Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno) Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#81 Příspěvek od alojz »

...poznamenám tak na margo kratky návod k prisposobeniu-po nainstalovani ubuntu mate v ovladacom panely otvorit mate tweak,a v panely zvolit REDMOND...panel bude len dole,klasicky...potom nastavit vysku,a pridat aplety...v pripade povolit dock,a hotovo...foto neprilozim...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#82 Příspěvek od bombik »

Díky za náměty, zkusil jsem už podle mě všechno. Udělal jsem si několik dister na usb včetně ubuntu mate, naposledy jsem ještě vyzkoušel fedoru, ve všech jsem zkoušel různé návody na instalaci ovladače wifi, nic mi nepomohlo.
Dále jsem zkusil obnovu windows ze záchranného dvd a externího hdd s bitovou kopií, ale ten externí hdd není vidět, takže bitovou kopii nelze udělat. Předtím jsem gpartedem z mintu na usb smazal celý disk, jak mi bylo nařízeno, zbytečné.
Celkem se do toho dostávám, pomalu ze mě bude odborník na nefunkční instalace, haha.
Takže jsem se vrátil k mému původně zamýšlenému Mintu, který se mi zdá pro nás doma tak akorát, pomocí dostupných ovladačů jsem dosáhl původního stavu, kdy přímo vedle routeru mám 3 čárky ze 4, ale ve vzdálenosti 2 metrů už to nefunguje, a po neděli koupím ten wifi dong.

Dám pak vědět, jestli to je OK a vlákno bych uzavřel. Případné další dotazy už bych směřoval do vhodnějších odnoží fóra.
Díky všem za pomoc, vážím si toho. Bombík

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#83 Příspěvek od bombik »

Tak ještě na závěr:
Dneska jsem si přinesl ten TP Link USB wifi dong, zapojil a ihned wifi jela, takže jsem rád aspoň za to. Akorát to budu muset přelepit páskou, bliká to jak splašené.
Taky jsem se odvážil konečně připojit tiskárnu Canon TS6050, tiskne to, i když barvy jsou tmavé a např.místo modré spíš fialové, v Libre Office to tiskne dvě strany na jednu, ale s tím asi půjde něco dělat, i když nikde v nastavení tiskárny jsem to zatím nenašel. Doma ale nic netisknu, takže tohle mě nepálí.
A abych to celé shrnul: všechny moje původní obavy z instalace se vlastně potvrdily. To, že to při běžném nezáludném chování dokážu nainstalovat, jsem věděl, ale taky jsem tušil problémy, a ty přišly. Proto jsem chtěl původně nechat instalaci na znalci. Protože při vší úctě ke všem tady: tu wifi jsme vlastně nerozchodili a problém linux versus hardware nevyřešili. Externí udělátor není odstranění problému, jen jeho nouzové obejití. Já to ale neříkám jako výčitku, pouze konstatuji situaci.
Třeba bude toto vlákno upozorněním pro všechny, kteří si chtějí Linux nainstalovat, aby si nejdřív zkusili zjistit kompatibilitu hardwaru. Ale jak a kde, to pořád ještě nevím, když číslování modelů se mění jak na orloji a např. můj ntb se přestal prodávat pár týdnů po tom, co jsem ho koupil.
Díky a mějte se.

kamowski

Re: Kdo mi nainstaluje Mint

#84 Příspěvek od kamowski »

