zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
velus21
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2019, 12:32

zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

#1 Příspěvek od velus21 »

jedna se o HP probook 4730s,/ I3 ,8gb ram , 120 ssd, dokonce i predtim ve win 10 jsem mel tento problem /nejel zvuk a mikrofon/

ve win pojakesi aktualizace se to potento. tak jsem nainstaloval sem mint, je rychlej ! hura !


CO S TIM ? ZEBY I HARDWARE ODESEL ? VIM ,ZE JE TO MALO PRAVDEPODOBNE. PRED 8 LETY NA TOMTO PC BYL PRI KOUPI FREEDOS A NA TLACITKO ,KTERE TAM BYLO NAVIC ,PC REAGOVAL SPUSTENIM LIVE VERZE NEJAKEHO SYSTEMU ... LINU NEBO MOZNA BSD A VSE BYLO OK

CO STIM ??? :evil:

velus21
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2019, 12:32

Re: zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

#2 Příspěvek od velus21 »

jeste zkusim u jine operacni systemy ...jestli to nepojede ,pak ,proste hardware nefunguje samo o sobe ...
a to pak u notebooku neni pomoci

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

#3 Příspěvek od takyradejianonymne »

v rámci distribuce také zkus (na živo bez instalace) rozdílná prostředí (desktopy) protože tam také může být rozdíl, zvuk dnes bývá stažený ale už jsem se setkal i s tím že bylo "vypnuto" zcela, mikrofon jsem nikdy neřešil. Jde o to jaký máš v tom HP čip a to mohou být potíže, třeba googlit po fórech dle čipu a to si sám najdi kterého.

velus21
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2019, 12:32

Re: zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

#4 Příspěvek od velus21 »

jiny desktop je jine PC s jinym hardware ??

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: velus21
jiny desktop je jine PC s jinym hardware ?? Nikoliv, tady na mintu se (nyní) rozlišují 3 distribuce (distra) linuxu mint: jsou to LM 19.1 cinnamon, LM 19.1 MATE a LM 19.1 xfce. Všechno je to mint, jedna rodina, ale nejsou totožný. Do flešky si můžeš nahrát co chceš, vyzkoušet, a pak naostro instalovat, co ti přijde nejlepší.

https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/

ps Pusť terminál (ctrl + alt + T), napiš tam alsamixer a podívej se, jak máš vytažený šavle. Pohyb v okně šipkama, F6 přepíná zvukovku.

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: zvuk ,ani mikrofon nejde nováček v linuxu

#6 Příspěvek od Adem »

Vejdi do BIOS a zkontroluj, že jsou v System Configuration>Built-In Device Options zapnuty Adiodevice a Microphone.
U HP do BIOS buď po spouštění napájení F10 nebo Escape a z menu F10, šipkami (u mne) doprava vybere System Configuration.
Po změnách Save, Yes...

Jinak kdyby byl HW opravdu neopravitelný, je možnost si koupit ext zvukovou kartu do USB, třeba AXAGON ADA-17 za 240Kč (Mic In, Phone-Out).
Nevím jak na sluchátka, ale do ext bedýnek funguje dobře.
EDIT: Ještě k tomu co zkoušet - já bych vsadil na LinuxMint 18.3. MATE 64bit, mělo by stačit vyzkoušet bootovací live flešku.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Zamčeno