Náhled souboru na síťovém disku

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Náhled souboru na síťovém disku

#1 Příspěvek od pavel56jh »

Prakticky veškerá data mám na síti. Když jsem začínal s mintem (mate) našel jsem návod, jak zobrazit náhled (ne jen ikonu) jako na lokálu pro cinnamon to nejsem schopen vyhrabat. Navíc u souborů *.TS tvrdí, že se jedná o texty což komplikuje řazení při hledání atp ikona neikona. Může mne někdo navést?
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Přejít zpět na Mate a ušetřit si spoustu dalších jiných problémů třeba s výkonem apod. ? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#3 Příspěvek od pavel56jh »

Když Cine jsem se už jakž-takž naučil, vyhovuje mi prostředí + vzhled, výkonu mám nadbytek :-)
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#4 Příspěvek od Ventero1 »

U Cinnamon není nic jako nadbytek výkonu - jeho bugy jsou schopny přetížit jakýkoliv PC. S tím zvykem, to chápu. Na druhou stranu, když jsem kdysi u LM 17.1 zkoušel obě tato prostředí, tak jsem tam vnímal jen minimální rozdíly s tím, že Cinnamon nepřináší nějak nic navíc oproti Mate - až na tu hromadu bugů, zvláště poslední dobou - nakonec jsem zůstal u XFCE ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#5 Příspěvek od RadekD »

Pokud používáš Nemo, tak je to Nastavení>Předvolby správce souborů>Náhled
Jinak, pánové, kolegu zajímá Cinnamon, tak mu neraďte jiné distro. Když se někdo zeptá na výměnu žárovky v Mercedesu, taky mu nikdo neporadí "Kup si Audi". Já tyto odpovědi opravdu nechápu - odpovídám na dotaz a nebo mlčím.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Ten priklad je trochu mimo - neradime mu jine distro, ale jine velmi podobne a daleko lepe optimalizovane graficke rozhrani. Cinnamon je umele pri zivote udrzovana vetev Clemovo egem a s tolika bugama, kdyz ne mrtva, tak minimalne zombie. Je to podobne, jako lpet na Unity, coz uz tvurcum Ubu doslo, tvurcum LM nikoliv ...

Adekvatni analogie je treba, ze mu radime, at si do sveho mercedesu koupi ledzarovku od Philips a ne od Emos.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#7 Příspěvek od RadekD »

To nic nemění na tom, že se ptal na Cinnamon.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#8 Příspěvek od vxmery »

kdyz ne mrtva, tak minimalne zombie
Cinnamon používam od LM17, terazky mám LM19.1 a fachčí úplne bez problémov ;)
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#9 Příspěvek od Ventero1 »

To jsi jeden z nejvetsich klikaru ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#10 Příspěvek od RadekD »

Pak jsem taky "klikař". Cinnamon používám od počádků Mintu - byl výchozím prostředím a Mate a spol. přišlo - pokud se nepletu - později. Nikdy jsem s C neměl výrazně větší problémy, než s ostatními. Možná to bude tím, že do něj necpu kdejakou krávovinu, která patří jiným prostředím.
Jediné co vedle něj používám, je xfce - ale v dualbootu. Je podstatně odlehčené, ale dá víc práce ho nakonfigurovat. Ovšem na starších "strojích" nedocenitelné. A že by Cinnamoon zatěžoval systém víc než Mate? Nevěřím, zkoušel jsem to na Atomu se 2GB RAM a výsledek byl prakticky shodný - nepoužitelný, narozdíl od xfce.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno