Přehrávač hudby

Prohlížení, zpracování, editace a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Abby
Poradce Mintu

Re: Přehrávač hudby

#11 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 22:05

zeleno110: já spouštím ve wine jen iTunes, nic jiného. Chtěla jsem ještě MS Office, ale ten se mi nepovedlo ani nainstalovat, tak používám webovou verzi případně občas přetrpím Libre Office (na text, na tabulky to fakt nejde) a hry hraji pouze ve Windows, ve wine se mi nepovedlo nic rozběhnout. Vlastně akorát Cities Skylines si občas pustím v Linuxu, ale běží o poznání hůř než ve Windows.. Zkusím ty tvoje tipy, díky moc, bylo by prima kdyby to pomohlo. Jinak verze Windows je nastavena na Windows 10, iTunes i wine jsou 32 bitové.

Ventero1: WMP jsem tuším také ve Windows 7 zkusila a na iTunes nemá, zrovna tak jsem zkoušela další programy a žádný mě nepřesvědčil. Kdysi se mi líbil Amarok, ale to bylo ještě na KDE 2 nebo 3, pak vyšla nová verze a stal se z něj totální paskvil. Jinak tedy iTunes mi nikdy nic nepoškodily, nezměnily, tagy upravují korektně, obrázek alba je uložený přímo v m4a souboru a všechno funguje perfektně, dokonce i automatické třídění, ostatně u takových 90% mé knihovny vytvořilo adresářovou strukturu právě to automatické třídění v iTunes, že to správně přejmenuje a přesune a já se nemusím o nic starat. Prostě není nad jednoduchost a funkčnost, v tom Apple vždycky vynikal i když poslední dobou jde dost do háje :-( A právě kvůli té jednoduchosti se vlastně trápím s wine.

Abby
Poradce Mintu

#12 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 22:44

Pokud je to nutné tak ručně ale naštěstí většina stažené hudby je správně otagovaná a koupená je otagovaná vždycky. Ale když jsem to řešila před lety, když jsem si koupila ten první iPod tak jsem měla automat a ten za mě vyplnil většinu věcí a já to jen doupravila. Dnes už naštěstí hudba bez tagů prakticky neexistuje.

Abby
Poradce Mintu

#13 Příspěvek od Abby » 14 dub 2019, 23:12

Zase to ale uděláš jednou a máš navždy klid :-) Navíc díky tagům v tom je přehled a to třeba i na mobilu. Prostě podle mě stojí za to mít v hudbě pořádek a to kompletně, ne jen podle souborů a složek ale i ty tagy. Třeba tomu časem taky přijdeš na chuť, na to pohodlí a možnosti.

Radar Cz

#14 Příspěvek od Radar Cz » 15 dub 2019, 07:40

Abby píše:
14 dub 2019, 13:16
Nemáte tip na hudební přehrávač, který třídí hudbu podle tagů a bere v potaz i položky typu interpret a interpret alba (některé přehrávače totiž nesmyslně třídí pouze podle interpreta, takže mám třeba soundtrack Kill Bill rozházený jako 30 alb, což je samozřejmě nesmysl, když to vezmou podle interpreta alba tak je to správně jedno album). Dále musí umět přehrávat internetová rádia, která si sama přidám. Optimálně ať je lokalizovaný do češtiny. Přestalo mi totiž z nějakého neznámého důvodu fungovat iTunes ve wine, po spuštění je jen černé okno a není na něm nic vidět a jediná možnost je ALT+F4 :-( Díky

PS: nejlépe ať je pro KDE, ale je to asi jedno, bohužel Amarok má takové divoké ovládání, že ten to být nemůže.
No já teda nevím, ale tagy a intrernetová rádia snad dneska umí každý player který lze brát alespoň trošku vážně a to tedy i ty nejprofláklejší jako Clementine, Amarok nebo Rhythmbox. Všechno ostatní jsou stejně jen forky nějakého základu ... včetně tedy tohop deadbeefu :-)

Ventero1
Vezír Mintu

#15 Příspěvek od Ventero1 » 15 dub 2019, 15:06

Pamatuji si kolik jsem s tim tridenim a tagovanim mel prace a mozna proto uz ani vlastne muziku neposloucham :D

No jak pise Abby u toho Amaroku, tak to je bohuzel megaprusvih u vseho. Vyvojari ztraci zbytky zdraveho rozumu a novejsi verze aplikaci jsou horsi a horsi misto naopak ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby
Poradce Mintu

#16 Příspěvek od Abby » 15 dub 2019, 17:11

redhawk píše:
15 dub 2019, 09:15
Abby kludne deadbeef podporuje snad vsetky polia. taktiez je mozne radit podla retazca v nazve. popripade si upravit pravidla

dead_beef.png
pouzivam ale primarne zakupene skladby a len v mensej miere stiahnute z cd (stale pouzivam vezu s gramofonom).

internetove radia prehravaju vsetky prehravace.
Já ho zkusím, ale nevidím tam řazení podle interpreta alba. Jde mi o to, že některá alba, většinou soundtracky, mají u každé skladby jiného interpreta, takže to pak vypadá, že je třeba 20 alb se jménem onoho soundtracku a pokaždé od někoho jiného, jenže ve skutečnosti se mají řadit podle interpreta alba, který je jen jeden. A to právě žádný linuxový přehrávač, který jsem zkoušela, neumí. A iTunes na řazení snad ani žádnou volbu nemá a přesto řadí správně.

Abby
Poradce Mintu

#17 Příspěvek od Abby » 15 dub 2019, 17:32

zeleno110 píše:
14 dub 2019, 21:10
Ak to spúšťaš vo wine spolu s inými win programami bude ťažké to opraviť. Ale aj tak skús do wine doinštalovať gdiplus a cez winecfg ho nastaviť na natívne. Tiež skontroluj verziu windows, prípadne vyskúšaj virtuálnu plochu. https://postimg.cc/VrQ32B9r
Je iTunes 32 bitové aj wine?
Bolo by to nainštalovať odznova v Playonlinuxe, stiahnuť tam najnovšie wine-staging 4.5 32bit a popridávať tam potrebné knižnice.
Tak mi to nepomohlo, zkusím ještě ten PlayOnLinux, jestli to půjde aspoň v něm.

edit: mě se nechce instalace v PlayOnLinux dokončit, pořád se točí kolečko s nápisem Čekejte prosím... Už asi 10 minut...

Jinak takhle to vypadá pro představu
iTunes.png

Ventero1
Vezír Mintu

#18 Příspěvek od Ventero1 » 15 dub 2019, 19:34

A zmacknout souhlasim nepomohlo?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

zeleno110
Poradce Mintu

#19 Příspěvek od zeleno110 » 15 dub 2019, 20:18

Abby píše:
14 dub 2019, 22:05
Jinak verze Windows je nastavena na Windows 10, iTunes i wine jsou 32 bitové.
Ešte by si mohla uviesť, či máš 32 alebo 64 bitový systém a ako si inštalovala 32 bitové wine

zeleno110
Poradce Mintu

#20 Příspěvek od zeleno110 » 16 dub 2019, 23:06

Skúsil som inštaláciu najnovšej verzie iTunes a tá ani po rôznych úpravách nejde korektne https://postimg.cc/1nVJZtWz
Takže to predsa spôsobila aktualizácia aplikácie.
Posledná verzia čo mi išla je 12.9.0.167 https://postimg.cc/DS9CKWY5

Odpovědět