linux mint - asus x550vb - větrák

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

linux mint - asus x550vb - větrák

#1 Příspěvek od eDrak »

Dobrý den,
Dneska jsem poprvé nainstaloval jako druhý systém pro svůj notebook linux mint 19.1 - Cinnamon. Zatím z hardware vše funguje -> WiFi, bluetooth, audio atd. (nezjistil jsem zatím problém), ale chtěl bych se zeptat. Zda neexistuje nějaký způsob jak zjistit, že hardware funguje správně, protože nevím zda je to má paranoia, ale přijde mi že mi stále jede větrák notebooku cca. na 10% svého výkonu. Ve Windows 10 mi větrák jede také, ale tak že se rozjede hodně a pak se zase zklidní. Na linuxu mi jede neustále. Máte někdo podobný problém/zkušenost?

menom
Příspěvky: 2760
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: linux mint - asus x550vb - větrák

#2 Příspěvek od menom »

.
eDrak píše: Zda neexistuje nějaký způsob jak zjistit, že hardware funguje správně, protože nevím zda je to má paranoia, ale přijde mi že mi stále jede větrák notebooku cca. na 10% svého výkonu. Ve Windows 10 mi větrák jede také, ale tak že se rozjede hodně a pak se zase zklidní. Na linuxu mi jede neustále.
10 % to je skoro nic, mozes zadat do terminalu opakovane niektory prikaz, aby si zistil ci sa menia

otacky ventilatoru ak to ukaze:

Kód: Vybrat vše

inxi -s

Kód: Vybrat vše

sensors
.
.

eDrak
Příspěvky: 39
Registrován: 24 úno 2013, 17:38

Re: linux mint - asus x550vb - větrák

#3 Příspěvek od eDrak »

Děkuji, v příloze zasílám výpis větráku, doufám, že je vše již v pořádku. - instaloval jsem tento doplněk, po instalaci systému ->
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/02 ... m-to-hreje

/
teplota.png

menom
Příspěvky: 2760
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: linux mint - asus x550vb - větrák

#4 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si to vyskusat nahodne viac krat cez den, aby si videl ci sa menia tie otacky ventilatoru.

Ak to nestaci tak instalovat tlp.

Potom by to malo byt vpohode.

.
.

Zamčeno