Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#61 Příspěvek od Leptor »

Prvni dojmy: Za tu cenu..to docela jde..ale nic moc.. Slysim vetrak. Nelze srovnavat s ThinkPad T440s. Ale na beznou praci - internet, word mi ten ntb jako zalozni staci.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#62 Příspěvek od Leptor »

Akorat baterku budu muset koupit novou. Jako nahradni notas dobry no. Ale mohl jsem ho koupit asi za mene..vysel tedy na konec s novym orig. kabelem na 4000,- Kc.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#63 Příspěvek od Leptor »

Myslite si, ze to byla dobra koupe?

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#64 Příspěvek od Leptor »

Vetrak strasny. je to slyset. A to na tom nic nedelam, pouze mam pusteny ntb a otevreny prohlizec.. Mam to vratit? Mohu. Mam na to zaruku.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#65 Příspěvek od Ventero1 »

Vycistit a prepastovat ? Mel bych tip na lepsi kup, kdybys vracel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#66 Příspěvek od Leptor »

Asi jo. A jaky? Ja prave potreboval neco hned, proto jsem ho dnes koupil. Jinak bych nekupoval.

A dokazu to sam vycistit a prepastovat? U toho Lenova jsem vetrak cistil a nezdalo se mi, ze by se neco zlepsilo, ale tam byla chyba asi urcite v tom nastaveni v BIOSu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#67 Příspěvek od Ventero1 »

Jestli jsi trochu sikovny, tak se da na netu najit oficialni servisni prirucka nebo instruktazni video na youtube. Pokud nema ntb zvlast grafiku, tak odpada shaneni polstarku (thermopad)

HP EliteBook 840 G1 - i5-4xxx / 8GB DDR3 / 32GB mSata SSD / 500GB HDD po kompletnim repasu. Mam zjistit?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#68 Příspěvek od Leptor »

Zkusim pak najit, zkousel jsem vysavacek vysat vetrak - nekdo to psal na netu, ze to zkusil a fungovalo. Vetrak je hlucnejsi. Jo, zkuste to, ale treba za 5-6 tis. nevim, zda bych to kupoval. Ja tenhle bych mel mit tak tri tydny maximalne, pak bych mel mit opraveny muj Thinkpad a ten budu pouzivat hlavne. Tohle asi taky. Abych mel dva. Ale zjistil jsem, ze potrebuji uz mys... Jestli je obrazovka 15 palcu, je to znat. Na klavesnici jeste nejsem plne zvykly, ale na psani mi to staci. A na lehci praci taky.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#69 Příspěvek od Ventero1 »

Ta cena se v tehlech relacich skutecne pohybuje ...
Ale zas je to kvalitni drzak - vlastne to byly z prvnich ultrabooku - dnes uz by to pro tohle zarazeni nesplnovalo - to uz je zas o kus dal dnesni ultrace. Kazdopadne je to lepsi koupe, nez za ctyrku 4530s hadam Probook ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Notebook se nabíjí, ale kapacita baterie ukazuje 0%

#70 Příspěvek od Adem »

K tomu HP ProBook 4530s. Já takhle zápasil s hlučným větráním u ProBook 4520s. Měl jsem jej i otevřený podle service guide, čistil na sucho, akorát pipe jsem nesundával a k větráčku se tedy nedostal. S vysavačem opatrně, ventilátor se nesmí roztočit nad určité otáčky, pak by se mohl rozpadnout! Lépe zabrzdit. Dokonce jsem vyvrtal do předního okraje dna otvory pro přisávání vzduchu. Pak jednoho dne se ProBook přehřál a vrstvička zbylého prachu "doslova shořela" - chvíli byl klid, jak to pomohlo!
Dnes v něm mám SSD 240GB MX 500 a většinou je klid. Odborníci (kterým nejsem) radí proplachovat/čistit isopropylalkoholem. Záchrana bez záruky.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Zamčeno