Přehrávač hudby

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávač hudby

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Nejlepsi opravdu je, kdyz zakladni trideni vychazi ze slozek. Jedna slozka - jedno album. A az v druhe instanci se berou v potaz tagy. Zaklad poradku vzdycky je a bude si spravne pojmenovat slozky a soubory. Ale take by me zajimaly dalsi tipy na kvalitni prehravace.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávač hudby

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Abby: No prave o tom jsem psal - jestlize ten prehravac v prvni instanci necti slozku coby album a jede pouze a vyhradne na tagy, tak je to sunt zase pro me. Vlastne mi nejvic ze vseho vyhovovala posledni verze WMP na W7. Melo to vsak jednu chybku - kdyz se aktualizovala do skladeb metadata (tagy), tak to obcas k nejake skladbe pridalo treba 50 minut stopaze s tichem. To se pak ta skladba musela oriznout v jine aplkaci :) Jinak za me nejlepsi program na hudbu. I kdyz i tam se nekdy stalo, ze se to rozhodilo, ale jsou tam vyborne moznpsti editace a slo to lehce pospojovat - bylo to treba 1 album z 30, kde se to stalo ...

Jinak jsem koukal u sebe v Xubu 14.04 (uz muziku leta neposloucham) a tam je jen nejaky gmusicbrowser - vubec nevim jestli umi knihovnu a jak se s ni da pracovat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Re: Přehrávač hudby

#3 Příspěvek od Radar Cz »

Abby píše: 14 dub 2019, 13:16 Nemáte tip na hudební přehrávač, který třídí hudbu podle tagů a bere v potaz i položky typu interpret a interpret alba (některé přehrávače totiž nesmyslně třídí pouze podle interpreta, takže mám třeba soundtrack Kill Bill rozházený jako 30 alb, což je samozřejmě nesmysl, když to vezmou podle interpreta alba tak je to správně jedno album). Dále musí umět přehrávat internetová rádia, která si sama přidám. Optimálně ať je lokalizovaný do češtiny. Přestalo mi totiž z nějakého neznámého důvodu fungovat iTunes ve wine, po spuštění je jen černé okno a není na něm nic vidět a jediná možnost je ALT+F4 :-( Díky

PS: nejlépe ať je pro KDE, ale je to asi jedno, bohužel Amarok má takové divoké ovládání, že ten to být nemůže.
No já teda nevím, ale tagy a intrernetová rádia snad dneska umí každý player který lze brát alespoň trošku vážně a to tedy i ty nejprofláklejší jako Clementine, Amarok nebo Rhythmbox. Všechno ostatní jsou stejně jen forky nějakého základu ... včetně tedy tohop deadbeefu :-)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávač hudby

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Pamatuji si kolik jsem s tim tridenim a tagovanim mel prace a mozna proto uz ani vlastne muziku neposloucham :D

No jak pise Abby u toho Amaroku, tak to je bohuzel megaprusvih u vseho. Vyvojari ztraci zbytky zdraveho rozumu a novejsi verze aplikaci jsou horsi a horsi misto naopak ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávač hudby

#5 Příspěvek od Ventero1 »

A zmacknout souhlasim nepomohlo?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Přehrávač hudby

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Abby
Koukal jsem na Slunečnici, instalačka iTunes má přes 200Mb, do toho nejdu. Ale - jak si psala o tom, že se ti ve wine nepovedlo lecos rozběhnout, tak jukni sem viewtopic.php?f=15&t=5426 Zkoušelas to? Mě to tedy v LM 19.1 xfce 64bit funguje dobře. Máš poslední wine 4.5?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávač hudby

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Kdyz si naposledy pamatuji u brachy winamp, tak snad vubec nemel knihovnu. Pak uz ji dostal?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno