Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#31 Příspěvek od Ventero1 »

Chyba bude proste v tom, ze ten notebook odchazi do kremikoveho nebe a podle vseho, co jsem uz cetl a vzhledem ke svym zkusenostem servisaka PC, tak bych do nej nedal uz ani korunu. A to co pisete, to je presne to, co definuje notebooky Lenovo a proto je nikomu nemuzu doporucit. ITak z IBM to mohl doporucit jedine z toho popudu, ze je nejspis softwerak a notebooky neopravuje a snad z nejake nostalgie a zastaraleho konceptu: Lenovo kdysi byly IBM a ty kvalitni byly - jenze kde ze lonske snehy jsou ...

Na Acerech casto byvaly nejake vicemene nevyrazne drobne vady, ale byly to celkem drzaci na ty levne koncepce, proto je mam celkem rad.
Asus ani Gigabyte nejsou spatne, ale nicim me nepresvedcily. Sony Vaio byly kvalitni, z hlediska servisu vsak konstrukcne neergonomicke - tato divize tusim uz je minulost. Co se tyce Samsung, tak nevim, jestli divize ntb jeste existuje, nebo uz jen neni pro ne zajimavy nas cesky trh, tak s temi nemam zadnou zkusenost (vzdy tu byly ridce), ale ani jsem necetl nic, co by pro ne hovorilo a vzhledem k tomu jak vnimam z hlediska spolehlivosti a pomeru cena/vykon ostatni vyrobky teto znacky (a s tim jako odborny prodejce zkusenosti mam) tak bych si notebook Samsung nekoupil. Neni ani proc, kdyz je tu Dell a HP nebo v levnejsim sektoru ten Acer.

Jestli je zajem, mel by mit znamy k dispozici jeste ty repasovany HP EliteBook 840 G1, tak se muzu zeptat. Intel i5-4xxx, 8GB RAM, 32GB SSD M2-SATA Lite-On MLC, 500GB HDD rychly spolehlivy Hitachi, USB 3.0, DisplayPort, mic/phone 3,5 jack. Vycisteny, zkontrolovany a otestovany a dle domluvy zaruka na vyzkouseni. Cena se ted pohybuje kolem 6000,- podle vnejsiho stavu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#32 Příspěvek od Leptor »

Jako fakt? Já právě četl, že ty Lenova jsou držáky. Je pravda, že když jsem ho dával do servisu, tak pan mi říkal, že Lenovo už není to, co bývalo. Já ten ntb více méně nevypínám. Je pořád v zásuvce na nabíječce.

Takže si myslíte, že ten ntb jde do? Ještě vyzkouším jiný typ Linuxu, ale problém je občas, když s ntb manipuluji, tak hučí větrák, nebo nejde nabíjet. Podle mě je chyba uvnitř.

Děkuji za nabídḱu, ale o ten ntb nemám zájem. A co říkate na Apple?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#33 Příspěvek od Ventero1 »

Tak nic by se nezkazilo ho vycistit a prepastovat - mozna je potreba nejen pasta, ale i termopolstarek. Ale pokud si to neudela clovek sam, tak v servisu jenom tohle zase vyjde na cca 800,- a neni zaruka, ze to pomuze, vzhledem k tem popisum, co to dela a co uz ma za sebou. Kdyby to bylo ve zdirce, je to tak 500,- za vymenu k tomu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#34 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 11 úno 2019, 11:47 Tak nic by se nezkazilo ho vycistit a prepastovat - mozna je potreba nejen pasta, ale i termopolstarek. Ale pokud si to neudela clovek sam, tak v servisu jenom tohle zase vyjde na cca 800,- a neni zaruka, ze to pomuze, vzhledem k tem popisum, co to dela a co uz ma za sebou. Kdyby to bylo ve zdirce, je to tak 500,- za vymenu k tomu ...
.

800 kč je dobra cena, u nas pytaju od 40 do 50 € za notebook, pre stare stroje sa to neoplati.
Takze pomoz si sam, to isti.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#35 Příspěvek od Ventero1 »

To jsem taky hodil z tech levnejsich :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#36 Příspěvek od Leptor »

Díval jsem se teď na větrák, byl tam prach, tak jsem ho dal pryč, ale stejně to hučí..

Je tam problém i s elektrikou, dráty asi. Když pohnu ntbkem tak se mi vypne a zapne napájení.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#37 Příspěvek od Ventero1 »

Ještě dodatečně doplním k tomu předchozímu výčtu notebooků, že jsem zapomněl na Toshiba - nejspíše proto, že už je taky na pultech prodejen úplně běžně nevídám. Ty jsem vždy vnímal jako velmi kvalitní a spolehlivé a dokonce si onehdy statisticky vysloužily, co se týče poruchovosti, 1. místo testlabu redakce Chip, následovány právě Dell a HP na dalších dvou nejvyšších příčkách.
Prakticky však jsou poměrně drahé a nenabízejí takovou ergonomii pro servisní zásahy jako manažerské řady Dell a HP.
Můj osobní žebříček je 1. Dell, 2. HP, 3. Toshiba, 4. Acer (kvůli ceně)
Praktický žebříček s ohledem na pokrytí a zákaznický servis v ČR je 1. HP, 2. Dell, 3. Acer, 4. Toshiba
Dell je lepší milenka, HP lepší manželka - takto bych asi postihl ten rozdíl ;) - proto mám teď PC, NTB i monitor od HP :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#38 Příspěvek od Leptor »

Ajo, děkuji. Já to vidím tak, že to dám do servisu. Když to půjde pod litr, tak to nechám opravit, nebo kolem 1500,- Kč s tím, že počítám, že mi to vydrží tak 8 měsíců. Pak si koupím něco jiného nejspíše. Chtěl jsem fakt něco, co mi vydrží roky a ne něco, co se mi kazí. Takže asi Dell pak koupím.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#39 Příspěvek od Leptor »

Ale jaký rozdíl vnímám mezi Lenovem a Acerem je ten, že já nevidím zpomelní počítače. I když je pravda, že já před pěti lety kupoval Acer za 6 tisíc (2 GB RAM, procesor ATOM .., HDD 128 GB?) a pět let jsem ho měl, neopravoval, daroval jsem ho, ale už byl pomalý, ale pořád mi to stačilo na net.... Lenovo budu mít dva roky a nevím no.. pořádně jsem ho ani nevyužil na to, co jsem chtěl - programování...Pomalý samozřejmě není, vše jede - net, atd.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#40 Příspěvek od Ventero1 »

Notebook nový za 6000,- není počítač ale lepší přehrávač :D
Na druhou stranu mě podobný stroj s dvoujádrovým Atomem a Lubuntu 14.04 na cesty stačil ... No a pak jsem si za ty samý prachy koupil repas HP s i5 čtvrté generace, 8GB RAM, 32GB SSD a 500GB HDD a jediná věc, která mi na něm skutečně vadí je, že Xubuntu vždy najede do maximálního jasu obrazovky a musím tlumit.

Dostaly jméno Netbook, ale právě pro internet se kvůli stupiditě a lajdáctví dnešních webmakerů už vzhledem k náročnosti stránek takové plečky prakticky moc nehodí.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno