WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#1 Příspěvek od tomsa91 »

Zdravím všechny mintáky, po dobu co jsem používal manjaro jsem si stále říkal proč v MANJARU ve Wine funguje vše a v mintu jen některé softwary z windows. Tak jsem trošičku pátral a testoval ruzné finty při dual bootu s Mintem a přišel jsem na to proč to tak je. Jeto kvůli knihovam co wine v manjaro obsahuje a v ubuntu distribucích nikoliv. Tak sem tyto knihovny za zipoval a dávám zde odkaz na stažení i s navodem kde knihovny zkopírovat.

https://uloz.to/!cAZJeAqAJdjr/manjaro-w ... g-nine-zip

Rozbalené soubory zkopírujte do této složky:

/usr/lib/i386-linux-gnu/wine

https://www.youtube.com/watch?v=I-4r6D6TP7o&t=2s

Dej te pak své ohlasy zda vám wine fachá lépe. Mne to velice pomohlo a funguje mi ve wine Mnoho her a softwaru které bez těch knihoven sem nespustil např: Battle.net, The Amazing Spider-man 2, Bordelands , Mixcraft 8 atd......
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#2 Příspěvek od tomsa91 »

8-) Osobně to funguje a mam to otestované a přidal jsem i video kde to ukazuji s testovaním hry TASM2. tato hra sem bez těchto knihoven nefungovala ani instalator se nespustil ve wine a v playonlinux se hra sekala jak cip a když sem přidal tyto knihovny do této složky wine. Tak se mi spustil instalator a hra jede perfektně je to můj vytvořený balíček a je plně funkční. To můžu zaručit a nijak nepoškodí systém a ani Wine ba naopak je zlepšena podpora čtení win API. Otestované jak na LM19.1 tak Ubuntu 18.04 Než jsem tento návod publikoval vše jsem odzkoušel a můžu zaručit že to nijak nepoškodí ani system ani updaty. 8-)
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#3 Příspěvek od tomsa91 »

Ja neměl žadne knihovny v této složce byla uplně prázdná a po té co jsem zkopiroval začal teprve fungovat mixcraft 8
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#4 Příspěvek od Ventero1 »

tomsa91: Napis jake mas verze wine - jak v Man, tak v LM i Ubu. Proste je zkontroluj vsude, kde jsi to rozbehal a hod to sem. Take si myslim, ze to nepujde na vsech verzich - hlavne tech starsich. A stejne tak, jak psal redhawk, bude dobre postnout i jake mas souvisejici nastaveni - pro sichr...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#5 Příspěvek od tomsa91 »

Funguje to nad wine 4 + staging

Manjaro: 4.1.1 staging-nine
LM: 4.5-staging
Ubuntu: 4.5-staging
windows 10 ve všech distribucích

https://postimg.cc/gallery/1f6o89h8o/

jinak na starších verzích to asi fungovat nebude jelikož potřeba je mit LLVM 8.0 bavil jsem se o tom s developerem od Manjara a říkal že je to kombatibilní s ubuntu distribucemi ale je zapotřebí vyšší verze LLVM
Naposledy upravil(a) tomsa91 dne 07 dub 2019, 20:52, celkem upraveno 1 x.
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Chlapi sakra vykaslete se uz ne ten nesmyslnej postimage - prilozte to rovnou. Jednak se to v mobilu blbe prohlizi, pri zvetseni to neni citelne a druhak se to tam za cas smaze a cele vlakno bude min. napul bezcene ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#7 Příspěvek od tomsa91 »

V 64 bitových linuxoch sa štandartne nainštaluje len 64bit wine a 32 bitová podpora sa musí doinštalovať ručne. No niekedy to ani nefunguje
pre chyby v repozitároch. Pozri v synapticu, či máš nainštalované niečo z tohto https://postimg.cc/qNPJWhn8 https://postimg.cc/2VH39S2w Tebe sa to asi podarilo nakopírovať ručne a očividne správnu verziu.
Bez tej 32bit podpory nepôjde veľa programov a hier a to ani v Playonlinuxe.
[/quote][/quote]

Je to dosti možné ;)
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#8 Příspěvek od Adem »

A ještě..... Vykašlete se na ty citace hned předchozího příspěvku, stačí snad rovnou odpovědět s sdresním nickem v "rychlá odpověď". Někdo dokonce do citace vpisuje vlastní text a někdo ji vykopírovává mimo tagy, to už je zhovadilost.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Ať žije tomsa91 :D Funguje to, kupodivu, krátce popíšu, co jsem zkusil. Mám nyní tento stroj: CPU Intel Pentium G4400, 4GB RAM DDR4, bord Gigabyte H110M-S2, takže spíš komp do kanclu, než na hry. Wine mám 4.4. Zkoušel jsem Mafii, ta bohužel nejde tak jak bych chtěl, jízda je sice plynulá, ale myš se seká a cuká, takže ani po zkopírování to není ono. Ale - Serious Sam 2 jde jedna báseň. Před zkopírováním to nešlo, fps 0 až 3, po zkopírování dle tomsy je to plynulé a hratelné. Závody Flatout šly předtím i potom dost dobře, takže se to nezhoršilo. Drobně se to vylepšilo i v jednoduchý střílečce Project Snowblind, takže dobrý. Ale hry nyní nemají přednost. Beze změny je Irfan i Fast stone, dokonce i fotošop. Resumé: asi tak - nebál bych se toho. Kdo to myslí s hraním tady na LM trochu vážně, nechť si to zkusí, návrat do původního stavu není tak těžký. Obrázek

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: WINE vylepšení z Manjaro staging-nine

#10 Příspěvek od tomsa91 »

juhele2014: díky za pochvalu ale také mi některý software nejede tak jak by mělo např. Sony ACID MUSIC Studio při renderingu se vždy freezne ale některým hrám či softwaru tyto dll.so knihovny pomůžou
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Zamčeno