného Gigolo, který umožňuje obsluhu nastavení sdílených disků přes GUI. S ohledem na to, že práce v sítích obecně není v Linuxu pro lidi zvyklé na uživatelské nástroje Widlí příliš intuitivní, lze snad vyjádřit naději, že tato kuchařka bude užitečná především pro minimalizaci frustrace nových přeběhlíků od Mrkvosoftu, které tímto vítám v komunitě ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tv smart a Linux mint

#5 Příspěvek od Ventero1 »

A ten navod a postup je kde?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno