Tiskárna netiskne

Zde řešíme problémy s ostatními distribucemi Linuxu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Guru Mintu
Příspěvky: 1541
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov

Re: Tiskárna netiskne

#11 Příspěvek od Ventero1 » 31 kvě 2019, 14:02

Zase trochu na obhajobu Abby, tak mela nejake trable, ktere se nepovedlo doresit, nebo ne tak jak potrebovala s proto zkousela jina distra, kde to slo OOB nebo byla naprava snadnejsi ci s lepsim vysledkem. Kazdopadne ted uz dostava nejakou dobu vyklady, ktere by mohly smerovat k tomu, ze nekdy je lepsi nejakou svou dilci SW touhu ozelet a zase mit vetsi jistotu stabilnejsi a komplexnejsi funkcnosti. A tak stale uzivam celkem slusne Xubu 14.04 i kdyz je take na co drzkovat ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne
Poradce Mintu
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Tiskárna netiskne

#12 Příspěvek od takyradejianonymne » 31 kvě 2019, 22:30

To máš pravdu ale také by měla Abby psát věci na rovinu, uvést podstatné podrobnosti a což ale ona přece neudělala.
Ta dvě její zde téma s dotazem tj. tady na fóru k Mintu spolu úzce souvisí a tím důvodem a příčinou je distribuce Antergos. To první její téma se tu objevilo teď 19. května! Roku 2019.
To datum je důležité. Protože vypovídající a to proto, že Abby týž problém černé obrazovky měla s Antergos resp. ho ven ventilovala na fóru Arch Linuxu, ano to je tomu problému blíže než tady v Mintu, už ale daleko dříve a to o posledním dnu Vánoc ... tedy už 26. prosince roku 2018.
V dotazu tam uvádí že černá obrazovka nastala nikoli bez důvodu (jak napsala tady v Mintu) ale že byla před tím požádána o restart po jedné aktualizaci. Kliďánko ten restart mohla provést zapnutím PC až druhý den. Žádost o restart při aktualizaci a vím to z vlastní zkušenosti jako trochu poučený laik bývá především ... právě když se aktualizuje cosi kolem jádra nebo ovladačů grafiky ... no a u rolující distribuce je potom vysoké riziko to že jednou se tyto věci jaksi nesejdou a je výsledkem ta černá obrazovka.

Jak jsem krátce nahlédl do fóra k Antergos tak to fórum v češtině není a působí na mne svojí formou poněkud ehm nepřístupně. Na rozdíl od přece jen českého fóra pro Arch Linux. Jenže Arch Linux tj. jeho správci nebo radící uživatelé nebudou řešit co vyvádí ti kucííí z Antergosu, zvláště když už se oni připravují hodit do správy svého vlastního distra vidle. Jak se ukázalo.

Abby tam dostala na Arch Linux 1 odpověď a v podstatě ať změní distribuci, že Manjaro je prý lepší. Také ať zkusí před tím od toho Antergosu tu opravdu novou tj. jeho tehdy poslední verzi.
Jak ale Abby s radou naložila je žel neznámo, následuje totiž pusto prázdno! Ani jí to nestálo za to tam napsat a i právě pro ostatní jak ona dopadla. Asi se také jako zde urazila? Místo toho se po vícero měsících objeví zde ve fóru v Mintu. Co ona dělala a na čem ty dlouhé měsíce? Měla tam stále tu černou obrazovku? Kdo nevěří ať tam nahlédnout běží:
http://forum.arch-linux.cz/index.php?topic=43.0

Já to sem dávám jen jako takovou zajímavost na závěr a že za těchto všech okolností asi opravdu bude nejlepší toto téma uzavřít.

Zamčeno