bombik píše: 14 čer 2019, 16:36 Tak ještě na závěr:
... ale taky jsem tušil problémy, a ty přišly. Proto jsem chtěl původně nechat instalaci na znalci. Protože při vší úctě ke všem tady: tu wifi jsme vlastně nerozchodili a problém linux versus hardware nevyřešili. Externí udělátor není odstranění problému, jen jeho nouzové obejití. Já to ale neříkám jako výčitku, pouze konstatuji situaci. ...
roky som nemal na pc žiaden win os, bolo to však tak, že som pri inštalácii potreboval extra cd-čka (množné číslo) s ovládačmi pre ten-ktorý konkrétny pc/nb a ext. hw
inak ma čakalo úmorné hľadanie ovládačov na stránkach výrobcov, tam boli, boli pre rôzne verzie win, 93, 95, xp, ..., pravda, a väčšinou som to potom rozbehal
ale žeby som sa musel brodiť v ovládačoch pre linux, to teda nemôžem povedať, a nemyslím len roky win xp ale dodnes je to bieda,
stará otrepaná pesnička:
ak mi na win stroji niečo nefunuje, na vine je ....., no skrátka, celý vesmír
ak mi to nefunguje na linuxe, tak na vine je ...
že výrobca sa vy ..oné na všetkých okrem win, to nie je vôbec podstatné
že?
patrí ti poklona za snahu, zrejme si mal dobrú motiváciu :),
a áno, je dobré si hw najprv odskúšať, na to je live medium
a áno, bývalý admin často opakoval, že inštalácia os nie je vôbec jednoduchá, banálna záležitosť, ak vám to niekto tvrdí, klame!
no ale od toho je tu toto miestečko, kde sa mnohí snažia to zase mnohým ďalším uľahčiť

@ redhawk
uverejníš to potom tu? ;)

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#85 Příspěvek od bombik »

Ale tak....ať je sranda. Nechtěl jsem to sem původně psát, ale snad tím nikoho nepohorším, když si naposledy pobečím a řeknu, jak to celé dopadlo.
Obnovil jsem na laptopu widle, neměl jsem už sílu. Kromě té mé nebohé wifi pořád něco řeším, např.:
-druhý monitor (TV) po připojení kabelu a chvilce nastavování fungoval, pak ale za dva dny zase ne a musel jsem to nastavovat znovu, pak zas
-tiskárna tiskne divné barvy, skener jsem nerozchodil
-dám fotky na flashku (zformátovanou) a na jiném pc jich vidím třeba jen polovinu, zkoušel jsem to porůznu, ale korektně to nejde.
Při každém použití vlastně na něco přijdu, pak dlooouuuho hledám řešení na fórech, a počítači se začínám raději vyhýbat. Hlavně manželka už si rovnou bere notebook děcek, čímž bylo rozhodnuto.
Udělám si jen Mint live USB pro sebe, a nazdar. To je taky věc, snažím se vytvořit to live usb s perzistencí, ale přes spoustu návodů a pokusů si to stejně nic nepamatuje. Různé distribuce, různé flešky, různé prográmky. Zajímavé, asi mi to není souzeno, jako Mr.Beanovi sledování TV.
Fakt ale oceňuji vstřícnost komunity, jenže rozdíl proti řešení potíží s widlemi je v tom, že tam pogooglím a mám většinou hned řešení, tady musím poprosit o řešení a čekat na odpověď, čímž se to neúměrně protahuje. Najít řešení ve fórech je často velmi zdlouhavé, když je k dispozici miliony možných kombinací dister, hardwaru a tím i možných problémů.
Ať vám to všem šlape a čaute.
A pro takyradějianonymněho: buď na ty nebožáky ve fórech trochu milejší!

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#86 Příspěvek od vxmery »

Obnovil jsem na laptopu widle
Urobil si dobre. Linux nie je pre každého :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#87 Příspěvek od Livan »

