Linux MX18

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: MX18

#1 Příspěvek od jarek163 »

Dá se povýšit z MX17.1 na MX18, bez čisté instalace?
HP EliteBook 8570w

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: MX18

#2 Příspěvek od oskarenko »

Ahoj,
nějak se asi špatně dívám, ale nemůžu najít MX18 nonPAE verzi. Můžete mě někdo prosím navést? Moc díky!

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux MX18

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jsem včera prubíroval MX 18.3 a nenašel jsem tam "Dodatečné ovladače" - pouze "Instalátor ovladačů NVIDIA" - jak to řešit třeba s hledáním proprietálních AMD či na síťové karty?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux MX18

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Dnes jsem prubiroval zverubne cely den 18.3 z kvetna a kloubouk dolu. Porad livko slapalo, kdy xubu ci ubu-mate uz maji disfunkce ci zamrzava, takze pusobi hodne stabilne a vybavenost nastroji potazmo uzivatelska privetivost bude pocitam na spicce. Tez se mi libi koncepce media do adresare (nejspis po vzoru antix z ktereho vychazi).

Vypada to, ze je na vyssi urovni, nez me oblibene Xubu s kterym mam dobre zkusenosti.

Mozna jeste pridat ubunti repa - nektere veci mi pres apt-get nesly instalovat, ktere v xubu bezne a take nepomohl nastroj na kodeky - nestahl odnikud nic. Takze ubu repa by mohlo byt reseni (restricted-extras) ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux MX18

#5 Příspěvek od jarek163 »

U některých repositářů by přidání do zdrojů MX 18 mohlo fungovat viz.
https://mxlinux.org/wiki/system/add-ppa-repository/
HP EliteBook 8570w

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux MX18

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Ani archivni repa pro 14.04? Tam systemd nebyl, takze ty apky by mohly fachat. Jinak jsem doufal, ze deb balik je deb balik a pujde instalovat vsude, kde to jede na te bazi ...
Prusvih je, ze kdyz chce clovek stahnout nejaky sw, ktery neni nikde v repu ze stranek vyvojare, tak uz tam casto jsou jen ty nabobtnaly snapbaliky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux MX18

#7 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 21 srp 2019, 20:23 Ani archivni repa pro 14.04? Tam systemd nebyl, takze ty apky by mohly fachat. Jinak jsem doufal, ze deb balik je deb balik a pujde instalovat vsude, kde to jede na te bazi ...
.

Repa 14.04 trusty - mam taku skusenost, ze fungovali na MX-16.x

16.04 xenial - nasledne na MX-17.x

18.04 bionic - MX-18.x

Boli to obmedzene pokusy, takze myslim, ze neni mozne to zovseobecnit ...

Nejde len o systemd, ale novsie linuxy maju novsie jadra a spolu s tym suvisi, ze pouzivaju novsie verzie kompilatorov napriklad gcc , g++

a este tie nestastne zavislosti ...

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux MX18

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jsem narazil na něco s čím jsem nepočítal: Udělal jsem snapshot z upraveného live a myslel jsem, jak mám chytře udělaný OS pro okamžité a pohodlné použití a zároveň instalačku. Jenže tvůrci to koncipovali tak, že se to instaluje už jako hotový systém - tedy zůstanou zachovány přihl. údaje a nelze je během instalace změnit. No má to jinou logiku, než jsem čekal - myslel jsem, že instalace bude probíhat původně a čistě. No proto je to asi snapshot - jako rovnou připravená záloha pro obnovení. Teď abych celou multiboot fleshku, z kterou jsem se babral kvůli konfiguraci syslinux/isolinux - kde je mimochodem nějaký bug, který jsem právě musel obcházet - celý víkend.
Takže snapshot jedině z nainstalovaného OS.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux MX18

#9 Příspěvek od Ventero1 »

To se právě vytvořilo. A tak to taky, bez možnosti změny, zůstalo po instalaci tohoto snapshotu; což je nežádoucí. Ale ty asi myslíš, že potom, při tvorbě z nainstalovaného systému se pro ten snapshot mohou nastavit defaultní přihlaš. údaje.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux MX18

#10 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 04 zář 2019, 11:57 To se právě vytvořilo. A tak to taky, bez možnosti změny, zůstalo po instalaci tohoto snapshotu; což je nežádoucí. Ale ty asi myslíš, že potom, při tvorbě z nainstalovaného systému se pro ten snapshot mohou nastavit defaultní přihlaš. údaje.
.

Ked poznas heslo k uctu root
tak je mozne pre root nastavit nove heslo, este som nepocul, ze by to nebolo v linuxoch mozne

Takisto pre uzivatela, alebo som nieco zle pochopil ?

.
.

Zamčeno