vyhledani a smazani nezadoucich souboru

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#1 Příspěvek od WillM »

Chtel bych se zeptat jestli nevite o nejakem vyhledavacim programu ktery by dokazal vyhledat a posleze smazat na disku jakykolov soubor. Jde mi o to ze na jednom disku ktery jsem drive provozoval pod Woknama mam mnoho zbytku *.ini souboru a tyto zbytky ktere jsou rozhazene ruzne po slozkach bych chtel vyhledat a smazat.

PS.: jen tak z kraje..kdyby nekdo mel nejakou pripominku ze si je mam smazat rucne...tak je tech *.ini souboru kolem 1000...a jsou rozhazene ruzne ve slozkach na tom disku

kamowski

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#2 Příspěvek od kamowski »

napr. v Catfish si nastav ako miesto vyhľadávania ten disk, zadaj hľadať *.ini, potom ctrl+a a delete

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#3 Příspěvek od WillM »

kamowski píše: 02 pro 2018, 19:06 napr. v Catfish si nastav ako miesto vyhľadávania ten disk, zadaj hľadať *.ini, potom ctrl+a a delete
Super..tohle jsem potreboval a..skoda ze tohle neumi Krusader....tohle umel Total Commander ve Widlich ale Krusader to neumi kdyz by to mohl umet....

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#4 Příspěvek od WillM »

Jen takova drobnost...soubory co chci smazat mi ukaze ale nedari se mi je smazat....mackam CTRL + a + DEL

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#5 Příspěvek od Livan »

Doufám, že to nemačkáš najednou. Nedříve kombinaci "Ctrl + a", tím se soubory označí a až potom stlač ten Del.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#6 Příspěvek od WillM »

A ja asi zacnu natacet videa a davat je sem aby se mi verilo ze klavesou DEL to proste nejde smazat :(...mackam ji jak debil a soubory jsou porad na svem miste kde nemaji co delat... :(

Halvar von Flake
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2018, 17:31

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#7 Příspěvek od Halvar von Flake »

Zkus souborového správce Double Commander, vychází z Total Commanderu, je mu i vizuálně podobný.

Mám přenastavené některé klávesové zkratky, tak popíšu „klikací“ postup.

Vyvolat vyhledávací okno tlačítkem s ikonou dalekohledu v nástrojové liště. Zadat adresář/e, kde chceš hledat, zadat souborovou masku, u tebe tedy .ini, stisknout Enter.

Na okně s výsledky stisknout tlačítko „Výsledek do okna“. Potom stisknout Ctrl +A a poté F8.

Pak jen potvrdit v dialogovém okně smazání a je hotovo. Smazat soubory přímo z okna s výsledky mně taky nešlo.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: vyhledani a smazani nezadoucich souboru

#8 Příspěvek od WillM »

Super..dilo se podarilo....diky za snahu :)

Zamčeno