bombik píše: 25 čer 2019, 13:25 Ale tak....ať je sranda. Nechtěl jsem to sem původně psát, ale snad tím nikoho nepohorším, když si naposledy pobečím a řeknu, jak to celé dopadlo.
Obnovil jsem na laptopu widle, neměl jsem už sílu. Kromě té mé nebohé wifi pořád něco řeším, např.:
-druhý monitor (TV) po připojení kabelu a chvilce nastavování fungoval, pak ale za dva dny zase ne a musel jsem to nastavovat znovu, pak zas
-tiskárna tiskne divné barvy, skener jsem nerozchodil
-dám fotky na flashku (zformátovanou) a na jiném pc jich vidím třeba jen polovinu, zkoušel jsem to porůznu, ale korektně to nejde.
Při každém použití vlastně na něco přijdu, pak dlooouuuho hledám řešení na fórech, a počítači se začínám raději vyhýbat. Hlavně manželka už si rovnou bere notebook děcek, čímž bylo rozhodnuto.
Udělám si jen Mint live USB pro sebe, a nazdar. To je taky věc, snažím se vytvořit to live usb s perzistencí, ale přes spoustu návodů a pokusů si to stejně nic nepamatuje. Různé distribuce, různé flešky, různé prográmky. Zajímavé, asi mi to není souzeno, jako Mr.Beanovi sledování TV.
Fakt ale oceňuji vstřícnost komunity, jenže rozdíl proti řešení potíží s widlemi je v tom, že tam pogooglím a mám většinou hned řešení, tady musím poprosit o řešení a čekat na odpověď, čímž se to neúměrně protahuje. Najít řešení ve fórech je často velmi zdlouhavé, když je k dispozici miliony možných kombinací dister, hardwaru a tím i možných problémů.
Ať vám to všem šlape a čaute.
A pro takyradějianonymněho: buď na ty nebožáky ve fórech trochu milejší!
To co tady popisuješ je divné, i když ne nemožné. Za posledních několik let jsem měl možnost nainstalovat cca 20 počítačú s linuxem z toho 4 doma a ani na jednom jsem se s podobnými problémy nepotýkal. Což neznamená, že se to nemohlo na nějakém konkrétním notebooku stát. Buď jsi měl neskutečný pech na konkrétní kus, nebo je tam nějaký jiný zádrhel, např. špatně stáhnuté iso nebo tak něco. Ještě s tím livkem s persistencí. Zkus to normálně nainstalovat na druhý USB o velikosti minimálně 16 GB, raději 32 GB. Jeden múj známý to tak dělá, má tak nainstalovaných cca 20 USBček. Je to rozhodně lepší než livko s persistencí. Životnost takového USBčka je ovšem omezená, s tím je nutné počítat.

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#88 Příspěvek od takyradejianonymne »

Těch zdejších 13 zbytečných stránek akorát vygenerovalo zakoupený a ještě zbytečnější čudl. Smutná toť bilance.
Tak ještě že je tazatel natolik velkorysý, že tento pro něho vícenáklad zde on zúčastněným dodatečně nezaúčtoval. Že ho chce vrátit. Možná ten čudl on umístí a jako trofej někam na poličku? Pro vnoučátka a jako důkaz, že on také kdysi zkoušel ten Linux. Budiž to poučení do budoucna a jinde: totiž čteno opakovaně tak téma mělo skončit někde už na 1. straně. Potom ten bombový (bombastický) závěr (myšlený asi jako hodně blbý vtip?) a až na straně 13 je toho až příliš zřetelným důkazem.
Ten Linux proto asi opravdu není pro každého S tím souhlas. Tak se to také nebát potom napsat. A včas.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#89 Příspěvek od alojz »

...ani na prvej strane slubena odmena nebola...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

bombik
Příspěvky: 45
Registrován: 19 kvě 2019, 12:20

Re: Kdo mi nainstaluje Mint (vyřešeno)

#90 Příspěvek od bombik »

Takyradějianonymně: ten čudl použiju při nabootování z live usb, nechtěl jsem přejít na linux, abych ušetřil, takže výdaje mně nevadí. A bohužel Ti musím říct, že svou jedovatostí linuxu moc dobrou službu neděláš. Možná ostatním to imponuje, ale mě to odrazuje. Kdybych věděl, jak to celé dopadne, utnul bych to samozřejmě dřív, ale nejsem jasnovidec.

Livan: díky za radu, zkusím tu přímou instalaci na usb3 32GB, jeden mám. V některé diskusi tady psal někdo, že pro jistotu při instalaci na usb vytahuje kabel od harddisku, aby měl jistotu, že to neovlivní hlavní operační systém a že se instalace udělá právě na flashku. To jsem kvůli záruce nechtěl dělat, tak proto jsem přednostně uvažoval o live s perzistencí. Jiní ale píšou, že to nemůže vadit, takže to prubnu.

Zamčeno