Přehrávač hudby

Prohlížení, zpracování, editace a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
zeleno110
Poradce Mintu

Re: Přehrávač hudby

#11 Příspěvek od zeleno110 » 14 dub 2019, 17:23

Mne iTunes funguje, no využívam z neho skúšobne len internetové rádia, čítanie kníh v mp3 a pár pesničiek.
https://postimg.cc/WFZRC9Hr https://postimg.cc/HJV14W06
Možno si nemala zakázané automatické aktualizácie programu a tak to zblblo.

Abby
Poradce Mintu

#12 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 19:47

Ventero1: jasně, samozřejmě mám hudbu uloženou do složek a podsložek (jestli jsi myslel že mám milion jednotlivých souborů v jedné složce, tak to by mě fakt nenapadlo :-) ), jenže to si dělá sám přehrávač (iTunes, to pro mě je a bude primární přehrávač dokud ho Apple nezruší) podle tagů, takže u mě to vypadá takto:

/Music/iTunes/iTunes Media/Music/Imperio/Return to Paradise/01 Intro.m4a

Tohle je výchozí řazení iTunes, což používám už nějakých 15 let (vlastně od doby co jsem si koupila první iPod) a opravdu nemám potřebu to měnit, funguje to takhle i na Androidu a nevidím důvod, proč bych kvůli Linuxu měla mít zdvojenou hudební knihovnu (protože jak říkám, tohle je pro mě jediné správné řazení a iTunes budu používat dokud bude existovat, ostatně kdyby nevznikla při poslední aktualizaci jakási chyba, tak ho i nadále používám i na Linuxu přes wine, jenže zničehonic je okno iTunes černé a nic tam nefunguje, ještě před pár dny to fungovalo).

munu: díky za odkazy.

Abby
Poradce Mintu

#13 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 19:51

zeleno110: no právě takhle mi to fungovalo, jenže to rozbily aktualizace Linuxu, nikoliv iTunes. iTunes aktualizace tedy nezakazuji, protože Linuxové sdílí knihovnu s Windows verzí a starší verze iTunes nedokáže načíst knihovnu z novější, ale poslední aktualizace iTunes mi přišla asi před měsícem a ten problém mám posledních několik dnů. Zkoušela jsem i různé verze wine, i když mi to dlouhodobě běželo s jednou konkrétní (z hlavy teď verzi nevím), ale všude je černo. Kde je problém ale fakt netuším, jestli ovladače Nvidie, nové jádro, nové verze programů, celkově nové verze čehokoliv... :-(

Ventero1
Vezír Mintu

#14 Příspěvek od Ventero1 » 14 dub 2019, 20:57

Abby: No prave o tom jsem psal - jestlize ten prehravac v prvni instanci necti slozku coby album a jede pouze a vyhradne na tagy, tak je to sunt zase pro me. Vlastne mi nejvic ze vseho vyhovovala posledni verze WMP na W7. Melo to vsak jednu chybku - kdyz se aktualizovala do skladeb metadata (tagy), tak to obcas k nejake skladbe pridalo treba 50 minut stopaze s tichem. To se pak ta skladba musela oriznout v jine aplkaci :) Jinak za me nejlepsi program na hudbu. I kdyz i tam se nekdy stalo, ze se to rozhodilo, ale jsou tam vyborne moznpsti editace a slo to lehce pospojovat - bylo to treba 1 album z 30, kde se to stalo ...

Jinak jsem koukal u sebe v Xubu 14.04 (uz muziku leta neposloucham) a tam je jen nejaky gmusicbrowser - vubec nevim jestli umi knihovnu a jak se s ni da pracovat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

zeleno110
Poradce Mintu

#15 Příspěvek od zeleno110 » 14 dub 2019, 21:10

Ak to spúšťaš vo wine spolu s inými win programami bude ťažké to opraviť. Ale aj tak skús do wine doinštalovať gdiplus a cez winecfg ho nastaviť na natívne. Tiež skontroluj verziu windows, prípadne vyskúšaj virtuálnu plochu. https://postimg.cc/VrQ32B9r
Je iTunes 32 bitové aj wine?
Bolo by to nainštalovať odznova v Playonlinuxe, stiahnuť tam najnovšie wine-staging 4.5 32bit a popridávať tam potrebné knižnice.

Abby
Poradce Mintu

#16 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 22:05

zeleno110: já spouštím ve wine jen iTunes, nic jiného. Chtěla jsem ještě MS Office, ale ten se mi nepovedlo ani nainstalovat, tak používám webovou verzi případně občas přetrpím Libre Office (na text, na tabulky to fakt nejde) a hry hraji pouze ve Windows, ve wine se mi nepovedlo nic rozběhnout. Vlastně akorát Cities Skylines si občas pustím v Linuxu, ale běží o poznání hůř než ve Windows.. Zkusím ty tvoje tipy, díky moc, bylo by prima kdyby to pomohlo. Jinak verze Windows je nastavena na Windows 10, iTunes i wine jsou 32 bitové.

Ventero1: WMP jsem tuším také ve Windows 7 zkusila a na iTunes nemá, zrovna tak jsem zkoušela další programy a žádný mě nepřesvědčil. Kdysi se mi líbil Amarok, ale to bylo ještě na KDE 2 nebo 3, pak vyšla nová verze a stal se z něj totální paskvil. Jinak tedy iTunes mi nikdy nic nepoškodily, nezměnily, tagy upravují korektně, obrázek alba je uložený přímo v m4a souboru a všechno funguje perfektně, dokonce i automatické třídění, ostatně u takových 90% mé knihovny vytvořilo adresářovou strukturu právě to automatické třídění v iTunes, že to správně přejmenuje a přesune a já se nemusím o nic starat. Prostě není nad jednoduchost a funkčnost, v tom Apple vždycky vynikal i když poslední dobou jde dost do háje :-( A právě kvůli té jednoduchosti se vlastně trápím s wine.

munu
Poradce Mintu

#17 Příspěvek od munu » 14 dub 2019, 22:31

:ugeek:
Naposledy upravil(a) munu dne 05 črc 2019, 09:42, celkem upraveno 1 x.

Abby
Poradce Mintu

#18 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 22:44

Pokud je to nutné tak ručně ale naštěstí většina stažené hudby je správně otagovaná a koupená je otagovaná vždycky. Ale když jsem to řešila před lety, když jsem si koupila ten první iPod tak jsem měla automat a ten za mě vyplnil většinu věcí a já to jen doupravila. Dnes už naštěstí hudba bez tagů prakticky neexistuje.

munu
Poradce Mintu

#19 Příspěvek od munu » 14 dub 2019, 22:54

:ugeek:
Naposledy upravil(a) munu dne 05 črc 2019, 09:41, celkem upraveno 1 x.

Abby
Poradce Mintu

#20 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 23:12

Zase to ale uděláš jednou a máš navždy klid :-) Navíc díky tagům v tom je přehled a to třeba i na mobilu. Prostě podle mě stojí za to mít v hudbě pořádek a to kompletně, ne jen podle souborů a složek ale i ty tagy. Třeba tomu časem taky přijdeš na chuť, na to pohodlí a možnosti.

Odpovědět