Spouštění wifi usb adaptéru.

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Spouštění wifi usb adaptéru.

#1 Příspěvek od chemik582 »

Dobrý den.
Chci poprosit o radu. K notebooku si kamarád koupil usb wifi bazmek (TP-Link) je k němu CD s ovladači - kupodivu i pro linux. Vše jsem zkompiloval jak mělo proběhnout ovšem problém je v tom že se patřičný modul nenačítá automaticky :(
Když po spuštění a přihlášení zadám :

Kód: Vybrat vše

sudo insmod 8192eu.ko
samozřejmě ve složce kde mám patřičný soubor, tak se adaptér ukáže a začne fungovat. Ovšem to je jen dočané řešení než vypnu nebo restartuji počítač.
Kam a jak mám zapsat aby se modul načetl při každém spuštění?
Děkuji.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Spouštění wifi usb adaptéru.

#2 Příspěvek od West »

Je dosť vhodné prečítať README v inštalačnom balíku. Býva zvykom, že je tam presne popísané ako to treba skompilovať a inštalovať tak, aby sa skompilovaný modul zaviedol po nabootovaní systému. Zavedenie modulu je závislé na prítomností hardware na zbernici. Po skompilovaní modulu príkazom "make", býva často potrebné ešte použiť "make install" ak nieje v README uvedené inak.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Spouštění wifi usb adaptéru.

#3 Příspěvek od juhele2014 »

V nových kernelech už ovladače jsou.

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spouštění wifi usb adaptéru.

#4 Příspěvek od chemik582 »

Ono taky záleží na tom kdo ten návod píše a jak ho píše :( a jestli se nějak nezměnil význam anglického "OR" tak jsem v tom nevinně protože mě ten návod zmátl.
3. Load the Driver
Here we show the 88x2bu.ko wireless driver loading process as an example. Run the
following command to load the driver.

Kód: Vybrat vše

$ sudo cp 88x2bu.ko /lib/modules/[kernel version]/kernel/drivers/net/wireless/
$ sudo depmod -a
$ sudo modprobe 88x2bu
Or directly use insmod to load the driver.

Kód: Vybrat vše

$ sudo insmod 88x2bu.ko
After loading the driver, run the following command to check if the driver is successfully
loaded.

Kód: Vybrat vše

$ lsmod
Takže jsem použil "directly use" a on je to dočasný use :( :( což tam mělo být napsáno!!! (To "or" jsem zvýraznil já včil).
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Spouštění wifi usb adaptéru.

#5 Příspěvek od West »

Takže ti to už funguje ako potrebuješ?
Príkaz depmod -a pripraví všetko pre to, aby sa modul zaviedol automaticky.
Príkaz modprobe rieši závislosti modulu, napríklad pred tým môže nahrať aj modul cfg80211.
Príkaz insmod zavedie samotný modul bez riešenia zavislostí. To je označené ako "direct".
Ak po "make" použiješ "depmod -a", už by nemalo byť potrebné po reštarte nič robiť. Modul by mal byť zavedený a wlan adaptér pripravený pre použitie.

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spouštění wifi usb adaptéru.

#6 Příspěvek od chemik582 »

Ano ano, již funguji jak je potřeba. Děkuji.
Jen jsem přesvědčen že to "or" a "direct" je zde použito špatně :( Nebo spíš je to nevysvětleno! (Chyba která vzniká v okamžiku kdy návod dělá osoba znalá problému - ta potom má tendenci přeskakovat kroky které považuje pro sebe za samozřejmé a taky nepovažuje za nutné vysvětlovat to co přeci zná dokonale a co je té osobě známé). Pokud by tam bylo napsáno že se jedná o dočasné zavedení modulu třeba pro účely odzkoušení, tak jsem spokojen je mě vše jasné a je to v pohodě. Takhle jsem se v tom ztratil.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

Zamčeno