Telegram jako superuživatel (root)

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 srp 2019, 20:34

Telegram jako superuživatel (root)

#1 Příspěvek od Jan »

Ze Správce software jsem si nainstaloval aplikaci Telegram Desktop. Aplikace se spouští s právy superuživatele. V záhlaví okna je Telegram (jako superuživatel). Ze spouštěče, který se po instalaci vytvořil v Menu, jsem odstranil všechny parametry a nechal jen prosté jediné slovo telegram. I přes to se aplikace spouští s právy roota (v záhlaví má to "jako superuživatel").

Co mám kde nastavit, aby se mi tento program spouštěl v režimu normálního uživatele a ne jako superuživatel? Předem díky za rady.

Používám Linux Mint 18.3 (Mate 64-bit)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Telegram jako superuživatel (root)

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Asi to nebude fungovat správně, když to nepojede pod rootem, bude to zapisovat data do nějaký chráněný složky, takže proto root práva. Program ale neznám. Přeložil sem si to https://translate.google.com/translate? ... -i-do-here , vypadá to zajímavě ...

Jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 srp 2019, 20:34

Re: Telegram jako superuživatel (root)

#3 Příspěvek od Jan »

juhele2014 píše: 02 srp 2019, 21:13 Asi to nebude fungovat správně, když to nepojede pod rootem, bude to zapisovat data do nějaký chráněný složky, takže proto root práva. Program ale neznám. Přeložil sem si to https://translate.google.com/translate? ... -i-do-here , vypadá to zajímavě ...
Narovinu: Autory toho programu jsou lidé z Ruska a prostě mám obavu, zda je ten program bezpečný. Nevidím důvod, proč by nějaký messenger musel běžet jako root. Přijde mi to podezřelé, tak hledám cestu, jak to používat, ale neumožnit tomu superuživatelská práva. Protože jinak je to dobrý nástroj na komunikaci a myslím si, že teď v souvislosti s cenzurou na FB zažijí vzestup i kanály Telegramu. Ale to sem nepatří :-)

kamowski

Re: Telegram jako superuživatel (root)

#4 Příspěvek od kamowski »

Snímka obrazovky_2019-08-03_12-29-41.png
v správcovi softvéru sú dve možnosti pre telegram:
to prvé je cez flatpak a to druhé je deb balíček
nainštaloval som to z deb balíčka, ten flatpak je "tak tróchen" oné, no skrátka obrovský
Snímka obrazovky_2019-08-03_12-32-25.png
spustil som to normálne z Menu a nepozorujem nič také ako popisuješ, žiaden super user, pracovný adresár má vytvorený v .local
mám lm 19.1 xfce
---
ako si to inštaloval a odkiaľ to spúšťaš?

Jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 srp 2019, 20:34

Re: Telegram jako superuživatel (root)

#5 Příspěvek od Jan »

Tak jsem sice nepřišel na to, proč se mi Telegram spouštěl s rootovskými právy, ale když jsem ho nainstaloval podle tohoto návodu, tak už to nedělá.
http://www.linuxandubuntu.com/home/how- ... linux-mint

Ve správci programů jsem měl jen jedinou položku a to Telegram desktop. Varianta Telegram-desktop (s pomlčkou) tam nebyla.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Telegram jako superuživatel (root)

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Jan
No tak vidíš, a je po problémech. Co se týká cenzůry na faceboku, tak to nemůžu sloužit, knihu ksichtů nepoužívám. Ale obecně platí to, co píše redhawk - když se ti něco nelíbí, tak to prostě nepoužívám ...

Zamčeno