Zásuvný modul pro txt. editor Xed Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Zásuvný modul pro txt. editor Xed

#1 Příspěvek od caine »

Prosím, věděl byste někdo, kde najít a jak doplnit do textového editoru Pluma/Xed zásuvný modul: "Změnit velikost písem", který tam ještě v LM 17.3 byl, a pak od verze 18 zmizel? (Je to stejná funkce, jakou má Libre office, pomocí níž je možno naráz změnit písmena označeného textu z malých na velká nebo velká prohodit s malými, začít každé slovo velkým písmenem atd.
Googlil jsem googlil, ale marně :-(
Děkuju.
P.S. Zkoušel jsem pro zajímavost novou edici Debian-live-9.6.0-amd64-mate a tam tento doplněk editoru Pluma stále je!

Lenovo TP E220s, Linux Mint 19.1 Tessa 64-bit
Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64 Desktop: MATE 1.20.1
Naposledy upravil(a) caine dne 08 led 2019, 09:56, celkem upraveno 1 x.

kamowski

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

#2 Příspěvek od kamowski »

v LM 18.3 xfce mám xed 1.6.3
v nástrojovej lište tá funkcia nie je, ale ak si označíš text, tak ju nájdeš v kontextovej ponuke

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

#3 Příspěvek od caine »

To snad ne! Dva roky se s tím problémem trápím a celou dobu si dodávám odvahy se tu zeptat! Protože když vidím, jak jednoho ochotného a zkušeného linuxového redaktora za druhým takovéto "stokrát nic" nakonec umoří, přijde mi nezodpovědné otravovat s nezásadními technickými problémy... A přitom řešení je tak triviální a já ho měl celou dobu za pravým uchem myši!
Ach jo, omlouvám se. Ale kdybyste viděl těch hodin, co jsem kvůli tomu proseděl nad googlem... a google překladačem a hledal onen chybějící plugin... Hmmm, asi nemám talent, že? :D
A možná jsem už příliš silný na to, abych zůstal doma u Widlí, ale ještě příliš slabý na to, abych se vydával do světa... Linuxu.
Děkuju!
Naposledy upravil(a) caine dne 08 led 2019, 10:22, celkem upraveno 2 x.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

#4 Příspěvek od vxmery »

Ahoj,
ale ještě příliš slabý na to, abych se vydal do světa... linuxu
Nakročené máš výborne, kludne sa vydaj. A kamowski je super chalan, ten sa umoriť nedá :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

#5 Příspěvek od caine »

Právě o to víc se bojím... vždyť takoví super chalani byli určitě i Satapouch, redhawk... a nebo třeba... Ian Murdock...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

#6 Příspěvek od vxmery »

No, to máš tak že okrem super chalaňov existujú aj super zakomlexovaní debili, ktorí nevedia nič okrem robenia zla. Je to na všetkých fórach.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

#7 Příspěvek od Livan »

caine píše: 08 led 2019, 09:51 A možná jsem už příliš silný na to, abych zůstal doma u Widlí, ale ještě příliš slabý na to, abych se vydával do světa... Linuxu.
Tak toto nebol ani tak problém s linuxom, ako skôr problém so softvérovým inžinierstvom. Je to otázka návrhu konkrétneho programu, ako tam programátor vyriešil prístup k jednotlivým funkciám. Mimochodom je celkom možné, že na tu lištu ide ta ikonka znova pridať, pokiaľ tam nie je v základe. Skús pohľadať.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tak u některých byl ten majoritní vliv spíš odklon od Mintu jako takového. Ono to nejspíš postupně narůstalo tím, jak se Mint čímdálvíc bugoval a nesouhlasením s politikou hlavních vývojářů, kterážto měla na zhoršující se odladěnost tohoto OS majoritní vliv. Také zavedení systemd do Ubu mělo u někoho velký vliv.
Ostatně i mě osobně Mint svou koncepcí v období 17.1 a 17.3 nadchnul, ale skrze některé pro mne klíčové nedostatky mě však nikdy nepřesvědčil, aby se stal mým hlavním OS. Tím se stalo Xubuntu.
Satapoucha si už nepamatuji, ale odchod Redhawka je škoda - je to profík, hodně uměl poradit a také právě rozšiřoval obzory za MInt jako takový. Škoda je i Lombardo, že moc nezvládá svoje ego a občas to tu hrotila, protože je taky profík a taky uměla často poradit ve chvílích, kdy už to moc nevypadalo ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

#9 Příspěvek od caine »

Vypadá to na takové malé pohřebiště... na zelené louce ještě vonící cesmínou a skořicí :(
Už jsem u Mintu dlouho, ale učím se pomalu, takže nepostupuji kupředu příliš technicky, spíš se mi pod kůži vryl nezaměnitelný osobní styl každého, kdo tu kdy psal (a píše!) články.
Že s mintí plnoletosti (18.x a dál) přišly i jisté "zdravotní" neduhy, těžká jitra a "životní" rozhodování kudy dál, to mě mrzí. Jenže co se tak dívám přes plot k sousedům, "dospívání" je problém všude. A kde už ho mají za sebou, mají zas "krizi středního věku", pak neschopnost myšlenku udržet... a nakonec i opustit :lol:
A k tomu ještě věčně i to... no, jak psal výše pan vxmery.
Takže když jsem se po novém roce rozhodoval, kterou jinou distribuci zkusit na čistý nový SSD disk, jímž jsem byl obdarován k Vánocům, oťukl jsem hned několik live verzí OS a všude narazil na zádrhel, se kterým si nevěděl rady. A proto jsem se nakonec pokorně vrátil sem "domů". Málo platné... tady se přece jen nejméně bojím výsměchu. Nu uvidíme - ještě mě čeká doinstalovat všechny programy, vč. Wine... ;)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: caine
Souhlas, wine si tam dej, s tím si užiješ spousty legrace ... ;) Já si myslim, že si sem stejně choděj bývalí admini číst, jak to tady vypadá a frčí ... Lombardo je sice pryč, ale její komentáře neměli chybu, ta byla někdy pěkně vostrá, ale v pohodě ... ;) To víš, někdo si to tady jen čte, někdo se sem chodí vykecávat ... (třeba já) 8-)

Zamčeno