WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#1 Příspěvek od soundeng »

Potřebuji si nainstalovat na WINE aplikaci, která se pokouší sama nainstalovat Visual C++ Redistribute (32bit). Dává hlášku, že error occured while installing dependencies. Stáhl jsem z microsoftích stránek vcredist_x86.exe, abych nainstaloval balík manuálně, ale po spuštění se neděje nic. Na webu nemůžu najít žádný fungující návod, jak to vyřešit. Poradíte prosím. Pavel

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#2 Příspěvek od soundeng »

Aha. Tak tedy program je MontaxAppFreeSetup.exe http://www.montax-imposer.cz/, vyžaduje vcredist 2013 a Windows jsem měl 7 a zkoušel XP. O Winetricks jsem četl ale jen jak nainstalovat 64 bitovou verzi vcredist.
Díky

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#3 Příspěvek od soundeng »

Tak jsem to zkusil taky pomocí Play on Linux. V něm dal Nainstalovat program, který není v seznamu, objevilo se okno Manuální instalace. Pak to nabízí instalovat program do nového virtuálního disku - mám napsat název toho virt. disku, tak píšu třeba Montax. Pak volím 32bit Windows instalation, ono to vytváří ten virtuální disk, podle požadavku vybírám instalační soubor MontaxAppFreeSetup.exe, rozjede se jeho instalační proces a ten nabízí cestu do C:\Program Files\Montax Imposer. Potud OK. Pak píše installing visual C++ redistribute (32bit), dlouho se o něco snaží a pak vyhodí hlášku že se vcredist nainstalovat nepodařilo.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#4 Příspěvek od soundeng »

Díky, zkusím.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#5 Příspěvek od soundeng »

Teď jen laický dotaz: Jak poznám, jestli tu 32 bitovou podporu mám už nainstalovanou nebo ne?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#6 Příspěvek od alojz »

...kazdy navod na instalaciu wine,zacina vetou,ze ak mame 64 bit system,tak najprv nainstalujeme 32bit......atakdalej...asitaknijak......
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#7 Příspěvek od soundeng »

Zkoušel jsem tedy

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg --add-architecture i386
, proběhlo, ale žádné hlášení. Když se dívám na instalované programy pod Wine, tak tam už dlouho mám třeba Notepad++ (32-bit x86), IrfanView 4.52 (32bit) a fungují.
A konzole píše:

Kód: Vybrat vše

$ dpkg --print-architecture
amd64
$ dpkg --print-foreign-architectures
i386
Myslel jsem, že mám tak 64 i 32 bit Wine.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#8 Příspěvek od soundeng »

Tak Synaptic mi ukazuje:
wine32-development-preloader:i386
wine32-development:i386

Nic víc.

Nastavení Wine mi ukazuje nejvyšší verzi Windows 8, desítky tam už nejsou. WINE je verze 1.6.2
Crossover jsem zatím neinstaloval, pořád jsem se snažil udělat to nějak jinak, ale koukám, že asi na to dojde.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#9 Příspěvek od soundeng »

Zkusil jsem Crossover. Přes něj se Montax nainstaloval a jede. Nedaří se mi ale zase odinstalovat Crossover. I po zadání odinstalovat pořád funguje a je v menu. Přes WINE Windows program loader pořád nainstalovat Montax nejde, pořád hledá ten balík Visual C++ Redistribute (32bit). Takže zkusím tu doinstalaci 32 bit WINE přes playonlinux.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#10 Příspěvek od soundeng »

zeleno110: Díky, bezvadné, přes Playonlinux jsem nainstaloval 32bit WINE, pak Montax a jede.
Teď jen jak se zase zbavit toho Crossoveru. Mezi běžným seznamem SW není a jeho odinstalátorem to nejde.

Zamčeno