19.2 mrzne CAJA

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: 19.2 mrzne CAJA

#11 Příspěvek od menom »

redhawk píše: 03 zář 2019, 00:54
menom píše: 03 zář 2019, 00:44
K tomu ze zamrzne system:

V poslednom case som zaznamenal podobne spravanie po prehravani viacerych suborov .mp4 vo VLC,
kedy mi system vytuhol okrem sipky kurzora cim slo pohybovat, no nic ine

Ako riesenie doporucujem po ukonceni prehravania filmu vo VLC nezatvorit okno VLC krizkom vpravo hore,
ale klik na ponuku vlavo hore Medium a dolu Konec

Mozno to suvisi s tym co pisal juhele2014
ze vela procesov tam ostava viset.

Tak kazdy prehraty film / video vo VLC ukonci klik Medium a dolu Konec

.
to je dost divne spravanie.
.

Ano v podozreni je prave VLC
ked som film, video ukoncoval cez krizik vpravo na vrchu okna
a viacej krat za sebou.

Odkedy ukoncujem VLC cez ponuku Medium a dolu Koniec sa to nedeje

.
.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#12 Příspěvek od klocek »

U těch filmů to mrzlo snad vždy. Jenže to mrzlo i když byla otevřena jen složka s těmi filmy. A taky to mrzlo někdy hned po startu. Třeba do 20 vteřin. Naběhl systém a najednou to po chvíli zamrzlo. Ale ne vždy. Jen někdy. Ubuntu jsem zkoušel od té doby, co jsem psal do půl noci. A bez ztráty kytičky. Nicméně mi nevyhovuje, že tam není klasické menu s jasným přehledem, co mám nainstalované. Musím to tam vypsat. Možná jsem to jen nedostatečně prozkoumal, ale nikde jsem to tam nenašel.

Teď instaluji ubuntu mate. Uvidím. Pak dám vědět.

Děkuji za pochvalu stroje. Jede to dobře(když to jede). Využívám ho jen na procházení sítě a ty filmy. Na toto stačí i slabší stroje pro plný výkon. Nicméně musím říct, že mám velmi rád tu klávesnici. Mám přístup na hodně různých strojů, ale tento NB má nejpříjemnější klávesnici. Tlačítka tak akorát od sebe(píšu všema deseti). Příjemný stisk. Nemají vůli pohybu do stran. Samotný stisk je citlivý tak akorát. Rád na něm sedím... :)

Teď zkouším Ubuntu-Mint- Nemrzne to zatím.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#13 Příspěvek od klocek »

Ještě bych poprosil o posouzení, jestli by u Mint-Mate nepomohlo jiné jádro? Vím, už se to tu zmínilo dříve v tomto vlákně. Ale to už jsem neměl Mint nainstalován.

děkuji

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: 19.2 mrzne CAJA

#14 Příspěvek od alojz »

...ked stiahol obraz 18.04.1 a vyssie tak 5.0.0-27...od včera......
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#15 Příspěvek od klocek »

Tak jsem zase u Mintu. Tentokrát zkouším 19.1 cinnamon. Problémy má stejné. Zkouším tedy nové jádro. Je to 5.0.27(nejnovější). A po 10min zkoušení všeho možného to jede. Tak teď stahuji 19.1 mate(nejvíce mi vyhovuje) a uvidím. Zkusím jiné jádro i na mate.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#16 Příspěvek od klocek »

Nicméně ještě jeden problém tu je. Ještě ani jednou se mi nepodařilo restartovat či vypnout jakýkoliv Mint. Pouze Ubuntu a Ubuntu-mint. Začne to odhlašovat, ale sekne se to ještě v prostředí. Musím pak vypínat natvrdo.

Věděl by mi s tímto někdo poradit? děkuji

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#17 Příspěvek od klocek »

zkouším různé jádra, ale nedaří se mi vypnout NB. Musím vždy držet tlačítko napájení, až do doby, než se NB vypne.

Kliknu na Menu, Vypnout, Vypnout.
Začnou se zavírat okna, zmizí panel a ikony. A zůstane to s tapetou LM(ta co je pod ikonama).

Je divné, že ani živé distra mint se mi nedařily vypnout. Když se OS nainstaloval, byl jsem vyzván k buď používání dále, nebo restartování. Když jsem dal restartovat, tak se to zaseklo na při odhlašování. Musel jsem podržet tlačítko napájení.

Pokud chci vypnout NB zmáčknutím tlačítka napájení, tak to neudělá nic. Ve správci napájení jsem zvolil různé možnosti, jak se má tlačítko chovat. Ale ani jedna nezabrala.

Jak moc se kazí instalace, nebo HW stroje, když se vypíná stisknutím a držením tlačítka napájení?

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#18 Příspěvek od klocek »

zdá se mi, že NB již nemrzne.
Je možné, že problém dělal xviever(multimediální přehrávač filmů). Když jsem změnil otevírání filmů z toho xvieveru, na vlc, tak mrznutí zmizelo. XViever jsem odinstaloval.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 19.2 mrzne CAJA

#19 Příspěvek od juhele2014 »

Slušný přehrávač je mpv, viz např. https://itsfoss.com/mpv-video-player/ Nezatěžuje procesor, akorát to ovládání ...

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: 19.2 mrzne CAJA

#20 Příspěvek od klocek »

Je to asi 30minut, co jsem dal vypnout NB. Mint 19.1. MATE. Jádro 4.18.0-25.
A toto se mi na obrazovce objevilo.
Přílohy
P1510283.JPG

Zamčeno