Astralinux Comunity Edition

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Astralinux Comunity Edition

#1 Příspěvek od Ventero1 »

A vychozi prostredi?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Astralinux Comunity Edition

#2 Příspěvek od juhele2014 »

https://astralinux.ru/en/

ISO do flešky má skoro 4GB, neva, vyzkouším to ... Možná ruský mužík překvapí ... 8-)

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Astralinux Comunity Edition

#3 Příspěvek od vxmery »

Že nešmírujúce distro nájdeš zrovna v Rusku, to ma pobavilo, to by som nečakal. :D O fly wm som takisto ešte nepočul. Čo tam majú pobalené keď ISO má 3,8 GB? To je nabotnané jak Win :o
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Astralinux Comunity Edition

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Co tam mají, to ti přesně neřeknu. Ale připomenulo mě to OS Linux, tuším 2008, nebo 2012, už je to dlouho. Každá plocha byla tématicky zaměřená na něco jinýho, na media, na kancl, na nástroje, a pod. Tady jsou defaultně 4 plochy, jednička je základ s košem, my computerem, FF a nápovědou, dvojka je na kancl, trojka na grafiku, čtvtá plocha má ikony na media. Tapeta může být libovolná, to je jasný. Zatím jsem nejvíc zápasil s qwerty klávesnicí, ale už jí tam mám ... Ty repozitáře si doplním, pak uvidíme. Zatim dobrý, video má to lehký tearing, snad to zmizne přes kompozitor.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Astralinux Comunity Edition

#5 Příspěvek od juhele2014 »

Abych se přiznal, pocity mám smíšené. Něco funguje vcelku slušně, např. webové prohlížeče, celou řadu jich lze běžně nainstalovat a fungují. K tomu nemám výhrady. Ale v terminálu mě končí chybou zadávání repozitářů, např. sudo add-apt-repository ppa:noobslab/apps , ačkoliv mám ty debianské repo doplněné dle redhavka. To s tím ale nesouvisí, neva, bojujem dále. Potěší Clementine player, kde si z Jamenda poslechnu celkem slušný ambient, nebo něco dobrýho, ale hlavně bez reklamy. Namátkově jsem spustil i qBittorent, umí přes pluginy hledat cokoliv, to sem neznal, to je moc príma ... :) Nemám vyřešení závislosti celé řady knihoven pro amat. radio (gnu-lib, sdr), takže to bude docela fuška, chce to pevný nervy, málčiki ... :mrgreen:

Zamčeno