Náhled souboru na síťovém disku

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#11 Příspěvek od Ventero1 »

A že by Cinnamoon zatěžoval systém víc než Mate? Nevěřím, zkoušel jsem to na Atomu se 2GB RAM a výsledek byl prakticky shodný - nepoužitelný, narozdíl od xfce.
To je argumentace jak stehno ...
Zkus to na nejakem adekvatnim strednim PC a zjistis uz podle monitoru vykonu, ze uz v idle je tam viditelny rozdil. Ale i "opticky" to jde poznat, ze Cinn oproti Mate je takovy vlacnejsi. A Mate je rozhodne odladenejsi - ma mene potizi.

Ale tak nakonec je tech prostredi vic, aby si kazdy mohl vybrat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#12 Příspěvek od RadekD »

"Zkus to na nejakem adekvatnim strednim PC"
Myslím, že i7 + 8GB RAM + 256 GB SSD je dostatečně "adekvátní", ten Atom jsem uvedl jen jako příklad....

Ale tato diskuze nemá cenu. Vycházím z vlastních zkušeností a ne ze zahraničních fór.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Myslim, ze i7 s 8GB rozhodne neni adekvatni PC - to je uz velmi vykonny stroj, kde uz ty rozdily zase tolik nepocitis - nicmene zmerit nejspise stale pujdou. A jen tak mimochodem - urcite ani ja ani Redhawk nevychazime ze zahranicnich for, ale z vlastnich zkusenosti a mereni prave na adekvatnich PC stredniho vykonu. Uvest extremy jako Atom a i7 coby priklady je demagogie. Ale na tom Swiftu uz by jsi to mel okem jasne pozorovat. Respektujeme, ze se Cin mirne lisi a muze se vic libit, ale prakticky v praxi je to tak, jak piseme a z toho vychazi nase doporuceni pro urcite pripady. A ano - dale ta diskuze nema smysl.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#14 Příspěvek od pavel56jh »

RadekD píše: 26 bře 2019, 07:24 Pokud používáš Nemo, tak je to Nastavení>Předvolby správce souborů>Náhled
Díky, díky to je ono, stačilo umět číst a dobře se dívat :D tyto prázdniny jsou předposlední, příští podzim začínám trénovat můj nahnilej mozek. Vše už funguje jak má(=jsem si představoval), akorát videa *.TS to nezobrazuje a pořád označuje jako textové soubory, šlo mi ale hlavně o fotky, protože vše tahám ze sítě a náhledy vééélmi zjednoduší a urychlí práci. Cine neopustím, nepociťuji žádné problémy jak výkonové, tak funkční, to bych se mohl po soubojích od počátků lixx vrátit k widloidnímu systému :D :D
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Zamčeno