Nenáročný internet browser.

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Nenáročný internet browser.

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Jaký by jste doporučili CPU a RAM nejméně zatěžující prohlížeč na bázi Firefox pro Linux a proč?
Waterfox, Palemoon, či jiný?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nenáročný internet browser.

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Takže primárně jde o cenu za sestavu? Nebo max. výkon vs cena?

inspirace: https://1url.cz/hMALB

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Nenáročný internet browser.

#3 Příspěvek od snl »

Používal jsem dlouho Palemoon - měl by být teoreticky méně náročný než Firefox, ale v poslední době se tuším Firefox v tomto také zlepšil...
Jinak ono to záleží spíš na těch stránkách - takže např. se mně osvědčily add-ony typu "Yesscript" = blacklist javascriptu - miniaturní nezatěžující rozšíření - kdy si zakážeš javascript na jednotlivých stránkách, které často navštěvuješ, a kde není potřeba pro správné zobrazení javascript - tím odstřelíš všechny reklamy a podobné vylomeniny a běží to fakt dobře - třeba takový fotbal.idnes.cz - úplně stačí bez javascriptu. Jinak pak tedy pokud chceš "těžší váhu" tak uBlock Origin... to je taková klasika
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nenáročný internet browser.

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to jeste muzeme rozsirit o Chromium-based. Tedy hleda se celkove nejvic lightweight browser pro vsechno bezne pouziti. Takze nejaky ctec webtextu v terminalu vynechat z nabidky ;)
Ale stejne fandim spis Firefoxovemu zakladu. Zatim, co jsem procital, tak taky chvalili ten Palemoon ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nenáročný internet browser.

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Projedu to - diky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nenáročný internet browser.

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jsem koukal, ze Otter je cely v Qt - tim pro mne nejspis pada. Jinak pusobil fajn.
Dillo podle screenshotu snad nemel zalozky nebo co se mi tam nelibilo, tak mrknu jeste na ten Slimjet.
Mam na stare bedne 14.04 a posledni Firefox, ktery jsem tam dostal je 66 - ale vcera jsem koukal, ze jede celkem obstojne. Kazdopadne malo RAM je malo RAM a tak poohlizim po lehcim ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nenáročný internet browser.

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Takze mame favorita na prvni zkousku :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nenáročný internet browser.

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Kdyz uz jsme u tech prohlizecu - co rikate na Brave? Pry rychly a zamereni na soukromi velike ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno