Váš software doporučení

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Váš software doporučení

#11 Příspěvek od Ventero1 »

Redhawk: Nechceš to otevřít? Možná by se to vyčistilo. Založit vlákno - kdo a proč - prostě to zkonkretizovat?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Váš software doporučení

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Všude se objeví pakoši - a to že to se neregistrovali je jasnej signál, že to byli ubožáci, beze smyslu pro komunitu a spolupráci.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Váš software doporučení

#13 Příspěvek od Adem »

Blog RedHawk75 se spoustou inspirativních čtivých článků >>> https://redhawk75.wordpress.com/
Mám úctu před Tvou aktivitou, neplodné diskuze typu "flame" ignoruji.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Váš software doporučení

#14 Příspěvek od vxmery »

inak prekvapeny som kulturou na fb
Admini si jednotlivé skupiny strážia a hejterov zmažú a basta.
Tiež som prekvapený koľko rôznych Linuxáckych skupín existuje.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Váš software doporučení

#15 Příspěvek od Ventero1 »

vxmery píše: 20 bře 2019, 14:04 Tiež som prekvapený koľko rôznych Linuxáckych skupín existuje.
Ano - a to vnímám poměrně negativně. Místo, aby tu byla jedna velká silná komunita Linuxu, tak protože si chce vždy skupina lidí se svým oblíbeným distrem hrát na svém písečku, tak je to rozdrobené a chybí tomu síla. Přitom jsou tady v nějaké validní míře používány řekněme tak 3 větve přičemž v každé z nich je 90% záležitostí přenositelných celým spektrem jednotlivých dister, když jsou postaveny na stejné bázi.

Výhoda tohoto fóra LM je jeho velká liberálnost. Však mám dojem, že aspoň polovina lidí zde používá jiné distro, jako své hlavní - viz zmínka v jiném tématu o kupení potíží v LM.

Má vize je když ne přímé sloučení - to ostatně není vůbec třeba, tak aspoň nějaká nadstavba/rozcestník s jedním loginem a pak rozdělením na jednotlivá fóra (v tomto případě již subfoŕa), kde by mohla být zachována existující struktura, jen by bylo třeba zajistit projekci a správu témat v té nadstavbě, tak aby nedocházelo k duplicitám a prostředí bylo ergonomické. Jinak by to zase nedávalo smysl. Jsem přesvědčen, že toto by hodně pomohlo ve všech směrech.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Váš software doporučení

#16 Příspěvek od juhele2014 »

Program na astronomii - Stellarium 0.18.0 https://stellarium.org/ , najdeš ho ve Správě software (mimo jiné). Právě jsem koukal na průlet stanice ISS na jižním obzoru, cca 18:53, bylo to kupodivu docela slušně vidět i pouhým zrakem. Původně jsem chtěl vidět východ Měsíce, tak jsem si to chtěl nasimulovat v programu, a ejhle, nad jihem se měla mihnout ISS. Takže jsem zaostřil na jih a sledoval průlet. Nyní je již Měsíc nad obzorem, ale za stromama, takže ještě chvíli a bude vidět celej. Jestli to vyjde postnu sem fotku ... ;)

Obrázek žádná sláva, jen tak z ruky z okna ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Váš software doporučení

#17 Příspěvek od juhele2014 »

Dnes (pátek 22.3.) se vynoří ISS nad obzorem v 19:36, v Praze. Mrkněte do programu a simulujte si viditelnost. Je jasno, bude už tma, takže by to mělo být dobře vidět ... ;)
https://heavens-above.com/PassSummary.a ... CET&cul=cs
Obrázek

Zamčeno