obnova ze zálohy nefunguje - doplněno [vyřešeno]

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

obnova ze zálohy nefunguje - doplněno [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Stepijana »

Dobrý den. Používám zálohovací nástroj nainstalovaný v Linux Mint. Zazálohoval jsem si na ext. disk soubory s nastavením do složky záloha na PC. Vytvořily se mi ve složce jako jednotlové archivy s názvem např. duplicity-full.20130719T061028Z.vol622.difftar.gz . A nyní k problému. Protože jsem měl problém s Mintem při spouštění, rozhodl jsem se pro přeinstalaci. Dal jsem tedy obnovit ze zálohy. Zdroj jsem nastavil označením jednoho s výše označených archivů a cíl jsem dal root. Poté, co se mě to zeptalo na kontrolu údajů, jsem dal poslední krok a zálohovací nástroj mi hlásí:
"probíhá výpočet".
A jak se zdá tím to zatím končí. Výpočet již totiž probíhá cca 5 hodin. Je pravda, že objem dat ve složce záloha PC je veliký (přes 200 GB), ale není přece jen někde chyba? Navíc proužek v zálohovacím nástroji, kde si myslím, že by mělo být vidět načítání je prázdný. Mám čekat, nebo je někde chyba?
Díky za odpověď

Ještě jsem zjistil jedno. Zkusil jsme mintbackup spustit v terminálu. Poté se mi otevřel a když jsem vše ponastavoval jako dřív a "spustil", vyskočila mi hláška:

Kód: Vybrat vše

"filename '.mintbackup' not found"
Mám tušení, že v tom asi bude problém. Nevíte co by to po mně moho chtít? Když jsem vytvořil složku s mázvem "mintbackup" a poté změnil na "zaloha.mintbackup" a a dal ji do domovského adresáře tak opět stejná hláška....

kamowski

Re: obnova ze zálohy zdá se nefunguje - doplněno

#2 Příspěvek od kamowski »

- myslím, že ako cieľ si nemáš dať "root" pretože si to odtiaľ určite nezálohoval, teda to tam ani nepatrí a asi sa tam 200GB nevojde :)
skús si ako cieľ zvoliť "iný -> súborový systém" a tam si vyber, čo kam patrí
- mal si mať vytvorený(é) súbor(y) s koncovkou .tar.gz (.zip, .tar....) podľa formátu, ktorý si si zvolil
ak ho máš, tak sa doň pozri a v ňom by mal byť ten "mintbackup"
pri obnove len vyber ten .tar.gz
nerozumiem prečo tam máš názov s koncovkou .difftar.gz?
ale pozri si napr. toto:
http://serverfault.com/questions/249709 ... -duplicity

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: obnova ze zálohy zdá se nefunguje - vyřešeno

#3 Příspěvek od Stepijana »

kamowski píše:- myslím, že ako cieľ si nemáš dať "root" pretože si to odtiaľ určite nezálohoval, teda to tam ani nepatrí a asi sa tam 200GB nevojde :)
skús si ako cieľ zvoliť "iný -> súborový systém" a tam si vyber, čo kam patrí
- mal si mať vytvorený(é) súbor(y) s koncovkou .tar.gz (.zip, .tar....) podľa formátu, ktorý si si zvolil
ak ho máš, tak sa doň pozri a v ňom by mal byť ten "mintbackup"
pri obnove len vyber ten .tar.gz
nerozumiem prečo tam máš názov s koncovkou .difftar.gz?
ale pozri si napr. toto:
http://serverfault.com/questions/249709 ... -duplicity

Protože když je člověk DE*IL! (mám tím na mysli sebe) tak mu nepomůže ani mistr světa v Linuxu. Tímto se ti moc omlouvám. Zásadní věcí je použít na obnovu dat stejný program, který jsem použil na zálohování. Ano čteš dobře. Já v*l jsem byl přesvědčen, že jsem zálohoval pomocí mintbackup, ale přitom jsem to zálohoval v deja-dup, takže je jasné, že tu zálohu mintbackup nepřečetl. Co mě naštvalo je to, že nebylo poznat, že mintbackup nepracuje, až z příkazového řádku. Uff. Ještě jednou se omlouvám za ztracený čas vás všech, co četli můj příspěvek.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: obnova ze zálohy zdá se nefunguje - doplněno

#4 Příspěvek od ulo »

Chybami se každý učí - hlavně, že se podařilo ;-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

kamowski

Re: obnova ze zálohy zdá se nefunguje - doplněno

#5 Příspěvek od kamowski »

áno,
a ja som sa dozvedel, že .difftar.gz je formát vytvorený v Déjà Dup Backup Tool :lol:

Zamčeno