Má dlouhá cesta k Linuxu

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#11 Příspěvek od juhele2014 »

Který linux zvolit, je dnes docela "problém", bo těch možností a variant je skutečně hodně. My starší jsme si to již odbyli před léty (knoppix, slax, pc linux os, etc ...), a mladý dneska tápou ... To je ale normálka. Až se mlaďasové vybouřej, skončej stejně na Linux mintu, protože je prostě best ... A hlavně - kde najdete takovýhle skvělý minťácký forum, no ni ... :lol:
Naposledy upravil(a) juhele2014 dne 13 lis 2019, 21:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#12 Příspěvek od alojz »

---
Naposledy upravil(a) alojz dne 13 lis 2019, 22:48, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#13 Příspěvek od snl »

Tak jsem provedl menší upgrade počítače a na nový SSD (valí to jak nikdy :mrgreen: ) disk nainstaloval - neuhodnete - Mint Xfce :lol:
A teď tedy naostro, bez možnosti nabootovat do Windowsů, ale zatím OK. Ten "kulturní šok" mně snad trochu ulehčí ta rychlost SSD disku... :lol:

Takže bych si měl zaznamenávat změny co jsem provedl... nevím jestli se to hodí sem:

*** Nainstaloval jsem si Redshift (tak ve skutečnosti už byl nainstalovaný po instalaci Mintu...), jak mně zde doporučil juhele2014 - "terminálovou aplikaci" + "GTK" (asi to není správné pojmosloví, ale asi chápete co tím myslím). Zatím jsem nezjistil jak nastavit "temperature" - zadal jsem v terminálu "redshift -h" : jsou tam nějaké volby, možná uvidím... ve výchozím stavu je to trochu víc oranžové než bych chtěl...

*** Dál jsem upravil 2 nastavení ve Firefoxu - general.smoothScroll.mouseWheel = false, mousewheel.min_line_scroll_amount = 50
(ale Firefox resp. Palemoon mám celkem "v ruce" :ugeek: )

*** Nastavil jsem "zpoždění opakování klávesnice" na 200 ms
Naposledy upravil(a) snl dne 13 lis 2019, 23:01, celkem upraveno 2 x.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#14 Příspěvek od snl »

*** Firefox: nastavuji browser.urlbar.clickSelectsAll : true

btw. - starý disk jsem dal do "USB šuflíku" od axagonu - nejsem si jistý, jestli se odpojí správně tím že kliknu v Thunaru ta takovou tu šipku nahoru - ale asi ano, protože přestal bzučet, i když nevím proč bliká ta dioda, no snad je zaparkovaný.

V instalačce Windows na tom starém disku zůstaly fonty od Microsoftu - to se přiznám, že mě trochu láká je nacpat do Mintu :D Vzpomínám si, že kdysi snad na Xubuntu jsem to takhle překopíroval a pak ty fonty na internetu vypadaly stejně jako ve Windows.
Naposledy upravil(a) snl dne 13 lis 2019, 22:29, celkem upraveno 1 x.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#15 Příspěvek od snl »

Btw. vymontoval jsem i DVD-mechaniku, takže už nemůžu nainstalovat Windows :D Teď už bzučí jenom větráček... o tom jsem snil celý život :lol:
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#16 Příspěvek od snl »

Tak jsem restartoval a teď ty šipky na odpojení USB zmizely... objevily se až když jsem ten disk vypnul a zapnul natvrdo vypínačem na tom boxu.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#17 Příspěvek od snl »

*** Přidávám google search jako výchozí ve Firefoxu
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#18 Příspěvek od snl »

Zkoušel jsem měnit nastavení antialiasingu /hintingu - ale Firefox na to nereaguje ani po odhlášení, přihlášení...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#19 Příspěvek od alojz »

AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Má dlouhá cesta k Linuxu

#20 Příspěvek od snl »

Díky - zkusím zítra - akorát jsem si všiml, že je tam "$ sudo apt" - nebývá spíš $ sudo apt-get ?

Záleží tedy na tom, jaké fonty používají jednotlivé stránky (předpokládám, že když třeba Arial - tak když chybí v systému, tak se nahradí nějakým jiným fontem...)

Tady třeba koukám: font-family: "Lucida Grande", "Trebuchet MS", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
Takže pak asi záleží, který je preferovaný pro to zobrazování nebo tak nějak...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno