Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
radimhuczala
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2019, 04:12

Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

#1 Příspěvek od radimhuczala »

Dobrý den.

Vlastním několik bootovačů Linuxu - jedná se o LIVE verze Mintu, Ubuntu, openSUSE, Fedory a Debianu.

Ani v jedné distribuci mi nefunguje interní wifi Broadcom NB HP Compaq 6730s.(s Windows 7 X86)

Pouze v distribuci Kali wifi funguje. Ale pouze v této. V těch všech ostatních nikoliv.

V ostatních distribucích se systém tváří, jako by v hardware PC nebyla wifi síťová karta Broadcom standardu b/g vůbec přítomna, Linux ji prostě nevidí, přehlíží, ignoruje, nevím ?

Zajímavé je, že zapůjčený externí wifi USB modul Tena standardu b/n mi ve všech distribucích (kromě Debianu) fungoval. Můj rovněž externí USB modul D-LINK nefungoval rovněž vůbec. Taktéž standard b/g

Bylo mi doporučeno použít wpa_supplicant v příkazové řádce (terminálu) Linuxu a použít win ovladače k wifi kartě.

Podařilo se mi "najít" terminál a spustit wpa_supplicant,

avšak tento příkaz, nebo program vyžaduje velmi rozsáhlou synaxi - parametry.

Neumím tento "příkaz" použít.
Konkrétně:

Wifi adaptér Broadcom potřebuje ke své činnosti ve Win dva ovladače:

vwifibus.sys a BCMWL6.SYS, které jsou win ovladači - údajně se dají

i v linuxu použít právě pomocí wpa_supplicant.

Tyto ovladače mám v umístění (pro snadné nalezení) na

c:/linux (tento adresář na kořeni disku c) - samozřejmně že je také ve složce c:/windows/system32/drivers

Nyní k vlastní otázce:

S jakou synaxí (parametry) mám tedy použít wpa_supplicant tak, aby linux akceptoval interní wifinu a mohl bych tak mít přístup k internetu:

tedy :
1. Boot (USB, Linux Live)

2. spustit Terminál (příkazovou řádku v Linuxu)

3. a napsat:
wpa_supplicant a ?????????????? (Co ?)
opakuji drivery v umístění c:/linux
Děkuji.
S pozdravem Radim Huczala.

kamowski

Re: Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

#2 Příspěvek od kamowski »

v pravo hore na tejto stránke je "Rychlé odkazy" a tam "Hledat", ak zadám broadcom, len v názvoch tém mi dá toto:search.php?keywords=+Broadcom&terms=all ... mit=Hledat
tieto veci sa opakovane riešia, ale nikto si nedá námahu pozrieť sa späť a možno tam je riešenie jeho problému už popísané
ak tam nie je, napíš, že si to pozrel, vyskúšal, nepomohlo, kde si sa zasekol, ...., niekto poradí niečo iné
---
no a že je otázka zaradená v "Obecná diskuze o Mintu" pod ktorou je jasne napísané: "Dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint obecně, které jinam nepasují ", to už len tak ..., presunul som to do "Hardware", kam to logicky patrí
toto si neber osobne, to píšem pre všetkých

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Věř, že nejjednodušší je vyměnit wifi kartu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

FNS
Příspěvky: 6
Registrován: 08 úno 2019, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

#4 Příspěvek od FNS »

Měl jsem stejný problém u Lenovo ThinkPad X131e. Vše vyřešil až nesvobodný ovladač, i když nezapírám, že ve mě hrklo, když mi po instalaci Mintu 19.1 MATE nešla WiFi.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

#5 Příspěvek od alojz »

...wl modul asi nemas podpisany...potrebny pre secure boot...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nefunkční wifi Broadcom v Linux Mint

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Tazatel se uz nejak nezajima, kdyz nic pres dva tydny nenapsal tak uz to ma asi vyreseny ... Ani neposkytl vypis, ktery by nam rekl, co ma presne za stroj a za wifi-kartu. Jen se tu dohadujem. Secureboot asi nema tenhle stroj ... Stejne je nejjednodussi koupit na bazosi za 100,- wifi Intel nebo jinou, ktera funguje OOB.
Sam nejake volne doma mam - jednu na miniPCI druhou na miniPCIe ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno