Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

Dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint obecně
Odpovědět
Zpráva
Autor
kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#61 Příspěvek od kamowski » 03 čer 2019, 07:47

bombik píše:
03 čer 2019, 06:21
... Nemůže to být tím, že při klasické instalaci se dá zaškrtnout ta volba instalace ovladačů třetích stran, kdežto při spuštění z flešky k tomu nedojde? Že bych zkusil např. to Ubuntu Mate nainstalovat kompletně, abych teda věděl, jestli to je tím. ...
nie, pri live sa ti načítajú aj tie neslobodné
ale pri inštalácii musíš povedať, že ich naozaj chceš
to je taká hra na "dobrý, zlý a škaredý" :D alebo "o červenej karkulke a licenciách"

Ventero1
Vezír Mintu

#62 Příspěvek od Ventero1 » 03 čer 2019, 07:49

Je temer jiste, ze kdyz si musel instalovat driver, tak ho na skoro stejnem OS budes muset instalovat znovu. Jde o to, ze ten jiny system muze byt lepe odladen a nebude dochazet k takove ztrate. Flashku si muzes udelat s tzv persistenci, ale u tohodle zrovna nevim nevim, jestli by pomohlo a stejne bude jistejsi i z jinych duvodu zkouset holt instalace. Tam pak doinstalujes v pripade, ze nepomuze zatrzeni 3rd part, ten driver stejne jako predtim a jen porovnas, zda doslo ke zvyseni zisku.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

bombik

#63 Příspěvek od bombik » 03 čer 2019, 08:02

Aha, tak přece jen budu muset udělat celkovou instalaci jednotlivých dister, byť jen na zkoušku ,a do něj pak vždycky ten ovladač. Nu což, zkusím to, za to nic nedám. Začnu Ubuntu Mate, pak zkusím Xubuntu, a nakonec PcLinuxOs, v tomto pořadí se mi zdají uživatelsky srozumitelné, protože pořád musím myslet na to, že ten komp bude používat manželka. V tom posledně jmenovaném jsem nebyl ani schopný najít tlačítko vypínání, až mě to samotného pobavilo, musel jsem stisknout to hw, ale byl jsem už dost ospalý.
A jinak s tím tlačítkem letadla jsem si samozřejmě hrál, tím to nebude. Přece to tlačítko wifi vypíná, ale jen když má co, to znamená že ve správci sítí má být ta dostupná wlan vidět, a já jsem neviděl nikdy nic.

West

#64 Příspěvek od West » 03 čer 2019, 09:46

Ak budeš do tých ďaľších systémov inštalovať rovnaký ovládač, môže to dopadnúť rovnako. Ak je problém už s hodnotou v jednotkách dBm je dosť pravdepodobné, že je to chyba ovládača.

bombik

#65 Příspěvek od bombik » 03 čer 2019, 10:01

No a co teda s tím, dá se něco dělat? Díky.

munu
Poradce Mintu

#66 Příspěvek od munu » 03 čer 2019, 11:14

:ugeek:
Naposledy upravil(a) munu dne 05 črc 2019, 09:10, celkem upraveno 1 x.

Ventero1
Vezír Mintu

#67 Příspěvek od Ventero1 » 03 čer 2019, 12:01

Muze to dopadnout stejne a nemusi - par prispevku vys to bylo zmineno, ze stejny driver, ruzne distro - ruzny vysledek ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

bombik

#68 Příspěvek od bombik » 03 čer 2019, 12:42

Ještě před ostrou instalací jiného distra večer zkusím to Manjaro na usb a dám vědět.
Problém s HW snad ne, když na windows to chodilo bezproblémově. Problém se mnou nevylučuju, no ale co si má našinec počnout, když to nefunguje.
Jestli z toho všeho nic nebude, tak snad přiznám porážku a koupím do toho nový windows. Anebo ještě zkusím někoho z těch, kteří se mi ozvali do mailu na můj původní dotaz ohledně instalace Mintu a nabídli pomoc. Zkrátka chvilkama propadám beznaději, nedivte se mi, vy linuxu rozumíte, ale pro amatéra jsou tyto překážky těžko překonatelné.
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat na ty ovladače: existuje teda víc ovladačů pro ten můj Realtek Device d723, když ten, který jsem nainstaloval, nebude fungovat ani v jiných distrech, případně jak ho hledat?
Díky.

takyradejianonymne

#69 Příspěvek od takyradejianonymne » 03 čer 2019, 13:32

PcLinuxOs: zvědavě jsem asi před 1/2 rokem zkoušel tedy měl i vedle nainstalované na disku, no nevím nevím určitě bych to nedával do srovnatelnosti s xUbuntu nebo třebas Manjaro ale až dost od toho upozaděně.
Ano snaha je tam o uživatelskou přívětivost ale není to ono protože místy pro mne tam byly trčící otazníky a vykřičníky, když si kolem přečteš je to pokus o hybrid mezi původním distrem RPM (Mandriva/Mandrake) a tím Ubuntu/Debian (zjednodušeně) a to z podstaty generuje a i do budoucna další zbytečná rizika o kterých ještě ty ani nevíš :-) A to je téma s tvými problémy tady už dost docela dlouhý ;)

To radši se držet původního konceptu tj. nedávno je zpřístupněná Mageia 7 beta 3 (z Mandriva, jééé vidím že od včera je už RC!), mám a zatím jsem prohlížel naživo asi 1/2 hodiny a vypadá to nadějně, předchozí Mageia 6 raději už ne, rizikem je ale a jako obvykle jinde nedostatek vývojářských kapacit, proto zdržovačky a možná to jednou správce i přestane bavit. Méně riziková (z tohoto pohledu a téže rodiny) a pro KDE5 se jeví ROSA Linux Fresh R11 a kterýžto systém ale nutno dodatečně počeštit. Nově nabízí také Xfce ale to se mně počeštit (z anglické instalace systému) nepodařilo. Správce ROSA Linux se na některých místech popisu chlubil že plusem distribuce má být velmi dobrá identifikace hardware, asi jsou v Rusku různé všeliké také vykopávky a tak právě proto.
To jen ode mne poznámka a mimo rámec obvyklého schema Mint/Ubuntu a pokud chceš odzkoušet exotiku, osobně raději už nic nikomu já nedoporučuji 8-)
Naposledy upravil(a) takyradejianonymne dne 03 čer 2019, 14:00, celkem upraveno 1 x.

munu
Poradce Mintu

#70 Příspěvek od munu » 03 čer 2019, 13:51

:ugeek:
Naposledy upravil(a) munu dne 05 črc 2019, 09:10, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět