Největší podpora hardwaru - která distribuce

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#31 Příspěvek od juhele2014 »

Hmm, f.lux taky nejde, ale to není tragedie. Zkus redshift. Nebo tady https://alternativeto.net/software/f-lu ... form=linux jsou nějaký alternativy, rovněž pluginů na ztmavení plochy prohlížeče je víc.

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#32 Příspěvek od snl »

To bych mohl ještě vyzkoušet. Nevím jestli bych si zvyknul na to divný vyhlazování fontů v MX
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#33 Příspěvek od snl »

Na MX byl i f.lux (fluxgui) přes instalátor programů - myslím druhá záložka.

Zatím jsem víc testoval ten MX - co tam ještě bylo - tak v Inkscape byly ikony všechny stejně šedé převzaté z nějakého to Papirus tématu (muselo se přepnout na jiné ikony, aby si ten program spustil ty svoje).

Pak ten vertikální panel sice ušetří trochu místa, ale jinak to není moc praktické (zobrazí se jenom ikony spuštěných aplikací bez textu, takže když jsou třeba spuštěné 2 Firefoxy, nebo i třeba Firefox+download, tak není poznat která ikona je která). Když se ten panel nastaví horizontálně, tak zas popisky v systray se zobrazují "pod obrazovkou", takže je vidět jenom kousek). Posouvání jednotlivých položek na tom panelu také moc nefunguje, nebo dost komplikovaně - hlavně není poznat kde začíná a končí třeba oblast aplikací, spouštěčů, oznamovací oblasti.

Když se provede nějaké nastavení, tak neexistuje nějaké "tlačítko" pro návrat do výchozího nastavení. Např. jsem zkoušel jiný font u hodin a samozřejmě jsem zapoměl jaký tam byl původní.

Spousta stejných věcí se nastavuje více různými aplikacemi - (různé ty MX tweak, Appearence, ...), takže v tom pak jede bloudí jak v bludišti :lol:

Není tam žádné použitelné téma, kde by aktivní okno bylo výrazněji odlišeno od neaktivního (barva horní titulkové lišty). Okraje oken jsou snad 1px, takže se člověk nemůže trefit při změně velikosti okna (vím alt + pravé tlačítko). Toto jsou dnes takové co jsem postřehl obecné nešvary - to s tím tenkým rámečkem i ve WIN10...

Ve firefoxu když se taby dají nahoru (skryje se titulková lišta), tak křížek na zavření Firefoxu není úplně v rohu.

V těch různých tématových manažerech nebo jak se to nazývá je obecně hrozný bordel - GTK+ GTK2 GTK3 wfvm4 komton kompiz qt xyz - a co je nejhorší, že každé téma používá z každýho něco a k tomu do toho ještě naser.. PNG nebo SVG prvky, deset různých RC a CSS konfiguračních souborů zatoulaných na deseti místech pod různými uživatelskými právy. Takže taková blbost jako změnit barvu aktivního okna je pak jak postavit jadernou elektrárnu.
Ve Windows byl vždy prostě ten Windows Explorer (v nejhorším si to člověk mohl splést s Internet Explorerem) a bylo všechno jak na talíři.

Nejhorší je, že všechny tyhle pič... fungovaly na pár kliknutí levou rukou dávno od WIN95, v primitivním za 2 vteřiny pochopitelným rozhraní a když chtěl jeden nějaké wifikundace, tak si otevřel něco.theme a přepsal dva řádky a bylo.

Ještěže v lednu končí podpora WIN7, a 10 je obludnost :lol:
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#34 Příspěvek od snl »

Myslel jsem když třeba najedeš vpravo dole v oznamovací oblasti na tu šipku nahoru, která je od vyměnitelných zařízení, tak se mně ten popisek zobrazí "pod monitorem", že jenom kousek čouhá.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#35 Příspěvek od snl »

Co jsem tak vypozoroval, tak obecně platí, že výchozí nastavení když to člověk prvně spustí je celkem OK, ale jak něco trochu změní, tak se to sesype jak domeček z karet. To je asi ten rozdíl oproti Windows (jedno které verze), kde je to propracovaný, aby když člověk něco nastaví jinak od defaultu, tak je to pořád stejně kvalitní a funkční.
Naposledy upravil(a) snl dne 13 lis 2019, 11:37, celkem upraveno 2 x.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#36 Příspěvek od snl »

JJ, toto jsem myslel. Mám doma FullHD monitor. Ale možný je že jsem třeba před tím nějak měnil další nastavení toho panelu, tak se to do toho nějak promítlo.

Asi udělám nějaké srovnání vykreslování fontů Windows vs. MX vs. Mint a zkusím případně najít jestli nejsou nějaká další "skrytá" nastavení kromě toho zapnout/vypnout antialiasing + nastvit hinting. A podle toho se rozhodu jestli MX nebo Mint.

To vykreslování fontů považuji asi nejvíc jako zásadní, protože na to pak člověk čumí pořád...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#37 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: snl
Chtělo by to nějaký printskrýn těch "roztřepaných" písmen, jak to vypadá, jestli je to něco zásadního. Furt jen píšeš, a ukázky žádný. Nějakou tu chybu sem postni, ať se aspoň zasmějem ... :)

ps : Tady https://uloz.to/file/uN6wQhqbdW1M/testmon-7z je malá utilitka pro testování monitoru, funguje to přes wine, mrkni na to ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#38 Příspěvek od snl »

Tady v Mintu je to celkem OK ty fonty - spíš to bylo horší v MX linuxu - tam např. písmeno e tady na foru mělo tu horizontální čáru rozmázlou, takdy je to OK. Jedinou "výtku" bych měl k háčkům a čárkám u menších písem - jsou takové zmenšené vertikálně, ale není to nic kritického...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#39 Příspěvek od Ventero1 »

snl píše: 13 lis 2019, 11:41 JJ, toto jsem myslel. Mám doma FullHD monitor. Ale možný je že jsem třeba před tím nějak měnil další nastavení toho panelu, tak se to do toho nějak promítlo.
A zkusil jsi na monitoru tlacitko "auto" ci v menu volbu "auto adjust" ? :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Největší podpora hardwaru - která distribuce

#40 Příspěvek od snl »

Zkoušel, ale nevím jestli to trochu pomohlo
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno