Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

Dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint obecně
Odpovědět
Zpráva
Autor
bombik

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#111 Příspěvek od bombik » 06 čer 2019, 21:24

No on ten live mx linux stejne nesel, nenabootoval. Uz mi bylo divny, ze ani ta live usb nesla napoprve udelat, iso jsem stahoval 2x a zkousel jsem 3 ruzne programy pro vytvoreni, nez se to udelalo.
Takze jsem nainstaloval znovu mint, zitra zkusim znovu ty ovladace wifi, a pak kdyz tak koupim ten wifi dong.

Ventero1
Vezír Mintu

#112 Příspěvek od Ventero1 » 06 čer 2019, 22:25

Bombik: Jedno se ti musi nechat - peres se statecne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alojz
Poradce Mintu

#113 Příspěvek od alojz » 07 čer 2019, 19:22

...poznamenám tak na margo kratky návod k prisposobeniu-po nainstalovani ubuntu mate v ovladacom panely otvorit mate tweak,a v panely zvolit REDMOND...panel bude len dole,klasicky...potom nastavit vysku,a pridat aplety...v pripade povolit dock,a hotovo...foto neprilozim...

redhawk
Guru Mintu

#114 Příspěvek od redhawk » 07 čer 2019, 20:19

bombik píše:
06 čer 2019, 21:24
No on ten live mx linux stejne nesel, nenabootoval. Uz mi bylo divny, ze ani ta live usb nesla napoprve udelat, iso jsem stahoval 2x a zkousel jsem 3 ruzne programy pro vytvoreni, nez se to udelalo.
Takze jsem nainstaloval znovu mint, zitra zkusim znovu ty ovladace wifi, a pak kdyz tak koupim ten wifi dong.
pisal som unetbootin je nafigu. ma problem s vytvaranim novych klucov, taktiez s efi.
osobne by som siel do ubuntu mate alebo xubuntu a nainstaloval ovladac z ich fora.
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

bombik

#115 Příspěvek od bombik » 08 čer 2019, 11:27

Díky za náměty, zkusil jsem už podle mě všechno. Udělal jsem si několik dister na usb včetně ubuntu mate, naposledy jsem ještě vyzkoušel fedoru, ve všech jsem zkoušel různé návody na instalaci ovladače wifi, nic mi nepomohlo.
Dále jsem zkusil obnovu windows ze záchranného dvd a externího hdd s bitovou kopií, ale ten externí hdd není vidět, takže bitovou kopii nelze udělat. Předtím jsem gpartedem z mintu na usb smazal celý disk, jak mi bylo nařízeno, zbytečné.
Celkem se do toho dostávám, pomalu ze mě bude odborník na nefunkční instalace, haha.
Takže jsem se vrátil k mému původně zamýšlenému Mintu, který se mi zdá pro nás doma tak akorát, pomocí dostupných ovladačů jsem dosáhl původního stavu, kdy přímo vedle routeru mám 3 čárky ze 4, ale ve vzdálenosti 2 metrů už to nefunguje, a po neděli koupím ten wifi dong.

Dám pak vědět, jestli to je OK a vlákno bych uzavřel. Případné další dotazy už bych směřoval do vhodnějších odnoží fóra.
Díky všem za pomoc, vážím si toho. Bombík

redhawk
Guru Mintu

#116 Příspěvek od redhawk » 08 čer 2019, 18:59

bombik píše:
08 čer 2019, 11:27
Díky za náměty, zkusil jsem už podle mě všechno. Udělal jsem si několik dister na usb včetně ubuntu mate, naposledy jsem ještě vyzkoušel fedoru, ve všech jsem zkoušel různé návody na instalaci ovladače wifi, nic mi nepomohlo.
Dále jsem zkusil obnovu windows ze záchranného dvd a externího hdd s bitovou kopií, ale ten externí hdd není vidět, takže bitovou kopii nelze udělat. Předtím jsem gpartedem z mintu na usb smazal celý disk, jak mi bylo nařízeno, zbytečné.
Celkem se do toho dostávám, pomalu ze mě bude odborník na nefunkční instalace, haha.
Takže jsem se vrátil k mému původně zamýšlenému Mintu, který se mi zdá pro nás doma tak akorát, pomocí dostupných ovladačů jsem dosáhl původního stavu, kdy přímo vedle routeru mám 3 čárky ze 4, ale ve vzdálenosti 2 metrů už to nefunguje, a po neděli koupím ten wifi dong.

Dám pak vědět, jestli to je OK a vlákno bych uzavřel. Případné další dotazy už bych směřoval do vhodnějších odnoží fóra.
Díky všem za pomoc, vážím si toho. Bombík
takze z kdo mi nainstaluje mint sa stalo, nainstaloval jsem si mint a potrebuju doladit.
takto nejak som zacinal na windows... bol trapas v 1998 som musel poprosit suseda. ja som bezal na Redhat 4 ci 5....
a bolo to tazke prejst na windows 95 SR1

tak drzim palce
Pravděpodobně kecám.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

bombik

#117 Příspěvek od bombik » 14 čer 2019, 16:36

Tak ještě na závěr:
Dneska jsem si přinesl ten TP Link USB wifi dong, zapojil a ihned wifi jela, takže jsem rád aspoň za to. Akorát to budu muset přelepit páskou, bliká to jak splašené.
Taky jsem se odvážil konečně připojit tiskárnu Canon TS6050, tiskne to, i když barvy jsou tmavé a např.místo modré spíš fialové, v Libre Office to tiskne dvě strany na jednu, ale s tím asi půjde něco dělat, i když nikde v nastavení tiskárny jsem to zatím nenašel. Doma ale nic netisknu, takže tohle mě nepálí.
A abych to celé shrnul: všechny moje původní obavy z instalace se vlastně potvrdily. To, že to při běžném nezáludném chování dokážu nainstalovat, jsem věděl, ale taky jsem tušil problémy, a ty přišly. Proto jsem chtěl původně nechat instalaci na znalci. Protože při vší úctě ke všem tady: tu wifi jsme vlastně nerozchodili a problém linux versus hardware nevyřešili. Externí udělátor není odstranění problému, jen jeho nouzové obejití. Já to ale neříkám jako výčitku, pouze konstatuji situaci.
Třeba bude toto vlákno upozorněním pro všechny, kteří si chtějí Linux nainstalovat, aby si nejdřív zkusili zjistit kompatibilitu hardwaru. Ale jak a kde, to pořád ještě nevím, když číslování modelů se mění jak na orloji a např. můj ntb se přestal prodávat pár týdnů po tom, co jsem ho koupil.
Díky a mějte se.

redhawk
Guru Mintu

#118 Příspěvek od redhawk » 14 čer 2019, 21:20

bombik píše:
14 čer 2019, 16:36
Tak ještě na závěr:
Dneska jsem si přinesl ten TP Link USB wifi dong, zapojil a ihned wifi jela, takže jsem rád aspoň za to. Akorát to budu muset přelepit páskou, bliká to jak splašené.
Taky jsem se odvážil konečně připojit tiskárnu Canon TS6050, tiskne to, i když barvy jsou tmavé a např.místo modré spíš fialové, v Libre Office to tiskne dvě strany na jednu, ale s tím asi půjde něco dělat, i když nikde v nastavení tiskárny jsem to zatím nenašel. Doma ale nic netisknu, takže tohle mě nepálí.
A abych to celé shrnul: všechny moje původní obavy z instalace se vlastně potvrdily. To, že to při běžném nezáludném chování dokážu nainstalovat, jsem věděl, ale taky jsem tušil problémy, a ty přišly. Proto jsem chtěl původně nechat instalaci na znalci. Protože při vší úctě ke všem tady: tu wifi jsme vlastně nerozchodili a problém linux versus hardware nevyřešili. Externí udělátor není odstranění problému, jen jeho nouzové obejití. Já to ale neříkám jako výčitku, pouze konstatuji situaci.
Třeba bude toto vlákno upozorněním pro všechny, kteří si chtějí Linux nainstalovat, aby si nejdřív zkusili zjistit kompatibilitu hardwaru. Ale jak a kde, to pořád ještě nevím, když číslování modelů se mění jak na orloji a např. můj ntb se přestal prodávat pár týdnů po tom, co jsem ho koupil.
Díky a mějte se.
hm si mi dal napad na blog.
Co a ako pred prechodom.
Pravděpodobně kecám.

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#119 Příspěvek od kamowski » 15 čer 2019, 06:10

bombik píše:
14 čer 2019, 16:36
Tak ještě na závěr:
... ale taky jsem tušil problémy, a ty přišly. Proto jsem chtěl původně nechat instalaci na znalci. Protože při vší úctě ke všem tady: tu wifi jsme vlastně nerozchodili a problém linux versus hardware nevyřešili. Externí udělátor není odstranění problému, jen jeho nouzové obejití. Já to ale neříkám jako výčitku, pouze konstatuji situaci. ...
roky som nemal na pc žiaden win os, bolo to však tak, že som pri inštalácii potreboval extra cd-čka (množné číslo) s ovládačmi pre ten-ktorý konkrétny pc/nb a ext. hw
inak ma čakalo úmorné hľadanie ovládačov na stránkach výrobcov, tam boli, boli pre rôzne verzie win, 93, 95, xp, ..., pravda, a väčšinou som to potom rozbehal
ale žeby som sa musel brodiť v ovládačoch pre linux, to teda nemôžem povedať, a nemyslím len roky win xp ale dodnes je to bieda,
stará otrepaná pesnička:
ak mi na win stroji niečo nefunuje, na vine je ....., no skrátka, celý vesmír
ak mi to nefunguje na linuxe, tak na vine je ...
že výrobca sa vy ..oné na všetkých okrem win, to nie je vôbec podstatné
že?
patrí ti poklona za snahu, zrejme si mal dobrú motiváciu :),
a áno, je dobré si hw najprv odskúšať, na to je live medium
a áno, bývalý admin často opakoval, že inštalácia os nie je vôbec jednoduchá, banálna záležitosť, ak vám to niekto tvrdí, klame!
no ale od toho je tu toto miestečko, kde sa mnohí snažia to zase mnohým ďalším uľahčiť

@ redhawk
uverejníš to potom tu? ;)

redhawk
Guru Mintu

#120 Příspěvek od redhawk » 15 čer 2019, 09:30

kamowski píše:
15 čer 2019, 06:10

@ redhawk
uverejníš to potom tu? ;)
ze by?
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět