Zápis na disk SSD

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
hOOkino
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2019, 09:50

Zápis na disk SSD

#1 Příspěvek od hOOkino »

Dobrý deň.

Chcel by som sa vás opýtať, prečo mi cez noc, keď si nechám laptop zapnutý mi systém zapíše 49GB dát na SSD disk . Stáva sa mi to každú noc, keď si nechám laptop zapnutý .

Skúšal som nájsť odpoveď na internete, ale nič konkrétne som sa nedozvedel a nič mi nepomohlo .

Mint mám optimalizovaný pre ssd : scheduler:deadline, vm.swappiness 1, tmp na ramke, fstab - noatime,nodiratime a TRIM na daily .

Ďakujem vám za pomoc .

Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zápis na disk SSD

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Ten údaj - jedná se o nějaký cinnamon applet v liště?

hOOkino
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2019, 09:50

Re: Zápis na disk SSD

#3 Příspěvek od hOOkino »

Ano, je to disk read and write speed .

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zápis na disk SSD

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Je zajímavé, že součet podrobností v monitoru neodpovídá tomu celkovému údaji ani přibližně. Otázka je tedy, jestli chybově do toho byl započten TRIM - i tak to číslo je šílené - nebo to způsobuje nějaký neukázaný proces - např. infekce nějakým těžebním skriptem čitakněco ...

Rád bych věděl, jestli je takovýto obvyklé u všech Ubu-based OS a všech prostředí - jestli tohle pozoruje ještě někdo jiný.

Nemyslím to zle, ale po tom všem, co tu bylo za posledních pár let popsáno bych nikdy nepoužíval Cinnamon a zlepšení se nikdo koukám nedočkal. Cinnamon by měl být zaříznut stejně jako Unity a vývojáči Mintu by tak měli víc času se pečlivě věnovat samotné bázi Mintu a jeho odladění. Jak byl kdysi Mint díky odladěnosti lepší volbou pro začátečníky, než třeba Ubuntu, tak dnes je to docela tragické, podle toho, co tu vše čtu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hOOkino
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2019, 09:50

Re: Zápis na disk SSD

#5 Příspěvek od hOOkino »

Ďakujem.

Napísal som ešte aj na eng forum tak uvidím čo mi tam povedia ...

K tomu ťažobnému skriptu - nemyslím si že mám niečo na pozadí. Tiež ma to napadlo, ale pozeral som histórie teplôt cpu a gpu a všetko v normále .

Našiel som error v dmesg -
[ 6.760100] systemd-fstab-generator[394]: Failed to create unit file /run/systemd/generator/tmp.mount, as it already exists. Duplicate entry in /etc/fstab?
ale to si nemyslím, že to je zdroj tých 50gb zapísaných na ssd ..

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zápis na disk SSD

#6 Příspěvek od menom »

.

Na obrazku je vidiet, ze to pribudlo na /dev/sda2

Kukni na to cez program baobab co ma SK uvedeny nazov Analyzator vyuzitia disku

Po spusteni sa tam da dopatrat kde su konkretne tie data.

.
.

kamowski

Re: Zápis na disk SSD

#7 Příspěvek od kamowski »

Ventero1 píše: 27 led 2019, 12:23 ... tak dnes je to docela tragické, podle toho, co tu vše čtu ...
ak prídeš do autoservisu pre mercedes (bmw, škoda, ...) a uvidíš tam mercedesy (bmw, škodovky,...) tak budeš zhrozený a povieš, že si nikdy nekúpiš mercedes (bmw, škodu,...), lebo podľa toho, čo vidíš, sú poruchové?
asi nie ;)
na inom fóre, v inej spoločnosti, by som to klasifikoval, ako šírenie poplašnej správy :lol:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zápis na disk SSD

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Když tam uvidím 20 X víc mercededů, než škodovek, tak si nikdy mercedes nekoupím. Ostatně, když už jsme u toho, tak škodovky jsou spolehlivější, než mercedesy. A jeden z modelů Octavia (nejsem fanda, tak nepamatuji přesně jaký) byl před 2 - 3mi roky dle Britské asociace autoservisů vyhlášen coby nejspolehlivější sériově vyráběný vůz na světě. Skončil v celkovém osmém pořadí - před ním byly jen luxusní vozy z minisérií, které normálně v servisech ani vidět nejsou :-)

A s názorem, že kdo chce mít méně potíží s výkonem (CPU, GPU, využití RAM, zápisy), ať vyhne se cinnamonu, tu jistě bude souhlasit více lidí ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zápis na disk SSD

#9 Příspěvek od juhele2014 »

škodovky jsou spolehlivější, než mercedesy. TVL Ventero, co to hulíš, to musí bejt slušnej matroš ... :D
Obrázek
Naposledy upravil(a) juhele2014 dne 13 úno 2019, 21:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zápis na disk SSD

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Léta už jsem si nezakouřil ... :)

To jsou statistiky již výše zmíněné asociace a i jiné portály uvádějí spolehlivost škodovek, co se týče poruchovosti a nákladů na servis. Zeptej se kohokoliv, kdo má mercedes, jak často a kolik do toho strkají - několik jich znám osobně a poslouchám toho víc, než od škodovkářů :)

Ale nebudeme tu zakládat sekci auto-moto - ne ? ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno