Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
kyoe
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2019, 15:51

Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#1 Příspěvek od kyoe »

Zdravím,
jsem absolutně novej do linuxů, tak se snažím nějak zaškolit běžným používáním tohoto operačního systému, zprvu jsem vybral Ubuntu, ale tam my taky nefungovala wifi a teď Mint a taky nefunguje. Bude to mým notebookem, mam sice nový, ale hodně levný HP notebook. Zkoušel jsem instalovat ruzné drivery přes terminal, ale po rebootu se mi stejně nezobrazili v driver manageru.
Pomužete mi prosím?
Děkuji

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Ahoj a vitej.

Pokud nedas nejake presnejsi informace, tak nikdo nepomuze.
Urcite ke dobre si procist, co a jak na foru. Nekde tu je na to sekce prave pro novacky. A urcite je nutne do kodu vlozit vypis z prikazu

Kód: Vybrat vše

sudo lshw
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#3 Příspěvek od vxmery »

Zkoušel jsem instalovat ruzné drivery přes terminal
Nepíšeš čo za WiFi máš. Otvor terminálové okno (Ctrl+Alt+T) a zadaj do príkazového riadku

Kód: Vybrat vše

inxi -n
skopíruj (Ctrl+Shift+C) a postni sem, malo by to byť niečo podobné ako toto:

Kód: Vybrat vše

Network:
  Device-1: Broadcom Limited NetLink BCM57785 Gigabit Ethernet PCIe 
  driver: tg3 
  IF: enp2s0f0 state: down mac: 
  Device-2: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter driver: ath9k 
  IF: wlp3s0 state: up mac:  
MAC adresy zmaž
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

kyoe
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2019, 15:51

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#4 Příspěvek od kyoe »

Ventero1 píše: 30 led 2019, 16:16 Ahoj a vitej.

Pokud nedas nejake presnejsi informace, tak nikdo nepomuze.
Urcite ke dobre si procist, co a jak na foru. Nekde tu je na to sekce prave pro novacky. A urcite je nutne do kodu vlozit vypis z prikazu

Kód: Vybrat vše

sudo lshw
Děkuju moc za odpověď, já se právě momentálně stěhuji a nebudu mít na dva/tři týdny přístup k drátovému připojení do sítě, chci si jen zařídit tu wifi a pak si vše načíst a naučit.
tady je výpis z sudo lshw https://pastebin.com/nhn866NP

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Prosim, zadne pastebin a podobne blbosti. jestli chces, aby lide pomohli, tak jim to nekomplikuj. dej to normalne do kodu, tak jak jsem predvedl. to najdes v rozsirenych moznostech editace jako ikonu znamenka vice a mene proti sobe. objevi se ti 2x code v hranatych zavorkach a mezi to das text. stejne jako se dela ta citace ikonkou vedle ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#6 Příspěvek od kamowski »

Ventero1 píše: 30 led 2019, 19:03 Prosim, zadne pastebin a podobne blbosti ...
práve naopak, je pekné od neho, že sem nevlepil ten výpis, veď by sme prišli o kolečko myšky, kto chce, pozrie si ho, kto nie, ... aj tak dobre
keby mu bolo povedané, ktorá časť je dôležitá a tú by sem dal ako code, tak áno, alebo z inxi, to nie je tak veľké ale zo sudo lshw, brrr

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Jojo - v rychlosti jsem napsal lshw misto lspci nebo inxi. To se omlouvam, ale trvam na tom, ze uzivani vedlejsich odkazu je neprakticke a zdrzuje toho, kdo to cte a uz tak venuje svuj cas nekomu jinemu. A na mobilu je to brutalni vopruz. A uz nekolikrat jsem psal, ze tam ty veci po mesici zmizi a spoustu navodu a reseni se tak stava nepouzitelnymi a v podstate bezcenym spamem. Coz se hlavne tyka jeste vetsi hovadiny postimage - to by se melo v zajmu cele komunity uplne zrusit tato moznost. Nechapu, co je na tom nepochopitelneho ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#8 Příspěvek od kamowski »

komentoval som túto konkrétnu situáciu, inak súhlasím

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Po instalaci se nezobrazuje WIFI ikona

#9 Příspěvek od Ventero1 »

To máš pravdu - v situacích, kdy by to byl nějaký dlouhý skript nebotakněco, pro jednorázové posouzení, tak je to lepší. Ovšem s tím, že se pak do vlákna dá potřebný výtah, který vyplyne z průběhu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno