Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
mpca86
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2019, 08:44

Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#1 Příspěvek od mpca86 »

Ahojte, pred nedávnom som menil starý počítač za nový.
Na monitore mi sa po výmene začal zobrazovať "blesk". Viď video.
Je to horizontálna čiara ktorá sa láme.
Teda najme pri vykresľovaní rýchlych scén alebo keď rolujem text.
Už mi to ide pekne na nervy, je to driverom alebo samotný HW monitora to robí?
Pripojený som ho mal predtým aj teraz cez VGA, predtým som mal 18.3 teraz 19.1..

https://youtu.be/IuQd3uANt2Y
Naposledy upravil(a) mpca86 dne 08 úno 2019, 18:10, celkem upraveno 2 x.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Chybný monitor alebo driver?

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: tearing
chce to jiný okení manager ...

mpca86
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2019, 08:44

Re: Chybný monitor alebo driver?

#3 Příspěvek od mpca86 »

juhele2014 píše: 08 úno 2019, 16:43 :arrow: tearing
chce to jiný okení manager ...
To znamená že namiesto MATE mám dať Cinamon?
EDIT: Áno znamená to presne to :D Ok na Cinnamone to nerobí :D Môžete lock - Vyriešené :D
PS: Je možné že na Mate sa to bude dať fixnut? vyhovuje mi viac.. :-/

kamowski

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#4 Příspěvek od kamowski »

chcel som si pozrieť to video, čo ak aj môj problém sa takto prejavuje ale neviem, že to je "tíring", či ako sa to oné volá
žiaľ, autor dostal radu, vyriešil svoj problém, video zmazal a ostatní sa môžu ísť pásť
... že nie je za čo, príď aj druhýkrát

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Nějaké možnosti jsou: Jednak můžeš zkusit přepnout správce oken v nastavení viz obrázek - musíš pohledat, kde to v Mate je a pozkoušet, jaká kombinace bude mít nejlepší výsledek - nebo zkusit něco z tohodle:
viewtopic.php?f=17&t=3295&start=10#p22321

Kamowski: To video je zbytečné - jestli se ti prostě při rychlém pohybu jakoby láme obraz na 2 části s mírným pozičním posunem oproti sobě, a jakoby trhá, tak je to tearing a řeší se to léta, protože vývojáři nejsou schopný naprogramovat instalaci pro automatické nastavení, tak aby byl rendering plynulý. A netýká se to jenom LM.

spravceoken.png
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

mpca86
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2019, 08:44

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#6 Příspěvek od mpca86 »

kamowski píše: 08 úno 2019, 17:32 chcel som si pozrieť to video, čo ak aj môj problém sa takto prejavuje ale neviem, že to je "tíring", či ako sa to oné volá
žiaľ, autor dostal radu, vyriešil svoj problém, video zmazal a ostatní sa môžu ísť pásť
... že nie je za čo, príď aj druhýkrát
sorry, nejde mi písať ešte SS,, upnem to znovu..

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Akorát by to chtělo přehodit do jiné kategorie - tady jsme v sekci kolem internetu a síťování ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#8 Příspěvek od kamowski »

Ventero1 píše: 08 úno 2019, 17:36 ...Kamowski: To video je zbytečné - jestli se ti prostě při rychlém pohybu jakoby láme obraz na 2 části s mírným pozičním posunem oproti sobě, a jakoby trhá, tak je to tearing a řeší se to léta, protože vývojáři nejsou schopný naprogramovat instalaci pro automatické nastavení, tak aby byl rendering plynulý. A netýká se to jenom LM.
áha, takže ako? ... pri rýchlom pohybe ... s mírným pozičním posunem oproti sobě ...
nerozumiem ani slovo ale keby som to videl, tak to snáď viem posúdiť, či to jo to, čo sa deje aj u mňa a ak áno, tak super, mám riešenie

# nie, v skutočnosti nemám tento problém, ozval som sa len z princípu, stále verím, že sa nájdu aj takí, ktorí najprv zadajú "Hľadať" a až keď nenájdu riešenie na svoj problém, založia nové vlákno
ak by našli toto vlákno, bolo by im to asi málo platné
a ak to nie sú ITčkári, a tak z 99% práve oni tu na fóre hľadajú pomoc, tak im ani tvoj popis nič nepovie
mpca86 píše: 08 úno 2019, 17:48 sorry, nejde mi písať ešte SS,, upnem to znovu..
to bude fajn, ďakujem :)
raz vidieť je lepšie ako 100 x počuť
Ventero1 píše: 08 úno 2019, 18:23 Akorát by to chtělo přehodit do jiné kategorie - tady jsme v sekci kolem internetu a síťování ...
áno
presunuté

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Rozumím Ti a do jisté míry souhlasím. Jenže zrovna v tomto konkrétním případě se to těžko hledá, protože začátečník nezná pojmenování. Dozvěděl jsem se o tom úplně stejně jako tady tazatel. Nějak jsem to popsal a někdo hned z popisu poznal, že je to tearing a bylo nasměrováno - i když to trvalo přes 2 roky, než mi pár lidí poradilo co s tím. Bylo to zrovna na tomhle fóru :) Stejně tak tazatel to svými slovy popsal a každému kdo se vyzná, tak ho to trkne o co jde. A kdo se nevyzná, tak mu bude na prd i to video - stejně mu nic neporadí ... A od toho to foŕum zase přece je. Nehledě na to, že bych měl vůbec pocit, že zrovna tearing byl kdy uspokojivě dořešen - to je na vývojářích systému a grafického prostředí aby spolupracovali a nemusel to pořád někdo řešit.

Tak zrovna mě zas tolik nepucuj - aspoň jsem ho někam nasměroval, aby se měl čeho chytit :D

Ještě mě napadá podle prvotních slov tazatele, že jen přehodil HDD ze starého do nového PC a to už se mu nemusí povést vůbec vyřešit - mám tu zkušenost z praxe, že postup, který na určitém typu PC funguje, tak v případě přenosu staré instalace na nový PC nezabral. V takovém případě záloha, nová instalace a pak zkusit dostupné metody ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Chybný monitor alebo driver? [VYRIEŠENÉ]

#10 Příspěvek od kamowski »

áno, to video mi je ozaj málo platné, ale kým som ho nevidel, nevedel som posúdiť
ja "nepucujem" teba ale jeho za to, že to zmazal
ak nezdieľam na 100% tvoj názor, to nie je "pucovanie" ;)
a patrí vďaka každému, kto tu obetuje čas, aby nezištne pomohol menej skúseným :)

Zamčeno