Antix xfce4

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antix xfce4

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Můžeš srovnat s MX? Co lépe, co hůře - rozdíly ...
MX stále bez systemd? Antix systemd ano či ne? Apod ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Antix xfce4

#2 Příspěvek od alojz »

...SOLUS je na tom akooo???
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antix xfce4

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Nedostatkem výkonu netrpím, takže pro mě bude lepší zvolit MX, který je hotový a zdá se, podle toho, co tu referuješ delší dobu, že dosti odladěný a stabilní. Vybavenost jsem si odzkoušel sám, takže pro mě MX zatím nejžhavější kanditát, kam přejít z Xubu. Nebo máš lepší tip?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Antix xfce4

#4 Příspěvek od alojz »

...zahranične neviem...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antix xfce4

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Trochu mam obavy, ze jsem nenasel ceske forum ani pro MX, ani pro Antix. Jinak MX forum je podezrele podobne tomuto ;) Jinak jsem ze sveho prubirovani z MX hodne nadseny, az na to, ze je jako klasicky nutnost resit tearing - alespon u Intel GPU - mohl by tam byt v nabidce Compiz s GPU akceleraci jako v Mate - ten to resi hned a jednoduse. Doufam, ze tam bude fungovat stejny postup s vytvorenim souboru dconf jako v Xubu.
Jinak co se tyce livka, tak je to jednoznacny - najel jsem MX, nastavil a instaloval co jsem chtel, udelal snapshot iso, z toho novy usb livko - a to nema konkurenci. To je , diky MX tools, i jako nastroj skoro uz jako Parted Magic. No, trochu s rezervou , ale je fakt dobrej ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Antix xfce4

#6 Příspěvek od alojz »

...diky...lebo hladam stabilnu nahradu namiesto ubuntu mate k notbuku HP,ktora lepsie ovlada HW...manjaro to vie,len sa nedá vypnut,a kuzlit skripty sa mi vobec nechce,tak som skusil ten SOLUS,dva dni v live,bo na ich stranke pisu,že ma velku podporu...následne som sa vratil k pre mna osvedcenemu MATE...aj na ventillátor som uz zvykol... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antix xfce4

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Teraing mam u jakehokoliv vyzkouseneho distra, Xubu, UbuMate, LM, MX na vsech strojich - vsechny maji Intel GPU od Q45 po HD 3000 - a je jedno, jestli mam xfwm s kompozitorem s comptomem, marco, marco s comptomem. Vzdy musim psat konfigurak do X11, co mi tady psala Lombardo. Jedine co funguje bez toho tak u Mate compiz s GPU akcel - ten ted u mamy na Dell OP390.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antix xfce4

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to by jsi k tematu o MX mohl pripojit takovy maly navod - co tam nastavujes, kde a jak - treba to v tom vezi. Predpokladam, ze to bude nekde v tom xfwm settings. Pokusil bych se to zopakovat na svem stroji.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antix xfce4

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Super - asi pak hodis link. Dik.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno