Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno) Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#71 Příspěvek od takyradejianonymne »

bombik: vymlouvat se na BFU je poněkud tady mimo, také proto že i v jiných oborech a i včetně tvé jiné případné zájmové činnosti tím BFU být prostě ty nemůžeš, v dnešním světě dostaneš brzy na ústa, možná i v něčem dlouho potom ani nepřežiješ,
to že s notebooky bývají problémy se obecně ví, proto s otázkami na internetu a předem a jaký že si mám nejlépe koupit notebook pro Linux (nebo čemu se vyhnout) jsem se často já logicky setkal a to velmi brzy tj. když jsem se o Linux začal teprve zajímat, takže vím to že zde velký pozor.

Ano, s tou kterou multifunkční tiskárnou a jak jsem několikrát už zahlédl bývají také problémy a viz fóra, to jsi poznal už sám, opět je to záležitost ovladačů na které výrobce a pro Linux hodil z nezájmu bobek, bobek z nezájmu právě i o tebe, takže tady také je vždy záhodno dohledat a už před nákupem tiskárnu pro Linux ověřenou. Tiskárnu od výrobce, který si zákazníků opravdu váží a pamatuje proto i na uživatele Linuxu. Že je výrobek určený také i pro Linux najdeš potom napsané i na té a mj. krabici. Jak prosté, že.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#72 Příspěvek od Ventero1 »

HP spolu s Dell obecne byly vzdy s linuxem z tech nejvice kompatibilnich. Ale tento model je celkem cerstvy a linuxova komunita proste nestiha tak rychle reagovat. Zvlaste kdyz nekteri vyrobci opravdu hazeji bobek a nespolupracuji s vyvojari kolem linuxu. A tak se potom stava, ze se bez potrebne dokumentace aspon nejak splaca (casto skupinou nadsencu) driver, ktery v tomto svetle tezko muze byt zoptimalizovan. A vubec i z ekonomickych duvodu - z linuxovych zvlaste - se vyplaci kupovat starsi repasy z profi modelovych rad. A prave to by jsi zjistil, kdyby jsi si tu prupravu udelal nebo se zeptal zde na foru na doporuceni.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#73 Příspěvek od West »

Na angl.fórach som našiel zatial iba jednu zmienku o presne rovnakej chybe ako máš ty. Všetkým ostatným sa to podarilo vyriešiť prepnutím antény. Domnievam sa, že v tvojom prípade môže byť problém na dvoch miestach, pričom by stačilo opraviť iba jedno miesto. Tvoja wifi karta bude najskôr kópiou nejakej značkovejšej karty. Nebol by to problém a bežne sa to tak robí. Problém môže byť, že to potrebuje byť nakalibrované aby to správne ukazovalo a to tieto okopírované karty majú spravené len tak ledabolo, pretože tí, ktorá to robia nemajú vždy k tomu prostriedky (drahé meracie prístroje). Kalibračcé údaje sú potom zapísané do eeprom pamäte, ktorá sa nachádza na karte. Z nej si to ovládač prečíta. To druhé problémové miesto je ovládač v ktorom zrejme nieje s takouto eventualitou vôbec počítané, že by v eeprom mohli byť chybné hodnoty. Ovládač pre windows to má asi vyriešené, keď ukazuje správne.

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#74 Příspěvek od bombik »

No já jsem na stránkách, kde to řešili, našel v diskusích tak 90% vyřešených potíží a pár lidí, kterým to nezabralo, určitě víc než jednoho. Je ale možné, že to časem dořešili nebo že u nich byla potíž v něčem trochu odlišném než u mě.
Včera jsem chtěl ještě vyzkoušet ten MX linux, ale v Ubuntu jsem nedokázal iso rozbalit na usb, v Mintu to bylo řešené přehledněji, ale pak jsem zjistil, že je asi něco s fleškou a program ji nevidí, musím to dneska zkusit s jinou. Instaloval jsem unebootin a ještě něco, ale nešlo to.

velus21
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2019, 12:32

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#75 Příspěvek od velus21 »

!!!

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#76 Příspěvek od bombik »

???

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#77 Příspěvek od West »

Ešte ma napadlo, vyskúšaj vypnúť blue tooth a nezapínaj ho ak potrebuješ pracovať s wifi. Je možné, že to vylepší ten signál.

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#78 Příspěvek od bombik »

Vypnout bluetooth jsem zkoušel už od počátku, ale bohužel to nepomáhá. Dneska zkusím ten MX linux, právě jsem udělal to live usb (unetbootin), předtím jsem flashku natvrdo přemazal a zformátoval, asi se předtím nějakým vytažením z ntb poškodily soubory.
Usb už je hotové, jdu na to...

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#79 Příspěvek od bombik »

No on ten live mx linux stejne nesel, nenabootoval. Uz mi bylo divny, ze ani ta live usb nesla napoprve udelat, iso jsem stahoval 2x a zkousel jsem 3 ruzne programy pro vytvoreni, nez se to udelalo.
Takze jsem nainstaloval znovu mint, zitra zkusim znovu ty ovladace wifi, a pak kdyz tak koupim ten wifi dong.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#80 Příspěvek od Ventero1 »

Bombik: Jedno se ti musi nechat - peres se statecne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno