Rozdělení oddílů

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
IIxGriimZz
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2019, 14:06

Rozdělení oddílů

#1 Příspěvek od IIxGriimZz »

Zdravím všechny, rád bych poprosil o radu. Včera jsem si nainstaloval poprvé linuxy a i po dlouhém procházení video návodů jak rozdělit oddíly jsem dnes narazil na dilema. Rozdělil jsem 1TB hdd na:
/ (100GB)
swap (10GB)
/home (zbytek)
Jenže až dnes mi bohužel došlo, že programy se instalují taktéž do /, což jsem si mylně představoval jako místo jen pro systém. Jde mi o to, že nyní když jsem si nainstaloval pár věcí, tak mi vše jde tam, kde je jen 100GB. Je možnost přepsat instalační složku nebo je nutná opětovná reinstalace linuxu a upravení místa oddílu? Mám v plánu si pár her nainstalovat, které jsou přece jen trošičku větší.. Takže limit 100GB by mne celkem omezoval. :/ Pokud však není pro hry nějaká jiná podmínka? Byl bych velice rád, pokud byste se podělili o své zkušenosti...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Rozdělení oddílů

#2 Příspěvek od vxmery »

Ahoj a vitaj na fóre. Predpokladám, že si si nainštaloval Mint, keďže si prišiel sem. 100 GB je viac ako dosť. Kopu SW už máš priamo v distribúcii.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

IIxGriimZz
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2019, 14:06

Re: Rozdělení oddílů

#3 Příspěvek od IIxGriimZz »

Ah, díky! Ano, nainstaloval jsem si Mint. Jde mi spíše o hry, jak o jiné programy... Co jsem se dočetl, tak lze spustit přes steamplay pár her, které mám koupené... Bohužel jde o to místo.. Pokud beru v úvahu že pouhý Nier: Automata potřebuje 50GB, tak toho místa moc není. Proto se ptám, zda nevadí hry a applikace instalovat do [/home] místo do [/]. Další věc je, jak toho docílím. Věřím že steam by mohl mít v možnostech nastavení instalační složky. Ale zda je tu možnost i u Lutrisu?

EDIT: Už chápu, /home je defaultně nastaven jak u steamu tak i lutrisu, jen jsem panikařil. Zarazil mne Minecraft, který se nainstaloval automaticky do /

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Rozdělení oddílů

#4 Příspěvek od vxmery »

Hry nehrám, v tom neviem pomôcť :oops:
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Zamčeno