DELL Vostro 15 3568

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
duchovic
Příspěvky: 1
Registrován: 21 led 2019, 20:08

DELL Vostro 15 3568

#1 Příspěvek od duchovic »

Zdravim Borci

Hned na uvod som novacik ohladom linuxu.

Mam NTB Dell vostro 15 3568
parameter
procesor i7-7500U 2,7 GB
RAM: 4 GB
HDD : 1TB
GPU : Intel HD + AMD R5 420M

Uz dlhsiu dobu sa zamyslam na Linuxom kedze ten win 10 uz mi lezie na nervicky. Rad by som vedel ci rozbehnem LM19.1 cinnamom 64 bit. Stiahnuty ho uz mam ale este som neskusal instal.

1. Kde najdem ovladace pre NTB ako su wifi+bluetooth, touchpad atd ked na oficialnej stranke pre Linux alebo Ubuntu niesu.
2. AKo nainstalujem AMD grafiku ked na ofico stranke su ovladace ale len na windows ?

skuste mi poradit

Dakujem velmi pekne za kazdu radu a pomoc

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: DELL Vostro 15 3568

#2 Příspěvek od vxmery »

Ahoj,
urob si LiveUSB zo stiahnutého ISO, naštartuj do Live a uvidíš ako si to rozumie s hw.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: DELL Vostro 15 3568

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Ovladace jsou v Linuxu v jadru obsazeny. Co se tyce grafiky, tak zakladni ovladace take. Ale daji se stahnout casto i firemni - jako pro Win, kdyz potrebujes vetsi vykon. Kdyz ne, tak nemusis resit. Pokud neco nepujde (treba wifi), tak jsou 3 moznosti:
Zkusit jiny Linux.
Zkusit jine jadro.
Stahnout zdrojovy kod ovladacu od vyrobce a zkompilovat.

To uz by si pak hodil dotaz do noveho vhodne pojmenovaneho vlakna ve spravne sekci a vcil sa bude mudrovat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Fredouch
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2019, 14:33

Re: DELL Vostro 15 3568

#4 Příspěvek od Fredouch »

Zdravím. Vostro 3568 mám (s core i3) a zrovna na něm s Mintem 19.1 jedu. Po natažení aktualizací všechno fičí na první dobrou. Jen při instalaci, resp. Live USB ne zrovna koretně fungoval touchpad (nebere to pravé tlačítko jako tlačítko).

EDIT: ještě co není podporované, tak to je hibernace na disk. Jede jen uspání do paměti.

Zamčeno